Wpis z mikrobloga

Z czego zatem pan żyje, skoro mówi o finansowym dnie?

- Mam jakieś stypendium, które pozwala wiązać koniec z końcem, choć ledwo. Po sezonie zazwyczaj ruszałem do pracy na budowie. Czasami było tak ciężko, że nie miałem na nic siły. Zasypiałem w ubraniu, bo tak byłem wyczerpany. Bywało też, że pracowałem w szkole. W tym roku rzuciłem jednak wszystkie dodatkowe zajęcia. Skupiłem się tylko na igrzyskach. Chciałem mieć bowiem pewność, że dam z siebie wszystko i niczego nie zaniedbam.

Źródło: https://sport.onet.pl/tokio-2020/lekkoatletyka/tokio-2020-lekkoatletyka-dawid-tomala-mistrzem-olimpijskim-wywiad/9m0x96h?utm_source=t.co_viasg_sport&utm_medium=social&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

Tym bardziej należy doceniać ten złoty medal.
#tokio2020
  • 50
a i tego nie powinien dostawać. Nie rozumiem dlaczego mam sponsorować w podatkach czyjeś spacerowanie. Niech sobie załatwi sponsorów i założy konto na patronite.


@Morf: ale jaki problem? Wybierz sobie jakąś łatwą, niszową dyscyplinę i jedź, zdobądź medal. Też dostaniesz fejm, nagrodę finansową i emeryturkę. Jesteś za stary? To nie wiem, dziecko wyślij. Może sobie wiosłować łódką, czy tam skakać na trampolinie i robić fikołki. Nikt nie broni ¯\_(ツ)_/¯
@DzikiBomber: otóż nie. Zdobyć złoty medal na igrzyskach to jest "coś". Duża rzecz, która idzie w świat i inspiruje ludzi do działania i przynosi wymierne, pozytywne efekty. Taki sukces sportowy wymaga ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń niezależnie od dyscypliny, więc uważam, że sportowcy powinni być wynagradzani za efekty i wybitne osiągnięcia, a medal na igrzyskach wybitnym osiągnięciem jest.

A podwyżki dla polityków? Myślę, że wszyscy jesteśmy zgodni, że jakoś polityki w
@Bydlaczek: system emerytur rzeczywiście jest motywujący, tylko co z tego kiedy gościu gdyby nie poświęcenie rodziny musiałby #!$%@?ć na budowie w okresie przygotowawczym
@Tikyo: ja #!$%@? i PIS daje 2 mld na TVP zamiast na sportowcow ktorzy ugrywaja nam medale na igrzyskach, a pomyslcie ilu jest taki ktorych sie poddalo bo nie dostali stypendium albo nie mieli warunkow do trenowania

Kiedys kolezanka ktora trenuje judo na bardzo wysokim krajowym poziomie powiedziala, ze w zwiazku jest taki beton ze chocbys wygrywala z najlepszymi to i tak na imprezy swiatowe jezdza pupilki.
jak zwykle ludzie ratują ten gównokraj swoim poświęceniem, ale śmietankę już będą spijać politycy. Po uzyskaniu kwalifikacji olimpijskich powinien dostać stypendium takie, żeby mieć głowę spokojną do czasu startu. Po wydaniu co roku dodatkowych 2mld poza abonamentem na TVP widać, że budżet na pieniądze


@su1ik: Myślę, że trzeba zrobić z tej okazji jakiś narodowy program budowy chodników, żeby jego naśladowcy mieli gdzie chodzić! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale jaki problem? Wybierz sobie jakąś łatwą, niszową dyscyplinę i jedź, zdobądź medal. Też dostaniesz fejm, nagrodę finansową i emeryturkę. Jesteś za stary? To nie wiem, dziecko wyślij. Może sobie wiosłować łódką, czy tam skakać na trampolinie i robić fikołki. Nikt nie broni ¯_(ツ)_/¯


@Majku_: ale o czym ty do mnie piszesz?! Ja nie chcę zdobywać medali, chcę pracować i żeby nikt się nie #!$%@?ł do moich pieniędzy.

jak zwykle ludzie
@Majku_: do czego ciebie zainspirowało złoto? Albo do czego zainspirowało zakwalifikowanie się dziesiątek polskich sportowców, którzy na IO nie osiągnęli nic znaczącego? Jakie wymierne korzyści wynikają dla ogółu z finansowania sportu z publicznej kasy? Sport to nic innego jak finansowanie czyjegoś hobby za cudze pieniądze, no są dobrzy, osiągają sukcesy w swoich dziedzinach, ale czy stypendia, nawet skromne, infrastruktura, stadiony to małe zaangażowanie państwa? Modelarzom samorządu kupują modele, albo filatelistom klasery?
złoto olimpijskie to żaden prestiż, dlatego najwyższe głowy państwa składają im gratulacje


@su1ik: Nigdzie nie napisałem że medal olimpijski to żaden prestiż.

a prezydent przyjmuje ich w pałacu prezydenckim XD


Ten sam prezydent pod osłoną nocy nadał nominacje do Trybunału Konstytucyjnego pani Pawłowicz panowi Piotrowiczowi więc to spotkanie z nim to faktycznie żadne wyróżnienie, raczej obciach.
w USA mają najwięcej medalistów i najwięcej na świecie spasionych jak świnie ludzi więc jak widać sukcesy sportowe jednak średnio motywują.


@Morf: twoje porównanie brzmi jak parafraza pewnego powiedzenia "Jeśli większość ma rację, to jedzmy gówno. Miliony much jedzą gówno - nie mogą się mylić".

Też nie lubię, jak ktoś wyciąga łapy po moje pieniądze. Tylko jaką sumę w ciągu roku to państwo wydaje na nagrody i emerytury olimpijskie, a jaką
Jakie wymierne korzyści wynikają dla ogółu z finansowania sportu z publicznej kasy?


@Zefir_Zdobywca: Znacznie lepsza kondycja fizyczna i psychiczna społeczeństwa. Oczywiście mowa tu w głównej mierze o amatorskim uprawianiu sportu, więc budowanie infrastruktury dla jego uprawiania czy wspieranie przez samorządy amatorskich klubów sportowych ma jak najbardziej uzasadnienie.
twoje porównanie brzmi jak parafraza pewnego powiedzenia "Jeśli większość ma rację, to jedzmy gówno. Miliony much jedzą gówno - nie mogą się mylić".


@Majku_: to tylko taki przykład z życia a nie muchy jedzące gówno. Bo napisałeś że to jest "inspiracja" i sukcesy sportowe pomagają wszystkim dookoła jakby to jakiś dogmat był.

Też nie lubię, jak ktoś wyciąga łapy po moje pieniądze. Tylko jaką sumę w ciągu roku to państwo wydaje
XD to jest dopiero kretyński argument, skoro ktoś tam gdzieś kradnie 200zł to olejmy sikiem prostym to że inny koleś kradnie 50zł?


@Morf: sportowcy kradną? No ja Cię proszę. Jest jasno określone - zdobądź takie i takie osiągnięcie, to dostaniesz coś w ramach nagrody. Nie zdobędziesz, nie dostaniesz. To nie polityk, który na gębie ma frazesy o sprawiedliwości, patriotyzmie i wspólnej walce o lepsze dobro, a kolanem upycha kolejną ciotkę w