Wpis z mikrobloga

Mircy, jestem w kropce. Nie wiem co zrobic, ale chyba bede zmuszony sie zaszczepic tym scierwem... A dlaczego?

Otoz, mam prace dosc specyficzna. Jestem marynarzem. W moim fachu, 90% ludzi pracuje na kontraktach "długich" tzn po 5-7 miesiecy na statku.
Ja akurat mam farta, bo znalazlem prace na promie, w systemie 2/2 tygodnie. Kasa tez jest w miare ok (na ladzie zarobie 2-3 razy mniej, przy duzo ciezszej robocie)

Mam na utrzymaniu rodzine, rachunki, no wiadomo jak jest. Wczoraj przyszedl mail z biura, ze wszyscy, ktorzy do konca sierpnia sie nie zazzczepia, beda mieli rozwiazane kontrakty (a raczej, nie beda przedluzone ( ͡° ͜ʖ ͡°))

No i teraz, nie moge sobie pozwolic na utrate pracy, bo rodzina, zobowiazania, i robota dobra.
A z drugiej strony, po prostu boje sie tej krzepionki i widze do czego to zmierza, jestem szurem i sie tego nie wstydze. Niestety, predzej czy pozniej znajda bata na praktycznie kazdego, kwestia czasu. #!$%@? te rzady, oficjalne i zakulisowe.

Takze mireczki, trzymajcie kciuki za mnie, zeby mnie nie wykrecilo po tym syfie, bo bym chetnie jeszcze troche pozyl ¯\_(ツ)_/¯
#koronawirus #zalesie
  • 184
@Boban1992: współczuję Ci. Ja z powodów zdrowotnych nie chce się szczepić, bo obawiam się, że moje choroby się pogorszą (a przy części chorób te szczepienia są są faktycznie odradzane i są wpisane jako przeciwwskazanie przynajmniej przy dwóch z tych szczepionek). Ale jeśli nic Ci nie dolega, masz już dzieci, nie uprawiasz dużo/mało sportu, to ryzyko, że coś Ci się stanie jest na prawdę minimalne. Kiepskie zachowanie ze strony pracodawcy, ale rozumiem,
@surowageneracja: Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Nie przeciągają OPa na sznurze od cumy pod kilem. Po prostu nie przedłużą mu kontraktu. Tu pracodawca zabezpiecza swoje interesy, minimalizuje ryzyko, że mu udupimy prom na dwa tygodnie i będzie musiał wydać w #!$%@? siana na dezynfekcję wszystkich pomieszczeń. OP nie musi tam pracować a pracodawca nie musi chcieć zatrudniać szura, który może go narazić na milionowe straty.
@Boban1992: tydzień po strzale zrob sobie ddimery i jak wyjdą źle to wdroz odpowiedni leczenie.
Monitoruj co jakiś czas.

Tak to po strzale NAC i wit c jako suplementy ochronne.

Faza acute trwa około 3 miesiące.
@E-Seven: mój kolega konsultował z lekarzem, bo też ma chorobę z autoimmuno. Wydaje mi się, że w ulotkach do tych szczepionek też to jest napisane, jemu w każdym razie ktoś ze szpitala mówił, że któreś z tych dwóch są odradzane, a dwie pozostałe można brać - i on się zaszczepil tym co nie ma przeciwwskazań, nic mu nie dolega. Ja jednak jestem zdystansowana bo choroby autoimmunologiczne polegają na tym, że system
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Boban1992: gadaj z @Caracas, on też pływa z tego co kojarzę, a się nie szczepi.

Ostateczna decyzja należy do ciebie, ale współczuję bycia postawionym pod ścianą. Ciekawe ilu z tych wszystkich zaszczepionych ludzi zrobiło to dlatego, że chcą, a ile dlatego, że muszą. Wyniki pokazałyby faktyczny popyt na te szczepienia i faktyczny strach ludzi przed tym wirusem.