Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 99
Marzy mi się taka chociaż półroczna przerwa od #pracbaza - wstawał bym sobie, czytał książki i grał na konsoli, a potem spędzał czas z bombelkiem () nie musiałbym się przejmować głupimi tematami, w ogóle niczym - sprzątał bym sobie dom, robił małe remonty, które gdzieś tam ciągle czekają i nie dotykał klawiatury

Powiem wprost - już mi się nie chce. Pewnie ciekawszy projekt by mnie nakręcił na nowo, ale aktualnie jedyne o czym marzę to święty spokój przez kilka miesięcy. Oczywiście mnie na to nie stać więc może za parę lat XD

Tak tak to ja dzwonie. Tak tylko #zalesie z rana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#programista15k
  • 38
@uczesany_lesio: może jest zbyt wcześnie, żeby to nazwać wypaleniem. Sama wizja, że przez 40 lat trzeba poświęcać prawie 1/3 tego czasu na pracę, jest naprawdę dołująca, więc taka przerwa mogłaby być jak najbardziej OK

@powaznyczlowiek: jeżeli jesteś programista15k to weź sobie jakiś bezpłatny urlop na miesiąc - mówiąc kolokwialnie, stać cb na to, przeżyjesz za kilka k oszczędności, a odpoczynek mentalny może Ci jedynie pomóc.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@chlop784: stać nie stać - kredyt się dam nie spłaci xD ale z tym miesiącem to bardzo dobry pomysł i to właśnie planuje - w sumie to z płatnego nawet tyle udziergam. Może trochę odpocznę i popatrzę na sprawy inaczej albo zmienię pracę i chwyce od nowa wiatr
może jest zbyt wcześnie, żeby to nazwać wypaleniem. Sama wizja, że przez 40 lat trzeba poświęcać prawie 1/3 tego czasu na pracę, jest naprawdę dołująca, więc taka przerwa mogłaby być jak najbardziej OK

@chlop784: ta, 1/3 - chyba brutto. Znaczy jeśli całą dobę przyjąć jako "czas brutto", tzn. razem ze snem. Praca zajmuje co najmniej 1/2 czasu, a gdy uwzględnić dojazdy, przygotowanie do pracy itd. to nawet więcej (
musisz zmienic firme, wiem z wlasnego doswiadczenia, ze w danej firmie mozna sie wypalic, w nowej jak wszystko bedzie ok to poczujesz sie jak nowonarodzony i sam bedziesz garnal sie do roboty :)


@bin-bash: @krukkpl można zmienić pracę ale to nic nie zmienia

zmień pracę na bardziej satysfakcjonującą (ciekawszy projekt, jakieś wyzwania, rozwój), albo po prostu na lepiej płatną, żeby motywacja nie siadała

wyzwania xD
Ciekawe wyzwanie to jest np. trening
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tryggvason: brzmi naprawdę w pytę ale ja naprawdę szukam ucieczki od pracy a nie dziecka :D ale wyobrażam sobie że musi być super taka praca - w innych okolicznościach może bym i czegoś takiego szukał. Znam ludzi z IT którzy się zatrudniali gdzieś daleko do pracy nawet fizycznej i sobie chwalili

@fiskarsa: ja akurat z tych, którzy mieli przy ciąży okazję być i uważają, że to żaden wypoczynek ( ͡
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@m4kb0l: znajdziesz znajdziesz i jeszcze bombelek się po drodze pojawi ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak działa już to życie

Ale nie ma w tym nic złego - po prostu czasem przydałby się głębszy oddech :)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@biauywilg: heh no właśnie bym wziął ale z naszej dwójki ja więcej zarabiam - to właśnie mam w sumie na myśli mówiąc, że mnie "nie stać" ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale myślę, że dobrze bym się czuł na tacierzynskim - dzięki home office mam tego namiastkę