Wpis z mikrobloga

Laserowa korekcja wzroku

Miesiąc temu koleżanka mi powiedziała, że jest po laserowej korekcji wzroku. Pomyślałem sobie, niezłe, pewnie kosztuje kupę pieniędzy, fajna alternatywa dla ludzi bogatych. Pewnie koszt operacji to ponad 50tys PLN, bo to w końcu oczy.
Jakiś czas temu przypominałem sobie o temacie i zacząłem sprawdzać ceny. Okazuje się, że koszt oscyluje w granicach 10tys PLN, a gdy mówimy o stosunkowo małych wadach, jednym oku to zaczyna się od kilku tysięcy.

Sam mam jedno oko gorsze, klasyfikujące się do noszenia spokojnie już okularów, ale jak głupek zwlekam.

Teraz pytanie, dlaczego większośc ludzi nie decyduje się na ten laser? Przecież jest to stosunkowo tanie, a polepsza komfort życia i zdrowia wielokrotnie. Okulary przecież tanie nie są, soczewki także. Tutaj koszt jest nieco większy, ale taki aparat na zęby tez tani nie jest, a bardzo powszechny.

#medycyna #zdrowie
  • 57
  • 33
@tojapaweu to wszystko zależy od metody jaką jest wykonywany zabieg. Ja robiłem kilka lat temu zarówno jedno jak i drugie oko. Zlikwidowano zarówno krótkowzroczność jak i astygmatyzm. Gdy zrobiłem sobie badania pokontrolne. Wyszło, że mam 0,0.
Po tym czasie ponownie podjąłbym taką samą dezycję.
Ludzie nie wykonują tego zabiegu bo pewnie działa tutaj psychika. Wyobrażają sobie, że laser może uszkodzić oko i stracą wzrok na całe życie.
Wtedy za całość zapłaciłem 3,5k.
@tojapaweu kilka powodów
- jakiś tam procent na wyłapanie zespołu suchego oka. Może się skończyć tym, że do końca życia zasuwasz z kropelkami w kieszeni
- nie ma pewności, że zmiana jest trwała
- grzebią Ci w oku aaaaaaa
- okulary nie zawsze są złe, nieraz dodają urody
- przez kilka miesięcy nie można się forsować typu podnoszenie ciężarów
Teraz pytanie, dlaczego większośc ludzi nie decyduje się na ten laser? Przecież jest to stosunkowo tanie, a polepsza komfort życia i zdrowia wielokrotnie. Okulary przecież tanie nie są, soczewki także. Tutaj koszt jest nieco większy, ale taki aparat na zęby tez tani nie jest, a bardzo powszechny.


@tojapaweu: Może nie we wszystkich technologiach, ale na pewno w części musi ci nie postępować wada przez jakiś czas, dwa lata bodaj.
@tojapaweu: nie czytaj tego #!$%@? o wielkich powikłaniach, ja machnąłem sobie z - 5 i astygmatyzmu do 0,0 w 2008roku. Zabieg trwał może z 5 min, wróciłem sam samochodem. Na drugi dzień kontrola. Razem ze mną jednego dnia było zapisanych z 20 osób i jak opowiadali to mieli tak cały czas, robiłem w Gdańsku i byłem jedynym Polakiem tego dnia reszta to byli Niemcy. Tych korekt wykonuje się w tysiące roczne
Dzięki za taki duży odzew.
Ogólnie powikłania... Wiadomo, ale jakiś tam promil osób umiera tez na powikłania z powodu wycięcia migdałków czy operacji ortopedycznej.