Wpis z mikrobloga

Jako wypalony programista C# (środowisko Unity) postanowiłem poszukać innej ścieżki zarobkowej.
W Unity nie tworzyłem typowych gier. Bardziej szablonowe aplikacje dla korpo = zero kreatywności, robiłem tak jak klient chciał, nawet jeśli to było wielkie g. Zarobki kiepskie, zatrzymałem się na około 5.5k netto (6 lat doświadczenia).

I teraz pytanie w co iść dalej? Webdev? Dużo młodziaków chętnych (ja już jestem po 30.) Myślałem coś o rozwiązaniach chmurowych aws/azure ale praca tylko dla wyjadaczy. W sumie z IT to zostaje mi helpdesk (czyli powrót do tego, co robiłem 10 lat temu).
Bardzo żałuję wyboru unity, praca tylko dla bogatych z domu pasjonatów, którzy mają pieniądze od starych i nie muszą się niczym martwić.

#unity #pracbaza #korposwiat
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CalibraTeam: ciągła zmiana technologii nie pomoże piąć się w górę trzeba być specjalista. Jak chcesz to mogę postarać się pomóc ogarnąć lepiej płatną pracę.
Jak chcesz to mogę postarać się pomóc ogarnąć lepiej płatną pracę.


@zibizz1: tylko ja nie chcę gamedev - ogólnie nie ciągnie mnie do gier - ewentualnie VR i AR pod Unity (czyli to co teraz ale jakieś bardziej ambitne rzeczy)
W czym bys sobie nie dał rady? Chodzi o język? Czy że mieszkałbyś sam?


@Krajczar: oferowane zarobki były kiepskie + wysokie opodatkowanie. Musiałbym wynajmować jakąś norę żeby cokolwiek odłożyć i podskórnie czuję, że wytrzymałbym maksymalnie tydzień w takiej sytuacji. Jeśli ryzykować, to za godne pieniądze, a tak miałbym tylko trochę więcej niż w Polsce