Wpis z mikrobloga

Z czego zatem pan żyje, skoro mówi o finansowym dnie?

- Mam jakieś stypendium, które pozwala wiązać koniec z końcem, choć ledwo. Po sezonie zazwyczaj ruszałem do pracy na budowie. Czasami było tak ciężko, że nie miałem na nic siły. Zasypiałem w ubraniu, bo tak byłem wyczerpany. Bywało też, że pracowałem w szkole. W tym roku rzuciłem jednak wszystkie dodatkowe zajęcia. Skupiłem się tylko na igrzyskach. Chciałem mieć bowiem pewność, że dam z siebie wszystko i niczego nie zaniedbam.

Źródło: https://sport.onet.pl/tokio-2020/lekkoatletyka/tokio-2020-lekkoatletyka-dawid-tomala-mistrzem-olimpijskim-wywiad/9m0x96h?utm_source=t.co_viasg_sport&utm_medium=social&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

Tym bardziej należy doceniać ten złoty medal.
#tokio2020
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tikyo:

Jako dziecko trenowałem dla beki. Po roku treningów pojechałem jednak na mistrzostwa Polski i zdobyłem tam medal. To była totalna abstrakcja.


Przecież to jest materiał na film. xD
Forrest Gump po polsku, tylko że z bardziej spektakularnym finałem.
  • Odpowiedz
@Morf: No tak, przecież kogo obchodzi jakiś tam sport, co ja będę płacić całe 2gr rocznie na jakiegoś tfu sportowca. A potem wpisy na mirko "hurr jak to Słowenia ma tyle medali jak jest taka mała, a my wielka Bolzga nie umiemy żadnego zdobyć oni to muszą mieć genetykę"
  • Odpowiedz
„W 2018 roku Polska Fundacja Narodowa zanotowała 111 mln zł wydatków, z czego 6,05 mln zł to koszty administracyjne. 33,42 mln zł poszło na promocję i ochronę wizerunku kraju, 23 mln zł na działania w USA, a 9,8 mln zł na dwa rejsy z okazji 100-lecia niepodległości. PFN zatrudniała 36 osób, jej zarząd zarobił 634 tys. zł.”

A gdyby tak zlikwidować PFN i pieniądze przeznaczone na ich gowno działalność przeznaczyć na sportowców?
  • Odpowiedz
Jakie wymierne korzyści wynikają dla ogółu z finansowania sportu z publicznej kasy?

Znacznie lepsza kondycja fizyczna i psychiczna społeczeństwa. Oczywiście mowa tu w głównej mierze o amatorskim uprawianiu sportu, więc budowanie infrastruktury dla jego uprawiania czy wspieranie przez samorządy amatorskich klubów sportowych ma jak najbardziej uzasadnienie.


@Zefir_Zdobywca: @Di_Caprio2: jakieś badania na tą "lepszą kondycję fizyczną i psychiczną" jak Phelps dostał wór medali za pływanie? USA najlepszym przykładem XD
  • Odpowiedz
Po uzyskaniu kwalifikacji olimpijskich powinien dostać stypendium takie, żeby mieć głowę spokojną


@su1ik: Nie może sam sobie finansować swojego hobby? Albo poszukać sponsora?
  • Odpowiedz
ale jaki problem? Wybierz sobie jakąś łatwą, niszową dyscyplinę i jedź, zdobądź medal. Też dostaniesz fejm, nagrodę finansową i emeryturkę. Jesteś za stary? To nie wiem, dziecko wyślij. Może sobie wiosłować łódką, czy tam skakać na trampolinie i robić fikołki. Nikt nie broni ¯_(ツ)_/¯


@Majku_: Przecież to jest ultra debilny argument. Na tej samej zasadzie ludziom którzy krytykują korupcje wśród urzędników czy polityków, mógłbyś powiedzieć

ale jaki problem? Zostań sobie urzędnikiem, czy politykiem i kradnij do woli, skoro to takie proste na pewno ci się
  • Odpowiedz
@Shatter: Ponieważ sportowiec jak chodzi o promocje kraju to zrobi to lepiej, skoro pojawi się w najlepszym czasie antenowym na całym świecie. Jego nazwisko i kraj będzie odczytane w każdej tv świata, wiec wydaje się być to lepsza promocja niż tynkarz lub fundacja PFN
  • Odpowiedz
@su1ik: kuzynka byla najlepsza na medycynie na roku w calej Polsce i dostala tylko nagrode od ministra. Pozniej zero zainteresowania, nawet nie byla pewna czy dostanie sie na rezydenture bo byla córką chłopa małorolnego
  • Odpowiedz