Wpis z mikrobloga

Sytuacja podobna jak u kolegi @Turysta10 Zostawiłem samochód u mechanika i pare dni później przez #krakow przeszła konkretna #burza. Samochód stał przed warsztatem i niestety w moim aucie poszła szyba oraz jest kilka wgniotek na dachu. Mechanik również nie poczuwa się do odpowiedzialności i nawet stwierdził że "nie będę podczas burzy latał z kocem". Sam stwierdził ze był wtedy w zakładzie oraz nie tylko moje auto zostało uszkodzone. Czy jest jakiś sens szukać sprawiedliwości czy lepiej sobie odpuścić?
Nie posiadam #ac
Jak to najlepiej rozegrać?

#ubezpieczenia #ubezpieczenieoc #prawo #warsztat #motoryzacja
gogal - Sytuacja podobna jak u kolegi @Turysta10 Zostawiłem samochód u mechanika i pa...

źródło: comment_1626408169qaxBVYgAP78wKu0YROzMBS.jpg

Pobierz
  • 186
  • Odpowiedz
nie będę podczas burzy latał z kocem

nie tylko moje auto zostało uszkodzone


@gogal: no #!$%@?, argumenty nie do podważenia. #!$%@? go tak żeby całą jego budę zamknąć, to na drugi raz poleci z kocykiem.
  • Odpowiedz
Jak nie masz papugi to idź do pierwszego lepszego radcy prawnego i niech w Twoim imieniu napisze papier do tego cwelasa warsztatowego. Jakby co to wygrasz sprawę w każdej instancji, wiec warto kręcić Małysza. Znam z autopsji.
  • Odpowiedz
Grad to force majeur.


@red7000 xddd kwikne z tego, gościu piszesz po polsku to co po wpieprzasz w zdanie force jakieś i ten tego car uszkodzony was bo storm hit the polish niebo. Tego no xd
  • Odpowiedz
@krabczy: no ja jestem akurat mocno przekonany, jesli OP uzyskałby jeden dowód :) o ile zasadniczo takie sprawy bywają dyskusyjne i trudne, tak tutaj jest banalna i nie trzeba jakiegos wybitnego doswiadczenia zeby to dostrzec.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@krabczy: pelna zgoda, zbyt polecialem z ryzykiem. Nadal jednak podstawa bedzie art 415 kc i wina poprzez niedbalstwo, co sam wykazal twierdzeniem, ze nie bedzie latal z kocem.
  • Odpowiedz
@gogal: kolego, idź do adwokata i wychodź ze sprawą, gdyż prawo stoi po twojej stronie. Oddanie samochodu do mechanika, to umowa mieszana która zgodnie ze stanowiskiem Sądu Najwyższego (V CK 234/04) zawiera w sobie elementy umowy przechowania, a zgodnie z art. 835 k.c.: Przez umowę przechowania przechowawca zobowiązuje się zachować w stanie niepogorszonym rzecz ruchomą oddaną mu na przechowanie.
  • Odpowiedz
@Karoleer: No ja widzę tylko ew błąd w przechowaniu ale od niego dość łatwo się uwolnić chyba że op zdobędzie zdjęcie że warsztat stoi pusty a jego samochód jest obijany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krabczy: nieprawda. Art 415 kc i wina w rozumieniu niedbalstwa. Tyle w temacie. Jedyne co trzeba, to udokumentowac jak twiedzi, ze nie bedzie latal z kocem po placu.
  • Odpowiedz
@krabczy:

Mechanik również nie poczuwa się do odpowiedzialności i nawet stwierdził że "nie będę podczas burzy latał z kocem". Sam stwierdził ze był wtedy w zakładzie oraz nie tylko moje auto zostało uszkodzone.


+ zakład o flachę, że nie było jakiejkolwiek umowy rozszerzającej definicję siły wyższej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a jak wąsko jest interpretowana siła wyższa i jak wyjątkowym jest zdarzeniem, to chyba nie muszę mówić.
  • Odpowiedz
@wojteksrz: nie, nie jest niedbalstwem nielatanie z kocem którego nota bene mieć nie musi kiedy leci grad wielkości piłek golfowych który może poważnie uszkodzić latającego z kocem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@LordAxe82: Dobra dobra, masz jakiś protokół przekazania pojazdu czy inny dokument. W każdej sprawie sądowej mechanik się odwoła ze gość zaparkował mu samochód nielegalnie na posesji i po temacie.
  • Odpowiedz
@gogal: Klapę bagażnika wraz z szybą, w dobrym stanie, dostaniesz w granicach 150zł. Do lakieru 1D0 jest tego dużo, a przy okazji możesz wziąć od razu ze spoilerem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie wiem jak wyglądają obrażenia dachu, ale podejrzewam, że do zrobienia w granicach 300 zł. Możesz podpytać w grupie Celica Club Poland na Facebooku.

Druga opcja to 100-200 zł na start za poradę prawniczą, z
  • Odpowiedz
@gogal: W mojej opinii mechanik powinien mieć ubezpieczenie OC i z tego OC powinna zostać naprawiona szkoda.

Do wszystkich co piszą o podawaniu bozi do sądu i innych siłach wyższych mam pytanie.
Gdyby mechanikowi skradziono ten samochód z przed warsztatu to też mógłby rozłożyć ręce?

złodzieje przyszli i zabrali, nie moja wina

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz