Wpis z mikrobloga

Laserowa korekcja wzroku

Miesiąc temu koleżanka mi powiedziała, że jest po laserowej korekcji wzroku. Pomyślałem sobie, niezłe, pewnie kosztuje kupę pieniędzy, fajna alternatywa dla ludzi bogatych. Pewnie koszt operacji to ponad 50tys PLN, bo to w końcu oczy.
Jakiś czas temu przypominałem sobie o temacie i zacząłem sprawdzać ceny. Okazuje się, że koszt oscyluje w granicach 10tys PLN, a gdy mówimy o stosunkowo małych wadach, jednym oku to zaczyna się od kilku tysięcy.

Sam mam jedno oko gorsze, klasyfikujące się do noszenia spokojnie już okularów, ale jak głupek zwlekam.

Teraz pytanie, dlaczego większośc ludzi nie decyduje się na ten laser? Przecież jest to stosunkowo tanie, a polepsza komfort życia i zdrowia wielokrotnie. Okulary przecież tanie nie są, soczewki także. Tutaj koszt jest nieco większy, ale taki aparat na zęby tez tani nie jest, a bardzo powszechny.

#medycyna #zdrowie
  • 57
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A i pamiętajcie, że od okularów to jest bardziej optyk /optometrysta a nie okulista (od chorób oczu) ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@tojapaweu: Największą rolę odgrywa tutaj strach. W końcu to oczy, ludzie boją się, że coś pójdzie nie tak i oślepną. Zresztą nawet te kilka tysięcy to jest dla większości ludzi duża kwota, okulary to jakieś 400-500 złotych i ludzie nieraz noszą je po kilka lat, bo wada się nie pogłębia, albo po prostu mają to gdzieś xD
  • Odpowiedz
Okulary przecież tanie nie są, soczewki także.


@tojapaweu: Przecież okulary to koszt okolo 300zł. Jesli wada sie nie pogarsza to mogą wystarczyć na kilka lat.

Miesięczne soczewki kosztują okolo 20zł za miesiac, tez nie jest duzy koszt jesli dostajesz za to wyrazny obraz przez miesiac. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tojapaweu: Kiedyś pytałem swojej okulistki o mozliwosc wykonania operacji laserem na oku, a wady dosc grube, -5,5 na obu oczach,. Powiedziała ze nie ma problemu ale zebym sie zastanowil i zwrocil uwage jak mało okulistow podjelo sie takiej operacji i dalej chodzi w okularach. I dzieje się tak mimo tego, ze w ramach reklamy i dalszego polecania potem pacjentom okulista bez problemu moze sobie ogarnac operacja laserową za darmo. No
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Okulary możesz zgubić, zbić, połamać, nie są wieczne, ich styl także. Moda przemija, a oprawki lepsze, firmowe kosztują znacznie więcej.

@tojapaweu: W przeciągu kilku lat to i tak jest tańsza opcja niż korekta laserowa. Dodatkowo nie musisz obawiać się jakichś #!$%@? skutków ubocznych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tojapaweu: u mnie się nie powiodło, miałam nawet rekorekcję (po roku od zabiegu, bezpłatna) i efekty uboczne do dziś, które już tu padły (efekt hallo, zespół suchego oka itd.). Nie podjęłabym się zabiegu ponownie.

@mateoaka: witaj w gronie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz