Wpis z mikrobloga

Mircy, jestem w kropce. Nie wiem co zrobic, ale chyba bede zmuszony sie zaszczepic tym scierwem... A dlaczego?

Otoz, mam prace dosc specyficzna. Jestem marynarzem. W moim fachu, 90% ludzi pracuje na kontraktach "długich" tzn po 5-7 miesiecy na statku.
Ja akurat mam farta, bo znalazlem prace na promie, w systemie 2/2 tygodnie. Kasa tez jest w miare ok (na ladzie zarobie 2-3 razy mniej, przy duzo ciezszej robocie)

Mam na utrzymaniu rodzine, rachunki, no wiadomo jak jest. Wczoraj przyszedl mail z biura, ze wszyscy, ktorzy do konca sierpnia sie nie zazzczepia, beda mieli rozwiazane kontrakty (a raczej, nie beda przedluzone ( ͡° ͜ʖ ͡°))

No i teraz, nie moge sobie pozwolic na utrate pracy, bo rodzina, zobowiazania, i robota dobra.
A z drugiej strony, po prostu boje sie tej krzepionki i widze do czego to zmierza, jestem szurem i sie tego nie wstydze. Niestety, predzej czy pozniej znajda bata na praktycznie kazdego, kwestia czasu. #!$%@? te rzady, oficjalne i zakulisowe.

Takze mireczki, trzymajcie kciuki za mnie, zeby mnie nie wykrecilo po tym syfie, bo bym chetnie jeszcze troche pozyl ¯\_(ツ)_/¯
#koronawirus #zalesie
  • 184
Widać na morzu z nudów oglądasz za dużo filmów z żółtymi napisami ( )

Jak wy mnie czasem bawicie. Pełno ludzi na świecie się zaszczepilo, większość doniesień o odczynach poszczepiennych to jakieś szukanie korelacji między szczepieniem, w tym że człowiek czasem po prostu dostaje udaru, wylewu, zawału. I zawsze tak było.

Matka moja nie pozwala ojca zaszczepić. Miesiąc temu wylądował w szpitalu, zator w żyłach, 2 stenty
@saszku-niechcial: oczywiscie, ze sproboje sie dogadac, biore ze soba gotowke i zobaczymy na kogo trafie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@camion: wszystko zalezy od stanu zdrowia mojego mlodego i tego, czy bede w stanie zapewnic mu opieke. Na ten moment nie moge rzucic pracy, bo zwyczajnie nie bedzie mnie stac na leki, rehabilitacje i inne niezbedne rzeczy. W #!$%@? mam kina, koncerty, przywileje itp. Liczy sie dla
@Boban1992: Nie znam Twojej sytuacji, moze rzeczywiscie jestes zakredytowany pod korek itp itd. Ale nie #!$%@? ze jak nie bedziesz marynarzem, to wyladujesz pod mostem od razu i biedne dziecko nie bedzie mialo co jesc, bo to tanie chwyty. Przeciez rownie dobrze mogliby Cie z tej pracy #!$%@? z dnia na dzien - jak z kazdej.

Masz miesiac na poszukanie nowej zreszta. Ale po co ja o tym mowie, Ty juz
@markhausen: kolego, nie ogladam filmow ;) patrzac na to co sie dzieje, ile jest hipokryzji, straszenia i ogolnie mowiac "laczac wszystkie kropki", sam sobie wyrobilem opinie ¯\_(ツ)_/¯ pracuje od 3 lat na promie, co tydzien przewijaja sie tysiace ludzi z calej Europy, chodzac po ciasnych korytarzach itp. I wiesz co - nikt nie umarl, nikt nie wyladowal w szpitalu. Ba - nikt zbytnio nie wiedzial, czy juz zachorowal, czy nie. A
@camion: @surowageneracja: nie bierzecie pod uwage tego, ze teraz wszedzie (w mojej branzy) wymagaja szczepien, zeby kogos zatrudnic. Naciski z gory, nic z tym nie zrobisz jako szeregowy marynarz.
I teraz pomysl - z zarobkow rzedu 8-9k, zejsc na 3k na jakiejs produkcji. Niestety, opieka medyczna, leki itp itd to ogromne koszta. Wtedy zwyczajnie nie byloby mnie stac.

Czy bede mogl spojrzec w lustro? Oczywiscie - chce zapewnic synowi opieke,
@Boban1992: Nie mówiłeś nic o chorobie dziecka, to faktycznie komplikuje sytuację i czyni ją dość wyjątkową.

Nie bierzesz pod uwagę, że to zwyczajny straszak? Gdyby się większość załogi postawiła (ta bez chorych dzieci i innych naprawdę trudnych sytuacji), gówno by wam zrobili prawdopodobnie.
@Boban1992: Hmmm. Jesteś pewien, że nikt nie umarł? Masz stały kontakt z tymi tysiącami ludzi przwijającymi się wąskimi korytarzami po promie? Ja mam 2 zgony z zeszłego miesiąca. Popłyneły se szurki Steną do Szwecji. Jeden z tych zgonów to niemowlak. Takie sprawy ryją banie strasznie i zostają z Tobą na długo. Zaszczep się Miras.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 809
@Boban1992: niesamowity i trudny wybór moralny przed tobą - przyjąć szczepionkę, która bez żadnej konsekwencji wzięły dziesiątki milionów ludzi czy zachować wartości dwunastoletnich anonimowych ludzi z portalu wykop.pl

#!$%@? ciężar XD

Jeszcze te rozkminy w komentarzach i rozgrzeszanie - zaraz skisnę do reszty XD

Powiem wprost - idź do lekarza i z nim pogadaj. Tutaj siedzą piętnastolatki kreujące się na autorytety medyczne. Każdy kto ma więcej niż te 15 lat i