Wpis z mikrobloga

Zupełnie nie rozumiem młodych ludzi, którzy w ogóle nie myślą o swojej starości i emeryturze. Nie zdają sobie sprawy z tego że prognozowana dla nich emerytura to ok. 30% ostatniej pensji i że będą za to musieli przeżyć, opłacić rachunki, leki, lekarzy. Bez zastanowienia wypisali się z PPK bo he he szkoda tej stówki, lepiej od razu alkohol za nią kupić. Ja mam IKE, IKZE oraz PPK ze składką dodatkową.

Rozumiem obawy po wale PO z rabunkiem OFE, ale PPK oraz IKE/IKZE są zupełnie inaczej prawnie skonstruowane i o ile nie będzie wojny światowej to te środki są bezpieczne i prywatne, a także dziedziczone.

Oczywiście jakieś tam minimalne prawdopodobieństwo że coś się może z nimi stać istnieje, ale


#inwestycje #finanse #ekonomia #emerytura #zus #ppk #ike #ikze #bitcoin #przemyslenia #boomer #oswiadczenie
Pobierz bitcoholic - Zupełnie nie rozumiem młodych ludzi, którzy w ogóle nie myślą o swojej s...
źródło: comment_1625824832OPty2oaVg3mOfjGaht3C3Q.jpg
  • 210
@bitcoholic: brawo ty, na całe szczęście i ja pomyślałem o zabezpieczeniu swojej emerytury, przed wparowaniem ze swoimi brudnymi łapami naszego rządu
Pisze na całe szczęście bo zanim stało się to „obowiązkowe” to firmy zewnętrzne musiały się trochę o tego klienta postarać i produkty były przez to konkurencyjne. Bo to co teraz jest proponowane to jakiś żart, ja lepiej wychodzę sam płacąc niż to co teraz proponują z „dopłatami”

W ogóle niesamowitego
różne państwa i mocarstwa upadały w ubiegłym stuleciu a co dopiero fundusze i korpo. Nie wiem jak jest u ciebie z proporcjami i rodzajami innych aktywów ale z tego co napisałeś masz : krypto - ofensywny walor. ppk - gramy pod obecny status quo. I masz złoto w etf. W postaci fizycznej było by to bardzo defensywne aktywo. Niczym cwany Żymianin obstawiałbyś wszystkie konie na wyścigach ( ͡° ͜ʖ ͡
@bitcoholic:
Każda inwestycja opiera się między innymi na zaufaniu. Ludzie nie inwestowaliby np. w bitcoina gdyby nie mieli zaufania do tego systemu. Ludzie nie ufają PPK bo rząd już nieraz pokazał do czego potrafi się posunąć i żadne obietnice zysków czy innych korzyści nie są w stanie zatrzeć wrażenia że w każdym momencie ktoś może przyjść i zabrać te środki.
PPK pokazuje to że zaufanie do rządu już dawno sięgnęło dna
@bitcoholic: Nie widzę takiego sensu, dla mnie to zmarnowanie pieniędzy. Sam zarabiam z krypto, a studiuje na kierunku, gdzie potem w tym zawodzie raczej pracuje się do bardzo późnej starości/śmierci, a nie idzie na emeryturę, więc po co mam odkładać na coś z czego nie skorzystam.
Nie zdają sobie sprawy z tego że prognozowana dla nich emerytura to ok. 30% ostatniej pensji i że będą za to musieli przeżyć, opłacić rachunki, leki, lekarzy.


Masz rację, nie wiedziałem o tym. Byłem pewien że gówno dostanę a nie emeryturę i z tego powodu zakładam że będę pracował do śmierci. Dlatego wypisałem się z ppk.
Rozumiem obawy po wale PO z rabunkiem OFE,


@bitcoholic: A potem kolejnym wale rabunkowym PiSu, który potem wprowadził PPK.
Nie wiem jak ty, ale ja oszustowi nie zaufam i jeśli PiS chce, bym w coś zainwestował, to ja wolę zabrać swoje pieniądze jak najdalej od tego.