Wpis z mikrobloga

Zupełnie nie rozumiem młodych ludzi, którzy w ogóle nie myślą o swojej starości i emeryturze. Nie zdają sobie sprawy z tego że prognozowana dla nich emerytura to ok. 30% ostatniej pensji i że będą za to musieli przeżyć, opłacić rachunki, leki, lekarzy. Bez zastanowienia wypisali się z PPK bo he he szkoda tej stówki, lepiej od razu alkohol za nią kupić. Ja mam IKE, IKZE oraz PPK ze składką dodatkową.

Rozumiem obawy po wale PO z rabunkiem OFE, ale PPK oraz IKE/IKZE są zupełnie inaczej prawnie skonstruowane i o ile nie będzie wojny światowej to te środki są bezpieczne i prywatne, a także dziedziczone.

Oczywiście jakieś tam minimalne prawdopodobieństwo że coś się może z nimi stać istnieje, ale


#inwestycje #finanse #ekonomia #emerytura #zus #ppk #ike #ikze #bitcoin #przemyslenia #boomer #oswiadczenie
bitcoholic - Zupełnie nie rozumiem młodych ludzi, którzy w ogóle nie myślą o swojej s...

źródło: comment_1625824832OPty2oaVg3mOfjGaht3C3Q.jpg

Pobierz
  • 210
  • Odpowiedz
@kokol: słusznie, ja też głównie liczę na zyski z krypto, a PLN trzymam tylko tyle ile muszę, nadwyżki gotówki w CHF, EUR (do USD jakoś nie mam takiego zaufania) oraz ETFy i akcje.
  • Odpowiedz
  • 0
@bitcoholic większość młodych ludzi nie chce po prostu wiązać przyszłości z tym obsranym gównem krajem (albo tak im się wydaje) i ich nie obchodzi pkk. Zresztą co to za różnica wypłacać co miesiąc 100 czy po kilku latach odebrać zawrotne kilka tysięcy złotych które i tak zje inflacja
  • Odpowiedz
@Janusz_Lubikwasa: to gratuluję, tylko jak wiesz próg wejścia w nieruchomości jest dość wysoki, a PPK to rozwiązanie dla mas, mowa tu o kwocie jednej he he imprezki miesięcznie, którą to nie myślące młode pokolenie woli przepić zamiast rozsądnie zadbać o swoją przyszłość.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bitcoholic: emerytura #!$%@? sprawa bo mi się w #!$%@? nie chce wierzyć że państwowa emerytura nie zmieni się przez 40-50 lat zanim ją dostaniesz (na niekorzyść oczywiście) a odkładać prywatnie nie ma z czego...
  • Odpowiedz