Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#heheszki #bekazpodludzi #budujzwykopem #budownictwo #patologiazewsi
Mam znajomych w wieku 38 lat, którzy całe życie marzyli o domu na odludziu w środku lasu.
Każdy znajomy w tym ja im to odradzał.
Mieszkają już 5 lat i są totalnie wyniszczeni:
- do domu prowadzi droga z 300 metrów przez las, droga utwardzona - sami w zimie sobie ją muszą odśnieżać - nieraz opowiadali jak to się zakopali, a jak przychodzi wieczór w zimie to już wolą nigdzie nie wyjeżdżać
- z racji tego, że są drzewa wszędzie ich dach od domu jest już cały zielony, kilka razy w roku wychodzenie na dach i czyszczenie dachu plus rynien
- z racji tego, że są drzewa wszędzie całą ich działka na jesień #!$%@? liśćmi
- nie mają się do kogo odezwać bo nie mają sąsiadów.
- lasy wokół domu nie są ich tylko jakieś prywatne i oni mają schizy bo ktoś potrafi o 2-3 w nocy stać w lesie i świecić im latarkami po domu
- już 3 razy się do nich włamali, bo dom w środku lasu, 0 świadków, teraz sobie założyli monitoring i alarm - ale co im z alarmu jak będzie wyło na takim zadupiu - a raczej ich nie stać na taki alarm, żeby był połączony z jakąś firmą ochroniarską.
- z racji tego, że dostają schiz że ktoś biega po lesie i czeka tam na nich(pewnie gówniarze sobie robią jaja) to oświetlili całą działkę latarniami jak boisko szkolne

Najchętniej by to sprzedali w #!$%@? i wybudowali się od nowa.

Taki post dla potomnych, którym przyjdzie do głowy budować się na odludziu w środku lasu.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60fa5cf9a36c0b000a9ba579
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 43
Mieszkałem w domu prawie 20 lat, nie pamiętam JEDNEGO DNIA w którym nie byłoby czegoś do zrobienia.


@wojtas_mks: To w takim razie tylko współczuć budynku.

Bazując na jednostkowych doświadczeniach (jak Ty to robisz) napiszę Ci, że życie w mieszkaniu to też katorga. Średnio raz na tydzień zalewa Cię sąsiad, za ścianą zawsze się ktoś kłóci, grzyb wychodzi w łazience bo kiepska wentylacja*
Także nie polecam nikomu.

Anonie powiedz znajomym żeby se kupili noktowizor zamiast tych oświetleń będą mogli sprawdzić co się dzieje naprawdę w lesie, a na bank to chodzi zwierzyna, a nie ludzie XD, i kolejna rada to niech zamontują sobie rolety albo okiennice i gaszą światła na noc bo tak oświetlony obiekt jak w ogóle światło w lesie zawsze przyciąga uwagę, a tak jak w nocy nie wychodzą na podwórko to po co im światło jak
@ATAT-2: Nie mówię o budynku, bo 90% tych prac to prace dookoła domu. No chyba że masz ogródek 200m2 w jakiejś szeregówce to wtedy spokój.

Oczywiście o ile chcesz, aby dom i otoczenie wyglądały ładnie, a nie na zasadzie: "ta kupa cegieł z budowy to niech sobie stoi, kiedyś się przyda" albo "jednej deski w płocie nie musi być, a reszta jeszcze nie w całości odpadła" ( ͡° ͜ʖ
@wojtas_mks: Trzeba wszystko dobrze przemyśleć i domek staje się bardzo mało obsługowy, chodniki i ścieżki to podstawa możesz wtedy przeciągnąć koszenie trawy na moment kiedy będzie po pas XD, sadzisz tylko jakieś wolno rosnące iglaki które są cały rok zielone i wystarczy je przyciąć na wiosnę albo zimę, płoty wybierasz ocynkowane i pomalowane których nie trzeba malować w ogóle przez lata i z podmurówka koniecznie wtedy nie zarastają itp itd. A
WalecznaKaczka: @Pozytywny_gosc: a w mieście możesz być głośno? No nie możesz, bo masz wszędzie sąsiadów. Mieszkając na zadupiu w mieście też nie masz rozrywek no chyba że dla ciebie rozrywką jest zgraja siedzących na ławeczce pijaczków.

Samotne zadupie jest spoko dla ludzi którzy mają #!$%@? w innych ludzi i nie potrzebują miejskiego hałasu i życia. Nie każdy się do tego nadaje tak jak nie każdy chce mieszkać w mieście. W
@AnonimoweMirkoWyznania: Aż mi się przypomniała #pasta o domku w Beskidach:

2 sierpnia

Przeprowadziliśmy się do naszego nowego domu w Beskidach. Boże jak tu
pięknie. Drzewa wokół wyglądają tak majestatycznie. Wprost nie mogę
się doczekać, kiedy pokryją się śniegiem.

4 października

Beskidy są najpiękniejszym miejscem na ziemi !!!
Wszystkie liście zmieniły kolory na tonacje pomarańczowe i czerwone.
Pojechałem na przejażdżkę po okolicy i zobaczyłem kilka jeleni. Jakie
wspaniałe i okazałe, Jestem pewien,
@AnonimoweMirkoWyznania

- ja mam od tego quada i odśnieżanie to super frajda
- jakby mieszkali na przedmieściach też by nie wyjeżdżali to kwestia charakteru a nie miejsca zamieszkania a tak to tylko pretekst
- dach powinien być ustawiony na północ wówczas jest oświetlany od wschodu do zachodu lub na południe dłuższym dachem lub dowolnie jeżeli pochylenie dachu jest mniejsze niż 30 stopni
- jakby mieli sąsiadów których by nie polubili też nie
@wojtas_mks:
Jak zrobisz elewacje, dach, plot i ogrod typu trawa i iglaki to masz na spokojnie 15 lat spokoju. Chyba, ze mieszkasz w rozpadajacym sie domu w ktorym wszystko przez ostatnie 50 lat nie bylo remontowane tylko latane po jednej sztachecie, wtedy faktycznie jest #!$%@?.
Znajomi postawili dom 10 lat temu tylko nie zalowali pieniedzy i zrobili wszystko solidnie i z dobrych materialow, nie robili wokol domu niczego oprocz koszenia trawy
z racji tego, że są drzewa wszędzie ich dach od domu jest już cały zielony, kilka razy w roku wychodzenie na dach i czyszczenie dachu plus rynien

- z racji tego, że są drzewa wszędzie całą ich działka na jesień #!$%@? liśćmi

- nie mają się do kogo odezwać bo nie mają sąsiadów.

- lasy wokół domu nie są ich tylko jakieś prywatne


@AnonimoweMirkoWyznania: przecież to jest opis kretynów - to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: ludzie przez ostatnie kilkanaście tysięcy lat #!$%@? z lasu żeby odseparować się od tego co tam żyje

#!$%@? #!$%@? postawmy sobie domek w dziczy jak nas będzie jadł niedźwiedź nikt nas nie usłyszy, jakie romantyczne