Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#kiciochpyta #spoldzielnia #blokowisko #bekazpodludzi #prawo #zalesie
Mirki mam problem i nie wiem jak go rozwiązać.
Mieszkam w bloku z "wielkie plyty" stare budownictwo.
No i mamy spółdzielnie mieszkaniową. Która ma swoją grupę kryzysową: w sensie jak się coś zepsuje to oni to naprawiają.
W środę zgłosiłem do spółdzielni, że cieknie mi woda z licznika i nie chcę kogoś zalać.
Spółdzielnia dała mi numer do pracownika z tej grupy kryzysowej:
środa - nie mogę przyjechać bo dzisiaj cały dzień kosimy na osiedlu
czwartek - nie mogę przyjechać bo dzisiaj cały dzień kosimy na osiedlu
piątek - nie mogę przyjechać bo dzisiaj malujemy miejsca parkingowe
sobota - nie mogę przyjechać bo dzisiaj mam 18 - córki i wszystko przygotowuje - przyjadę w poniedziałek.

Niedziela, licznik strzelił, zalało moje mieszkanie i mieszkanie sąsiada zanim przyjechało pogotowie wodociągowe i zakręciło wodę w całym bloku.
Czy mogę pociągnąć do odpowiedzialności spółdzielnie ?
Że mają grupę kryzysową, gdzie w regulaminie jasno jest napisane czym się zajmują i nie mam tam koszenia trawy itp. Że zignorowali moją zgłoszenia i żeby to oni pokrywali koszty mojego remontu i remontu sąsiada ?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60f50ffc072fc8000a3ae84c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ArmoredYoda: No mordo, zadałem konkretne pytanie z prośba o jakiekolwiek potwierdzenie stawianych przez Ciebie tez (nota bene z dvpy), a Ty nawet nie próbujesz tego uargumentować, tylko obrażasz XD
  • Odpowiedz
ak się coś zepsuje to oni to naprawiają.

W środę zgłosiłem do spółdzielni, że cieknie mi woda z licznika i nie chcę kogoś zalać.


@AnonimoweMirkoWyznania: U mnie w spółdzielni też nie warto dzwonić za dnia, bo zawsze coś mają innego do roboty, jak coś się dzieje zawsze dzwonię na pogotowie nocne/wieczorne (duża spółdzielnia i mają kogoś takiego) zawsze w ciągu kilku godzin przyjadą, mimo że może to być ok północy :)

Śmiało zgłaszaj szkodę z ubezpieczenia OC spółdzielni, Ty odpowiadasz za to co za licznikiem, z samym licznikiem nie możesz nic robić - w końcu po coś
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: kolego nie moja wina ze na wykopie zarzutki sa pisane z AMW, poprostu dziwne jest to ze cieć koszący trawniki robi za hydraulika, w mojej jest zupelnie inaczej a spoldzielnia wcale mało budynków nie ma
  • Odpowiedz
@phoos: nie jestem już pewny, ale licznik należy do wodociągów (jak i instalacja do niego) ale ty jako właścicel budynku masz dbać o prawidłowe funkcjonowanie tej infrastruktury. Czyli wina spółdzielni.
  • Odpowiedz
@blackmilk: na 100% bo ostatnio zalałem sąsiadów :P Tyle że u mnie walnęło przy spłuczce więc moja wina, a spółdzielnia powiedziała że oni odpowiadają za pion. Lokator nie ma prawa majstrować przy liczniku, jedynie przedstawiciel spółdzielni mogą instalować/naprawiać więc i za konserwację odpowiadają

p.s. jak macie elastyczne wężyki do wody, takie z oplotem metalowym, to wymieniajcie co 3-5lat bo to gówno parcieje jak szalone, po 5 latach z wężyka zrobił
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
wykop.expert.pl


@ArmoredYoda: Idealnie siebie podsumowałeś z tymi swoimi śmiesznymi mądrościami. Oczywiście wiesz, że nie masz racji, ale brakuje ci jaj, żeby się do tego przyznać, eunuchu.
  • Odpowiedz
art. 45 i 47 konstytucji.


@ArmoredYoda:
Art. 45. [Prawo do sądu]
1.
Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i
  • Odpowiedz