Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tymi automatami? Warto? Napewno wygoda i komfort, jeżeli ktoś nie jeździ 20 lat to można się bardziej skupić po prostu na drodze, a nie na celowaniu z biegami. Naprawy są droższe, trzeba też bardziej dbać, ale jak z awaryjnością? Są gdzieś jakieś statystyki? Kwestia drogich napraw będzie mało istotna jeżeli awaryjność jest niska. Może się ktoś wypowiedzieć?

Sebom od dryftyngu i szeryfom wyprzedzającym na czwartego dziękuję.

#motoryzacja #samochody #pytaniedoeksperta #polskiedrogi
MarteenVaanThomm - Jak to jest z tymi automatami? Warto? Napewno wygoda i komfort, je...

źródło: comment_16264570160zZ1BFUNHWJldXFgUr2tsA.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm: Aktualne skrzynie automatyczne typu ZF8HP czy DSG to mistrzostwo świata.
Jak się jej nauczysz to wyłącznie pedałem gazu jesteś w stanie fajnie mieszać biegami, a do tego w opcji są łopatki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tego adaptacyjny tempomat z utrzymaniem pasa i jest bajka.
  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm: absolutnie tylko i wyłącznie automat. Nawet lekko upierdliwa cvt jest lepsza niż manual.
Awaryjność prawie taka sama jak manual a wygoda jazdy miliard razy lepsza

  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm kupując używane auto z automatyczną skrzynią biegów jeśli coś jest z nią nie tak będzie od razu dało się to wyczuć podczas jazdy testowej.

Co musisz sprawdzić.
1. Tocznie na D - po przełączaniu na D i delikatnym puszczeniu hamulca auto powinno płynie rozpocząć toczenie.

2. Tocznie na D pod górę - auto, które stoi na wzniesieniu na D po odpuszczeniu hamulca nie może się staczać w dół a nawet na
  • Odpowiedz
@noofaq: To chyba zależy jaki, ja mam zupełnie przeciwne odczucia. A do hamowania silnikiem są łopatki przy kierownicy :)
  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm: Żadnej ciekawej opinii to ja się wtrącę bo ostatnio odjeebalem lipę w automacie to akurat masz przykład. Jeździłem dwie godziny dynamicznie automatem trochę po mieście i trasa. Pod domem hamuje i #!$%@? mnie z planszy bo cały układ hamulcowy zagotowalem, wężyki sprciale to puściły :D już wcześniej czułem tarcze sprzęgłowa ale coś Za bogaty zapach był. Chodzi mino to, ze w manualu możesz hamować sobie biegami lub silnikiem co w
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MarteenVaanThomm: jak masz jeździć jak 99.9% użytkowników manuala którzy nawet nie wiedzą co to międzygaz a obrotomierz to dla nich zegarek z japońską strefą czasu, to wybierz automat.

W przeciwnym wypadku to zależy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MarteenVaanThomm: automaty Mercedesa potrafiły być bardziej trwałe od manuala. Jak się nauczy jeździć, to różnica w spalaniu prawie niewidoczna. Przy zakupie warto mieć jednak ze sobą jakiegoś ogarniętego mechanika, który będzie w stanie ocenić skrzynię po tym jak pracuje
  • Odpowiedz
@BajerOp: @saj: dsg 7bieg z 2.0TSI 190KM (vw)

Naprawde zyczylbym sobie by automat byl rownie madry jak ja ale dopoki nie bedzie uzywal radaru, kamer i danych gps do przewidywania ktory bieg bedzie potrzebny to nie pomoze.
Gdyby automat byl w stanie sie nauczyc stylu jazdy kierowcy (kiedy zmienia biegi - przy jakich obrotach i obciazeniu) to bylbym w stanie wybaczyc brak przewidywania ale tego tez nie ma - o
  • Odpowiedz
@noofaq: No to nie wiem, jaka masz skrzynie, szczególnie ze zostaje w manualu po pojedynczej redukcji. Pojeździj jakaś fajna. Mercedes/BMW - te znam i problemy, o których piszesz nie istnieją.
  • Odpowiedz
bierz automat, no chyba, że chodzi o tego 6-biegowego Aisina


@SmieszkeLeszke: i tu jest sedno sprawy. DOBRY automat - jak najbardziej. Tylko że ich wcale nie jest tak dużo. Np. większość odmian DSG to gunwo. Albo fordowskie A8 - też śmietnik totalny.
Mnie osobiście nic tak nie wkurza w samochodzie jak poszarpujący albo lagujący automat.
  • Odpowiedz
@bidzej 9G-Tronic, 8ZF, dobre DSG albo e-CVT z najnowszej generacji hybryd Toyoty, na tym się chyba kończą naprawdę dobre automaty na ten moment. Nawet nowe Aisiny w Volvo niestety, oczywiście nie w takim stopniu, ale jednak odziedziczyły problemy 6-biegowego poprzednika. Choć ten już wcześniej wspomniany przeze mnie to jakiś pieprzony rekordzista, pozdrawiam jako uzbrojony w cierpliwość użytkownik xD

Także powtarzam kolego @MarteenVaanThomm, jeśli chcesz brać Aisina to lej oryginalny olej co
  • Odpowiedz