Wpis z mikrobloga

Zupełnie nie rozumiem młodych ludzi, którzy w ogóle nie myślą o swojej starości i emeryturze. Nie zdają sobie sprawy z tego że prognozowana dla nich emerytura to ok. 30% ostatniej pensji i że będą za to musieli przeżyć, opłacić rachunki, leki, lekarzy. Bez zastanowienia wypisali się z PPK bo he he szkoda tej stówki, lepiej od razu alkohol za nią kupić. Ja mam IKE, IKZE oraz PPK ze składką dodatkową.

Rozumiem obawy po wale PO z rabunkiem OFE, ale PPK oraz IKE/IKZE są zupełnie inaczej prawnie skonstruowane i o ile nie będzie wojny światowej to te środki są bezpieczne i prywatne, a także dziedziczone.

Oczywiście jakieś tam minimalne prawdopodobieństwo że coś się może z nimi stać istnieje, ale


#inwestycje #finanse #ekonomia #emerytura #zus #ppk #ike #ikze #bitcoin #przemyslenia #boomer #oswiadczenie
bitcoholic - Zupełnie nie rozumiem młodych ludzi, którzy w ogóle nie myślą o swojej s...

źródło: comment_1625824832OPty2oaVg3mOfjGaht3C3Q.jpg

Pobierz
  • 210
@bitcoholic: Do emerytury tyle sie moze zmienic, lacznie z likwidacja pieniedzy w ogole, ze szkoda tym sobie zawracac glowe. Obecny swiat to symulacja. Moze z 10-20% ludzi na swiecie wykonuje mega pozyteczna prace, pozostale 80% wykonuje gownoprace typu strzyzenie pudli, doastarczanie zarcia z glovo albo jeszcze gorzej - pracuja w marketingu lub zyja z kapitalu. Nie jestem komunista, ale dopoki na swiecie beda ludzie chetni do pracy, czyli swiadczenia uslug i
@bitcoholic Bardzo dobry wątek, pokazuje jak świetnie idzie postulowane zostawianie emerytury w decyzji ludzi. Ci sami ludzie którzy teraz mówią że przecież nie dożyją i wszystko się zmieni będą tymi, którzy mają głodową emeryturę państwową.

Nie jestem natomiast zwolennikiem odkładania na emeryturę prywatną od początku pracy, na początku dużo lepszy zwrot jest z zainwestowania tego w naukę i podnoszenie kwalifikacji.