Wpis z mikrobloga

Mam stary telefon z androidem 2.1, jest w zasadzie sprawny a jedyne czego mu brakuje to jakiejś przeglądarki która będzie potrafiła wyświetlać strony z HTTPS. W tej chwili mam na nim dolphina 8 i już też za stary ale nowsze są już jedynie na androida 2.3, tak samo firefox którego starsze wersje niby były możliwe do zainstalowania na 2.1, ale po próbie instalacji APK okazywało się, że wymaga trochę nowszej wersji.

Czy ktoś zna jakąś przeglądarkę którą da się zainstalować na android 2.1 i przeglądać internet z HTTPS? Jak coś na pewno nie znajdziemy jej na google play, bo android 2.1 nie dość, że nigdy google play nie miał, bo nazywało się to wtedy android market, to ten android market został już dawno temu wyłączony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mobile #android #retro #internet
  • 7
Czy ktoś zna jakąś przeglądarkę którą da się zainstalować na android 2.1 i przeglądać internet z HTTPS?


@jeffery: problemem nie jest stricte przeglądarka a nieaktualne certyfikaty po stronie systemy lub przeglądarki (jeśli przeglądarka korzysta z własnych certów).
Czy ktoś zna jakąś przeglądarkę którą da się zainstalować na android 2.1 i przeglądać internet z HTTPS? Jak coś na pewno nie znajdziemy jej na google play, bo android 2.1 nie dość, że nigdy google play nie miał, bo nazywało się to wtedy android market, to ten android market został już dawno temu wyłączony ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@jeffery: Sprawdź f-droid, Jak ci się zainstaluje to poszukaj
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jeffery: Nie znajdziesz aktualnej przeglądarki dla Androida 4.4, co dopiero 2.3. Większość przeglądarek na Androida korzysta z systemowego silnika przeglądarki, więc choćbyś zainstalował najnowszą wersję przeglądarki, to strony będą się wyświetlać nie do końca poprawnie. Możesz spróbować starej Opery Mini w wersji 7.6.4, czyli opartej na silniku Presto, czyli tej samej, którą używa się na feature phone'ach, ale na nic lepszego nie ma co liczyć. Po pierwsze telefon ma za słaby
@CeZiK_: Tak, słyszałem o tym, ten telefon nie jest moim głównym telefonem, jedynie backupem "w razie czego", oprócz niego mam jeszcze inne natomiast chciałem go odświeżyć do jako takiej używalności bo mam do niego sentyment, jako że był jedną z pierwszych rzeczy jaką kupiłem za swoje pierwsze zarobione w życiu pieniądze ponad dekadę temu.