Wpis z mikrobloga

Koleżanka poszła wczoraj wysterilzować swoją suczkę do weterynarza z duszą na ramieniu. Strasznie bała się, że ta nie przeżyje zabiegu, zwyczajnie nie obudzi się po narkozie. Dzień przed suczka przeszła badania, okazało się, że może przejść zabieg. W ten dzień poddano suczkę narkozie, po czym stwierdzono.. że ma ona laktację i nie nadaje się do przeprowadzenia zabiegu sterylizacji przez ciążę urojoną. Po narkozie. Która zagraża życiu pieska. Po tym wszystkim stwierdzono, że właściciel powienien sam wykryć u suczki ciążę urojoną. Kazano zapłacić za niepotrzebną narkozę. Pies do tej pory dochodzi do siebie.

BurekVet Kraków – nie polecamy.

#zwierzaczki #krakow #anonimowemirkowyznania #weterynaria #pies
  • 33
aleście #!$%@? ludzie z tym zagrożeniem narkozom


@deptacz_gnoju: Masz rację ale nie dziw się ludziom. Ty masz wiedzę i doświadczenie a jak ktoś widzi swojego pupila jak odpływa i może już sie nie obudzi to wyobraźnia podpowiada czarne scenariusze. Ja też potrzebowałem wytłumaczenia przez lekarza i dopiero wtedy zrozumiałem, ze to nic wielkiego ale przed rozmową byłem serio spanikowany.
@deptacz_gnoju: wiesz, przy aktualnie goracym temacie szczepionek na COVID powazne NOP maja znacznie mniejszy procent, nie zmienia to faktu, ze ilosc ludzi ktorej #!$%@? z tego powodu jest gigantyczna
@samuel-ogonowicz nic nie plac i idz z tym na Policje. #!$%@? to jest ich #!$%@? obowiazek zrobic odpowiednie badania przed. Wlasciciel to moze im powiedziec kiedy suczka miala ostatnia cieczke. Najwyrazniej rynek chlonny jak technikom z Pcimia pozwalaja pracowac w zawodzie.
aleście #!$%@? ludzie z tym zagrożeniem narkozom. Zagrożenie jest rzędu <1%, przy rutynowych zabiegach prawdopodobnie poniżej 0.5%.


@deptacz_gnoju: zjebem to co najwyżej jesteś ty z takimi komentarzami. Wystarczy, że pies ma np. jakąś niewykrytą wadę serca i już ryzyko gwałtownie wzrasta. Mój poprzedni pies w wieku 15 lat miał serce jak dzwon i była usypiana do usunięcia zepsutych zębów, nawet się wybudzała w trakcie zabiegu (gdzie się normalnie psów w tym
Pies do tej pory dochodzi do siebie.


@samuel-ogonowicz: Moja suka to przez 16h stała w korytarzu i tępo patrzyła w drzwi i jej tak śmiesznie ślina ciekła z pyska. Więc to żaden problem, niektóre psy to nawet 24h po narkozie są otumanione.