Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tymi automatami? Warto? Napewno wygoda i komfort, jeżeli ktoś nie jeździ 20 lat to można się bardziej skupić po prostu na drodze, a nie na celowaniu z biegami. Naprawy są droższe, trzeba też bardziej dbać, ale jak z awaryjnością? Są gdzieś jakieś statystyki? Kwestia drogich napraw będzie mało istotna jeżeli awaryjność jest niska. Może się ktoś wypowiedzieć?

Sebom od dryftyngu i szeryfom wyprzedzającym na czwartego dziękuję.

#motoryzacja #samochody #pytaniedoeksperta #polskiedrogi
MarteenVaanThomm - Jak to jest z tymi automatami? Warto? Napewno wygoda i komfort, je...

źródło: comment_16264570160zZ1BFUNHWJldXFgUr2tsA.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm: o ile to nie jest skoda citigo czy jakiś ford ka gdzie wartość automatu to 15% samochodu to zawsze TAK.

Też odrzuciłbym zbyt słabe silniki, np 1.2 mpi. Jeżeli automat w porównaniu do manuala w tym samym silniku ma 1s wolniejszy czas do setki to znaczy że jest przymulony i trzeba wziąć coś mocniejszego
  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm: jazda samochodem w miescie zaczeła mnie nudzić (manual). Kupiłem automat i odżylem.
Wg mnie komfort na miasto niebo lepszy.
Przy zakupie auta założylem dodatkowe 4k na naprawę. Poki co nic sie nie dzieje ale w zamian za komfort jestem w stanie wydac troche zl na naprawę własnie chociaz mam teoretycznie bbezawaryjną skrzynie.
Co do awaryjnosci -kwestia modelu musisz szukac po forach.
Ja do manuala nie wróce.
  • Odpowiedz
  • 19
@MarteenVaanThomm a wolisz szyby elektryczne czy na korbkę?
Bo wiesz jak się silniczek zepsuje to kupa kasy, no i kręcąc masz kontrolę nad szybą.
Automat w stosunku do manuala to jak ekspres do kawy kontra czajnik + rozpuszczalna. Albo schody kontra winda.
Automatyczna skrzynia biegów to jedno z najlepszych udogodnień w samochodzie. Jak ktoś uważa że manual jest lepszy to jest po prostu idiotą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MarteenVaanThomm: wybór automatu to droga w jedną stronę - nie wrócisz do manuala;) No chyba, że lubisz bawić się biegami i sobie powachlować, ale to od biedy też ogarniesz na sekwencyjnej.
Wygoda, gładkie zmiany, lewa noga odpoczywa, bezpieczne trzymanie kierownicy (szczególnie docenisz na krajówkach, jak jeszcze obsługa radia na kierownicy to w ogóle idealnie), akceptowalna jazda w korku.
  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm posiadam od półtora roku skrzynie CVT i zdecydowanie polecam. Do spokojnej jazdy idealna, nie ma problemu z dobieraniem przełożeń, czy to górka czy dojazd do świateł, zawsze piękna i sprawną reakcja. Dynamiki faktycznie trochę może brakować ale jeśli kupujesz auto do jazdy a nie do motosportu to ta skrzynia to ideał. No i potrafi spalić na prawdę mało, w porównaniu do innych automatów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MarteenVaanThomm: mam dwa auta : automat i manual. Jeżdżę częściej automatem i jest w #!$%@? wygodniejszy.
Przy zakupie kwestia dobrej diagnozy, czy kwalifikuje się do dalszego użytkowania, czy to już szrot.
  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm: Jeździłem zwykłym CVT a obecnie mam 9g-tronica mercedesa. Jakbym miał wybierać między CVT a manualem, wybrałbym manuala, mniej pali, CVT jęczy i bardzo mało dynamiczny. Ale 9g-tronic zupełnie inna bajka, masz 9 biegów które możesz sam zmieniać wedle uznania, równie dynamiczny co manual i mniej pali.
  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm kilka razy dziennie potrafię zmienić auto z automatu na manual i zawsze automatem przyjemniej mi się jeździ. Jest przewidywalny i w mieście łatwiej się ogarnąć mając wolną rękę. W manualu czasem w pośpiechu sobie źle usiądę i już inaczej zmienię bieg lub lekko szarpnę co doprowadza mnie do szału, jazda ma być płynna nawet przy redukcji. Awaryjność jest i zazwyczaj każda awaria to 1.5k w górę
  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm: Automatami jeździłem tylko pełnoletnimi, dość irytującym było to jak 'głupio' się zachowywały - redukcja przy delikatnym muśnięciu pedału gazu na prostej czy brak redukcji przy hamowaniu.

Czy nowe automaty (np. taki w kia ceedz tgdi) robią to już lepiej i uczą się stylu jazdy kierowcy, o czym pisał @noofaq?

Oczywiście sam brałbym automat, wygoda nie do podrobienia, ale w/w rzeczy trochę były upierdliwe.
  • Odpowiedz