Wpis z mikrobloga

Wypowiedź do kamery.
Poszkodowany w powodzi Niemiec:
Mój dom i całe nasze miasteczko ucierpiało. Wszyscy tu sobie pomagamy, chciałbym podziękować strażakom, wolontariuszom i żołnierzom. (opcjonalnie) Bardzo proszę o modlitwę.

Poszkodowany w powodzi Polak:
(płaczliwym tonem, łapie się za głowę) O Jezu! Tu mi zalało i i tam woda szła, straty będą olbrzymie! Niech rząd da szybciej te pieniądze co obiecali!

#heheszki #takbylo #polak
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MiroMaro2136: a widzisz różnice między kupieniem działki przy rzece która co rok dwa wylewa i zalewa te tereny a między spartoleniem odwodnienia czy taka analiza cię przerasta?
  • Odpowiedz
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie:

Niemiecki dziennikarz przyjeżdża na miejsce zdarzenia, szuka najlepiej ubranych osób, robi wywiad z dwoma trzema, potem wrzuca ten najpozytywniejszy, bo wie, że to chcą usłyszeć Niemcy w telewizorach.

@kaarp: a byś się zdziwił XD byłem na szkoleniu w dzielnicy Molenbeek w Brukseli (tak, tej z której większość terrorystów było zamieszanych w Paryskie i Brukselskie ataki) i przyszła niemiecka telewizja zrobić wywiad na temat szkolenia i formie szkolenia.
  • Odpowiedz
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: Warto zaznaczyć że w Niemczech po takich sytuacjach wyciąga sie wnioski i zastanawia jak uniknąć w przyszłości takiej katastrofy, a w Polsce rząd da kase poszkodowanym albo i nie, zateguje sie rzeki wałami a potem ludzie i tak wybudują w tym samym miejscu domy bo to OJCOWIZNA i #!$%@? z tego ze raz na 10 lat #!$%@? tu rzeka
  • Odpowiedz
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: Tbh ciężko się dziwić
Jak rząd w Niemczech coś obiecał, zwłaszcza w takim przypadku, to są minimalne szanse że poleci w ch0ja i ci ludzie są pewni że nie skończą z niczym po ulewie, więc po prostu ratują co zostało/siebie nawzajem zamiast rozpaczać nad rozwalonym domem

A w Polsce z reguły kończy się tak że albo oleja sprawę całkiem albo będziesz latać dwa tygodnie po urzędach załatwiac odszkodowanie jak
  • Odpowiedz
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: dopiero teraz odkryłeś że jesteśmy na świecie takimi stereotypowymi Rumunami (nie uwłaczając Rumunom)? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jedź na zagraniczne wakacje i zobacz kto zawsze robi największy syf, kto najbardziej drze ryja i kto biegnie zająć leżak przy basenie o 4tej rano ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wśród Niemców to nie raz wstyd by było się przyznać że jest się Polakiem.
  • Odpowiedz
@Ko_Otu: a jak ktoś odrolnił zeimie na teranach zalwewowych a gmina wydała plan zabudowy przestrzennej na budownictwo jednorodzinne i wydała zgode na budowe to kto jest winny?

Nawet przez chwile sie zastanawiałem czy tam nie kupić działki ale jak zobaczyłem ze to na zalwowych stoi to spasowałem
  • Odpowiedz