Wpis z mikrobloga

Sytuacja podobna jak u kolegi @Turysta10 Zostawiłem samochód u mechanika i pare dni później przez #krakow przeszła konkretna #burza. Samochód stał przed warsztatem i niestety w moim aucie poszła szyba oraz jest kilka wgniotek na dachu. Mechanik również nie poczuwa się do odpowiedzialności i nawet stwierdził że "nie będę podczas burzy latał z kocem". Sam stwierdził ze był wtedy w zakładzie oraz nie tylko moje auto zostało uszkodzone. Czy jest jakiś sens szukać sprawiedliwości czy lepiej sobie odpuścić?
Nie posiadam #ac
Jak to najlepiej rozegrać?

#ubezpieczenia #ubezpieczenieoc #prawo #warsztat #motoryzacja
gogal - Sytuacja podobna jak u kolegi @Turysta10 Zostawiłem samochód u mechanika i pa...

źródło: comment_1626408169qaxBVYgAP78wKu0YROzMBS.jpg

Pobierz
  • 186
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gogal Ale warsztaty mają często place ubezpieczone. Ja bym typa cisnął. A jak nie to sprawa cywilna. Bierze pod usługę i opiekę Twoje mienie. Jak nie ma ubezpieczonego placu to się szybko nauczy.
  • Odpowiedz
@gogal: K---a typie szkoda Ci 300zł za wizytę u prawnika? Jak powie, że wygrywasz na lajcie to go zatrudnij i jeszcze na tym zarobisz. Niedługo zaczniecie się pytać jak się wysrać.
  • Odpowiedz
  • 0
@ni-hu-ja ale c---a klienta obchodzi że warsztat przycebulil na OC i nie kupił takiego które również działa na siłę wyższą, jako profesjonalista świadczący usługi odpowiadasz na zasadzie ryzyka, a nie na zasadzie winy.
  • Odpowiedz
@gogal: Nie chce mi się czytać wszystkich odpowiedzi bo pierwsze to jakieś bezsensowne gadanie dziwnych ludzi. Ogólnie każdy szanujący się mechanik czy tez handlarz samochodowy ma polisę na takie sytuacje i powinien z niej skorzystać w takim przypadku. Ostatnio w moich rejonach była sytuacja gdzie wybuchł pożar w warsztacie, kilka aut klientów spłonęło No i właśnie taki mechanizm tam zadziałał, także myśle że warto. Tym bardziej że mechanik zawsze działa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@gogal: logika wykopków: każdy warsztat i punkt usługowy ma być ubezpieczony na wypadek powodzi, gradu i wojny atomowej, ale ty swojego mienia nie ubezpieczaj xD
  • Odpowiedz
@Karoleer: no nie jestem przekonany,

chyba, żaden producent samochodów nie oferuje pokrowców przeciw gradowych (właśnie sprawdziłem na stronie audi, mają tylko zwykłe pokrowce) więc ciężko wymagać żeby ktokolwiek taki posiadał,

co do siły wyższej - grad jest czynnikiem nadzwyczajnym (zwłaszcza tej wielkości) jest zewnętrzny i niemożliwy do przeciwstawienia, to, że jest do przewidzenia nie oznacza, że da się mu zapobiec tym bardziej jeśli mówimy o niesprawnych samochodach których nie można
  • Odpowiedz
gość powinien mieć ubezpieczenie i na pewno takie ma, wal do niego niech ci nr polisy podaje i to bez zbędnego p---------a


@DzonySiara:

Niekoniecznie jakiekolwiek ubezpieczenie bedzie brac pod uwage szkody wyrzadzone przez "sile wyzsza" :)
  • Odpowiedz
@gogal jestem w szoku ilu jest tutaj ludzi uważających, że możesz zostawić auto on je r---------i i za to nie odpowiada, bo on miał tylko klocki wymienić xD Zostawiasz auto u mechanik to on za nie odpowiada i jeśli coś zniszczy to za to odpowiada, jak ma ubezpiecznie to ono pokrywa koszty, jak jest januszexem to z własnej kieszeni tylko trzeba do sądu go podać jak nie chcę zapłacić. Grad nie jest siłą wyższą, są prognozy pogody gdzie zapowiadają grad mienie można było zabezpieczyć. Dodatkowo:

Klient zostawiając auto mechanikowi zawarł z nim umowę o dzieło, ale również w sposób dorozumiany uboczną umowę przechowania. Mechanik ma obowiązek sprawowania pieczy nad samochodem i odpowiada za uszkodzenia.

Kodeks cywilny
Art. 835. Przez umowę przechowania przechowawca zobowiązuje się zachować w stanie nie pogorszonym rzecz ruchomą oddaną mu na
  • Odpowiedz
@gogal: jak ktoś napisał wyżej - zapłać prawnikowi 100 zł za rozmowę + pewnie z 200-300 zł za wysłanie wezwania do mechanika do zwrotu kosztów (powiekszonych o koszty prawnika) i wyjdziesz z tego tak jak powinieneś. Btw mechanik gada bez sensu - jest odpowiedzialny za powierzoną rzecz, a samochód powinien zabezpieczyć ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@gogal a jakiś papier masz że przekazałeś auto mechanikowi do naprawy? Myślę że to będzie najważniejsza rzecz w dochodzeniu odszkodowania. Zawsze jak zostawiałem auto u mechanika prosiłem o świstek że tego i tego dnia zostawiłem auto. Wiem Janusze biznesu z pierdziszewa dolnego nie wiedzą co to papier
  • Odpowiedz
@ni-hu-ja ale c***a klienta obchodzi że warsztat przycebulil na OC i nie kupił takiego które również działa na siłę wyższą, jako profesjonalista świadczący usługi odpowiadasz na zasadzie ryzyka, a nie na zasadzie winy.


@R4vPL: To Twoje zdanie.
  • Odpowiedz