Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś z #antykapitalizm może mi podać jeden konkretny powód, dla którego miałbym płacić jeszcze wyższe podatki od tego co aktualnie płacę (pic rel) po wprowadzeniu #polskilad?

Powiem Wam coś - Mam 26 lat, zaczynałem karierę w IT kilka lat temu - wchodząc do tej branży właściwie z niczym (wręcz z ulicy, bez doświadczenia i wykształcenia) i pracowałem dość ciężko (nauka po godzinach, poboczne projekty, siedzenie ile się da) żeby coś osiągnąć.

Dlaczego mam oddawać co miesiąc społeczeństwu więcej niż 80% z Was zarabia przez 3 miesiące? Czy ja korzystam bardziej z dróg? Częściej wzywam policję? Częściej chodzę do lekarza?

Nie jestem przeciwnikiem podatków jako takich - ale krew mnie zalewa kiedy muszę płacić takie sumy i w zamian dostawać jedno wielkie gówno. Jaką mam gwarancję, że jakość usług publicznych zwiększy się po tych zmianach w prawie? Żadnej, prawda?

Moi klienci to w większości duże firmy - i nie płacą żadnych (albo płacą minimalne) podatków w Polsce. Dlaczego linki prowadzą takie nagonki na kuca/lekarza/prawnika/drobnego geszefciarza, a o opodatkowaniu korporacji nie mówi się nic?

Dlaczego nie miałbym przenieść się do Włoch lub Portugalii (gdzie przez kilka pierwszych lat rezydentury mam duże ulgi podatkowe - więc pewnie realnie zapłacę mniej niż aktualnie) i płacić mniej za lepszą jakość usług? Albo przenieść się na Belize czy inne Seszele (policzcie sobie, wydaje mi się, że powoli już mnie na to stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i nie płacić prawie nic? Albo idąc trochę inaczej - czemu mam nie założyć spółki z o.o. i agresywnie zoptymalizować się podatkowo? Albo alternatywnie - czemu nie miałbym przenieść się do Niemiec lub Skandynawii i płacić procentowo podobnie, ale za to nie musieć stukać kijem w okno przychodni jak się rozchoruję?

#!$%@? z wami, od 2022 nie będę dokładał nawet złotówki.

Tak, #zalesie i #chwalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #610690662cf3e1000bf5756c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy ktoś z #antykapitalizm może mi ...
źródło: comment_1627820265flrR5Xub2sbbJ4ro2T1DyL.jpg
  • 193
No pewnie, w końcu może robić to ktokolwiek, dlatego wlasnie tyle za to płacą, nie? Bo jest takie proste ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@adfgx: To nie jest skomplikowane. Chodzi tylko o popyt i podaż. Ilość zapotrzebowania rośnie bardzo szybko.
Ale też o co innego. Że to jest międzynarodowy zawód. Dlatego w PL jest dobrze płatny. A w UK to już nieco ponad przeciętną tylko.
A to twoje pieniądze?.

Chyba nie. Są wkasnoscia państwa. Ono jest emiterem i kształtuje politykę monetarna

Jak ci się nie podoba ten system to jedz sobie do USA czy Brukseli.
OP: @kuroszczur:

Nie będę, chciałbym zostać w Polsce i płacić uczciwie podatki (bo jednak mieszkają tutaj moi rodzice i mam jakiś sentyment do tego kraju) - ale prawdopodobnie przeniosę się gdzieś za granicę, bo i tak w większości świadczę usługi na rzecz klientów zagranicznych, którym jest wszystko jedno czy siedzę w Meksyku, na Sri Lance czy pod Wrocławiem.

@Gaku745:
Nie pytałem o to jakie masz zdanie na temat moich
OP: @mat888:

Powinna nastąpić redystrybucja zarobków, bo w obecnym systemie i naszym społeczeństwie rozbieżność majątkowa i dochodowa jest zbyt wielka.


Dlaczego mam zarabiać tyle co nauczyciel w podstawówce, albo budowlaniec? Rzeczy, które na codzień robię są nie do ogarnięcia przez przeciętnego człowieka (serio, nie piszę CRUDów do zarządzania hurtownią garnków tylko wysoce specjalistyczne oprogramowanie, które musi działać w czasie rzeczywistym 24/7/365) i nie chcę żeby równano mnie do kogoś kto
OP: @Kaktus80:

Programiści z Indii nawet jeżeli nie są ciency jak woda po parówach (a często są) to pracują w zupełnie inny sposób niż my i dlatego dużo firm unika współpracy z nimi - szczególnie przy krytycznych projektach.

Owszem, jest sporo magików wśród Hindusów - tylko, że oni nie siedzą w Bangalore za 10$/h - możesz mi wierzyć.
Ot, na przykład - w poprzedniej firmie (bardzo innowacyjnej, znanej na całym
@AnonimoweMirkoWyznania: Przeczytaj dokładnie odpowiedzi do twojego wpisu. One dokładnie wyjaśniają dlaczego ten kraj wyglada tak jak wyglada. Już pal sześć, ze ci ludzie są prości, nie rozumieją rynku IT. To jeszcze jest spoko. Spójrz na tą zawiść i wściekłość w oczach. Myślą, że te podatki zmienia kraj na lepsze. Nie. Wszystko pójdzie na patole, 500+ i emerytury czyli w sumie PiS kupi sobie kolejne wybory… za nasze pieniądze. Jestem za tym
@amantadeusz: Zgadzam się z tym co piszesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) mimo wszystko uważam, ze jest sporo ludzi w tym kraju, którzy myślą podobnie tylko ich nie widać, bo są zakrzyczani przez elektorat… tylko jak długo tu jeszcze zostaną? Może pozwólmy kolejnemu pokoleniu zaznać socjalistycznego wspaniałego świata. Btw moi rodzice żyli w PRLu, byli dorośli, pracowali i myśl o powrocie nie jest im jakoś miła, pomimo tego
emigration: Nie sluchaj tych lewakow w komentarzach. Ja rozumiem ze mozna startowac z roznych pulapow i ze niektorzy maja bogatych ordzicow a inni biednych i sa nierowne szanse w dostaniu sie do dobrego zycia ALE tutaj wchodzi programowanie cale na bialo. Kazdy nawet patus moze sie nauczyc programowac jezeli bardzo tego bedzie chcial. Nie potrzebuje plecow, znajomosci czy wielkich pokladow pieniedzy. Kazdy jest kowalem swojego losu, a los jest niesprawiedliwy. Kto
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - emigration: Nie sluchaj tych lewakow w komentarzach. Ja rozu...
źródło: comment_1627890219E0Gqq1huHy41A881TT8v6g.jpg
55718a4b9f : @mat888: Ty chyba na glowe upadles. Jakie szczescie? Przeciez gosc ewidentnie pisze ze duzo pracy i nauki.

Bo sędzią(mniej więcej tyle samo zarabia) ani nikim podobnym byś nie został bez porządnego wykształcenia.


Ze co? Ty widzisz ze to jest 18k OPLAT a nie netto? Sedzia dostaje pensje 14-16k brutto po 20 latach stazu! Poczatkowi po KSSIP dostaja chyba 8k brutto

Popierając projekt jest szansa na zmianę sytuacji na lepszą.
OP: @Gluptaki: Ale Ty widzisz, że w żadnym momencie nie narzekam na stopień skomplikowania podatkowego? Akurat zasady podatkowe w Polsce nie są wcale takie skomplikowane (szczególnie dla JDG na KPiR).

Clue jest takie, że po zmianach będę płacił więcej niż we Włoszech - gdzie podatki są niższe dla nowych rezydentów. Czaisz?

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
OP: @darktemplar:

Wiem, że chciałbyś bo to takie polskie, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°). Niestety, miesięcznie (i nie jest to nawet mój rekord).

@ghost18:

Mogę polecić na priv ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Matrioszkawkieszeni:

Niby dlaczego? Przecież jeśli przeprowadzę się na Sycylię to realne opodatkowanie jest gdzieś w granicach ~10% biorąc pod uwagę aktualne ulgi. Kolejny raz podkreślam - ja nie