Wpis z mikrobloga

Sytuacja podobna jak u kolegi @Turysta10 Zostawiłem samochód u mechanika i pare dni później przez #krakow przeszła konkretna #burza. Samochód stał przed warsztatem i niestety w moim aucie poszła szyba oraz jest kilka wgniotek na dachu. Mechanik również nie poczuwa się do odpowiedzialności i nawet stwierdził że "nie będę podczas burzy latał z kocem". Sam stwierdził ze był wtedy w zakładzie oraz nie tylko moje auto zostało uszkodzone. Czy jest jakiś sens szukać sprawiedliwości czy lepiej sobie odpuścić?
Nie posiadam #ac
Jak to najlepiej rozegrać?

#ubezpieczenia #ubezpieczenieoc #prawo #warsztat #motoryzacja
gogal - Sytuacja podobna jak u kolegi @Turysta10 Zostawiłem samochód u mechanika i pa...

źródło: comment_1626408169qaxBVYgAP78wKu0YROzMBS.jpg

Pobierz
  • 186
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 105
@Devilos: to że gościu kwiczy że warunki pogodowe uszkodziły mu auto. Jak nie ma garażu to auto poza warsztatem też stało by pod chmurką, wtedy kogo by obwiniał? Właściciela gruntu gdzie parkuje? Urząd miasta?
  • Odpowiedz
Rozbawiło mnie zdanie "czy jest jakiś sens szukania sprawiedliwości" xD
A co chcesz pana bozia do sądu podać bo grad padał? A może osoby przyczyniające się do gwałtownych zmian klimatu? Bo mechanik moim zdaniem nie zawinił tym że grad napieprzal ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@gogal: Zainwestuj 100 w rozmowę z prawnikiem. Dotychczasowe wypowiedzi to #!$%@? ludzi którzy się nie znają. Powierzyłeś mu mienie i są artykuły to opisujące. Moim zdaniem może być coś na rzeczy.
  • Odpowiedz
  • 82
@markhausen: Moim zdaniem zawinił tym ze nie zabezpieczył odpowiednio auta, gdyby było pod moja opieka stałoby w garażu. Mógł po prostu go czymś przykryć lub wjechać pod dach/do warsztatu. Gdy biorę czyjeś auto pod opiekę to powinienem oddać przynajmniej w takim samym stanie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 207
@LordAxe82: może sobie to zgłosić komu chce i ile chce. Nic nie dostanie bo to zjawisko atmosferyczne a mechanik nie dopuścił się żadnych zaniedbań. To nie w jego interesie leży chowanie aut gdzie popadnie gdy nagle pogoda się popsuje. Od tego jest ubezpieczenie i warsztat napewno takie posiada ale mocno wątpię że jakikolwiek sąd czy ubezpieczalnia przyzna rację poszkodowanemu, bo nie zawinił tutaj mechanik. Bez AC lipa.

Mówię to też z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bruhh: dodam tylko że możesz spróbować przez OC warsztatu jak takie ma. Jak będą mili to będą współpracować. Tutaj decyzja leży raczej po stronie ubezpieczalni.
  • Odpowiedz
  • 29
@gogal force majeur, przegrana sprawa, kup AC, albo jeździj do bardziej zasobnych mechaników, którzy nie trzymają aut na podwórku

@LordAxe82 powierzyłeś mienie, więc czy to tornado, powódź, grad, nie ma znaczenia, mechanik ma ochronić auto xDDD skąd wy się bierzecie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@gogal: Jeżeli powierzasz komuś swoje mienie do naprawy, to on ponosi za to całkowitą odpowiedzialność.

A @bruhh to pewnie ten mechanik xD
  • Odpowiedz
  • 5
@bruhh: analogiczna sytuacja, gdybys pożyczył kumplowi samochód na pare dni i ten stałby normalnie pod domem ale któregoś dnia grad #!$%@? cała fure to nie czułbyś #!$%@?? Zwłaszcza ze wiesz ze był w domu i mógł chociaz spróbować to jakos zabezpieczyć.
  • Odpowiedz
@red7000: Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Powoli. Zdanie po zdaniu. Czy ja kategorycznie powiedziałem że coś się należy? Jesteś prawnikiem troglodyto? Raczej nie, bo z czytaniem ze zrozumieniem u Ciebie cieniutko.
  • Odpowiedz
  • 178
@gogal
@bruhh miałem w warsztacie identyczna sytuację. Uszkodzone 10 aut. Wszystkie zgłoszone i naprawione z OC warsztatu. Po to płaci się te ubezpieczenia żeby w razie potrzeby z nich korzystać.
  • Odpowiedz