Wpis z mikrobloga

Laserowa korekcja wzroku

Miesiąc temu koleżanka mi powiedziała, że jest po laserowej korekcji wzroku. Pomyślałem sobie, niezłe, pewnie kosztuje kupę pieniędzy, fajna alternatywa dla ludzi bogatych. Pewnie koszt operacji to ponad 50tys PLN, bo to w końcu oczy.
Jakiś czas temu przypominałem sobie o temacie i zacząłem sprawdzać ceny. Okazuje się, że koszt oscyluje w granicach 10tys PLN, a gdy mówimy o stosunkowo małych wadach, jednym oku to zaczyna się od kilku tysięcy.

Sam mam jedno oko gorsze, klasyfikujące się do noszenia spokojnie już okularów, ale jak głupek zwlekam.

Teraz pytanie, dlaczego większośc ludzi nie decyduje się na ten laser? Przecież jest to stosunkowo tanie, a polepsza komfort życia i zdrowia wielokrotnie. Okulary przecież tanie nie są, soczewki także. Tutaj koszt jest nieco większy, ale taki aparat na zęby tez tani nie jest, a bardzo powszechny.

#medycyna #zdrowie
  • 57
  • Odpowiedz
@tojapaweu: okulary noszę od około 30 lat. Operacji robić nie planuję, ponieważ dobrze się czuję w okularach - stały się częścią mojej "biżuterii" jak zegarek.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tojapaweu: nie czytaj tego #!$%@? o wielkich powikłaniach, ja machnąłem sobie z - 5 i astygmatyzmu do 0,0 w 2008roku. Zabieg trwał może z 5 min, wróciłem sam samochodem. Na drugi dzień kontrola. Razem ze mną jednego dnia było zapisanych z 20 osób i jak opowiadali to mieli tak cały czas, robiłem w Gdańsku i byłem jedynym Polakiem tego dnia reszta to byli Niemcy. Tych korekt wykonuje się w tysiące
  • Odpowiedz
@tojapaweu: Ja się nie zdecydowałem na podstawie obserwacji, że większość okulistów nosi okulary. Jeżeli laser byłby taki super to oni raczej pierwsi by się na niego zdecydowali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 10
@tojapaweu 5 lat po laserze, najlepsza decyzja ever. wcześniej miałem wadę -8, czyli ślepy, teraz poginam bez szkieł ;) dużo osób się nie kwalifikuje,
  • Odpowiedz
@tojapaweu: czytałam artykuł, wg którego laserowa korekcja może mieć wpływ na odklejanie się siatkówek w dłuższej perspektywie i se odpuściłam z tego powodu. Trwałe odklejenie siatkówki, to ślepota, tak że ten.
  • Odpowiedz
@tojapaweu daruj sobie korekcje. Mialem i bardzo zaluje. Kilka lat zapieprzania z kroplami do oczu, suche oczy do dzisiaj potrafią się trafić wiec krople pod ręką muszą być. Przez jakieś 2 lata efekt halo, a wada juz wróciła, miałem spokój z nią przez jakieś 4 lata zaledwie. Korekcja nie gwarantuje efektu na stale, jezeli wada Ci się powiększa to po zabiegu będzie się powiększać dalej.
  • Odpowiedz
@Dakkar: nie no te 5 min to tak tylko napisałem. Tyle trwał zabieg razem z przygotowaniem( ͡~ ͜ʖ ͡°), sama praca lasera na oku to jakieś 30s,zadnego bólu, nieprzyjemne trochę zimne jakby. Nawet nie wiem jak to określić. Wizyta u stomatologa jest bardziej nieprzyjemna.
  • Odpowiedz
@tojapaweu: Osobiście lubię nosić okulary. Nie chodzi o hajs, ale dużo ludzi wygląda lepiej w okularach (w tym ja), więc nie ma takiej potrzeby poprawy laserem. Oraz tak jak inni piszą, zawsze jest małe ryzyko operacji. Nawet jak bym miał taki hajs na zbyciu to i tak bym wolał dalej chodzić w okularach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tojapaweu: na badaniach kwalifikacyjnych wyszło u mnie ze mam za cienka rogówkę na zabieg :(
Sporo ludzi boi się konsekwencji, a.czesc to finanse
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
(zwłaszcza gdy zapomnę do sklepu bo nic nie widzę na półkach i cen), ale (...) - mam wrażenie że moja wada jest zbyt mała (chyba mniej niż -1


@xhxhx: wtf? Z taką wada nie widzisz cen na półkach?
  • Odpowiedz
@tojapaweu: Jakieś 10 lat temu byłem na badaniach wstępnych jeszcze do Wawy musiałem jechać.

Raz że badania miałem wrażenie "tak tak będzie super następny", dwa poczytałem o powikłaniach (suche oczy itd.), trzy nie ma gwarancji całkowitej naprawy wady (więc co mi po oksach tylko mniejszych?) i po 40tym roku życia i tak wróci (mam plusy i astygmatyzm).
  • Odpowiedz