Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1223
Plusujcie #!$%@? moją żelbetową ścianę, która pokonała wczoraj monterów klimatyzacji xD
Jak czytam wykopków, że w bloku z płyty słychać pierd sąsiada to chyba #!$%@? "wielkiej płyty" nie widzieli. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wielkaplyta #mieszkanie #remontujzwykopem #klimatyzacja #heheszki
radziuxd - Plusujcie #!$%@? moją żelbetową ścianę, która pokonała wczoraj monterów kl...

źródło: comment_1625626686fDJh4dnFWNcxdRofzupmJC.jpg

Pobierz
  • 134
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marcel_pijak: Ty wiesz, że im to podrzucę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie jest to generalnie żadna firma specjalizująca się w klimatyzacjach tak jak każdy sobie pewnie wyobraził, chociaż narzędzi mają na prawdę sporo to gość po prostu ma uprawnienia f-gaz i robi te montaże z kolegą po etacie, ale dostałem na nich namiar z polecenia znajomych, więc powinienem być zadowolony. No i terminy mieli praktycznie na
  • Odpowiedz
@bord0: Oj tak byczku. Ja mieszkałem na starym osiedlu w centrum WWA (kamienice z lat 50, obok słynne osiedle za Żelazną bramą). 7 lat użerania się z patusami (jedna z dresiarzy mi regularnie groził #!$%@?, dopiero inny dresiarz któremu kiedyś z przesyłką sądową pomogłem mi pomógł mówiąc że jestem git xD), na klatkach menele i raz zdychający narkoman. Przez te 7 lat słyszałem awantury rodzinne (kilka razy dzwoniłem na policję
  • Odpowiedz
@radziuxd: Otwornica dobrana bardzo dobrze do gelbetu, błąd mógł być w dwóch miejscach, albo trafiło na zbrojenie (wtedy warto jebnac je wiertlem z podwójna krzyżowa widia) albo było wiercone wiertarką udarową, ewentualnie mlotowiertarka o zbyt małej ilości J, ciężko przewidzieć bo ta otwor ica ma 2 adaptery, na SDS i 6'cio katny pod udarowke
  • Odpowiedz
Ja zawsze sie dziwilem gdy ktos mowil, ze w wielkiej plycie jest glosno, bo sie w niej wychowalem i bylo to dla mnie tak naturalne, ze bylem gluchy na te odglosy, tym bardziej, ze czlowiek nie mial porownania i myslal, ze to normalne - ze tak po prostu jest i juz. Da sie do tego przyzwyczaic.


@bord0: To jest jak z mieszkaniem koło torów kolejowych - przez pierwszy miesiąc nie
  • Odpowiedz
@radziuxd: Wiadomo czemu aż tak duży otwór jest wymagany?
To będzie klima multisplit z wieloma jednostkami?
Bo tbh same rurki cieplne są maluśkie.
Spółdzielnia/wspólnota dużo robiła jakichś fikołków żeby zezwolić czy nie?
  • Odpowiedz
@Rabusek: Jak mi #!$%@? nie będą chcieli zezwolić to kupię taka przenośna zewnętrzną na balkon co rura daje chłód do środka przez okno i kupię najgłośniejsze jak się da żeby sąsiedzi się #!$%@? to im może da do rozumu żeby zezwolić
  • Odpowiedz
ja mam na przykład zupełnie odwrotne doświadczenia, w moim bloku większość mieszkańców to osoby po 60 roku życia, które mieszkania dostały z zakładu pracy. Mam zatem ciszę i bezproblemowe sąsiedztwo


@JohnShelby: Wszystko fajnie, ale za 20 lat to oni będą mieli spokojnych sąsiadów, od których dzieci się wyprowadziły, a Ty będziesz miał może nawet i jakieś Airbnb urządzone w mieszkaniach po zmarłych dziadkach.
  • Odpowiedz
@xdTM: Tez w sumie miałem spytać, mi np nie pozwolili robić takiej dużej dziury tylko takie małe jak piszesz, po jednej na rurkę. Nie jest wymagany ale wygodniej to wtedy przeprowadzić, szczególnie przy wielu jednostkach właśnie
Co do hałasu, to pamiętaj, ze ten z rurą w 95% hałasuje Tobie, nie sąsiadom
  • Odpowiedz
@radziuxd cielaki a nie monterzy, najpierw trzeba otwornica delikatnie się wwiercić, a potem wiertłem do betonu na wylot obskoczyć otwór po okręgu i na koniec z powrotem walczyć otwornicą ;) nawet trasy kablowe najlepiej robić wiertłami a nie bruzdownicą
  • Odpowiedz
Idź pan w #!$%@? z wielka płyta, chciałem gwóźdź wbić w ścianę, to myślałem, że mnie krew zaleje, chyba 10 gwoździ wygialem, a wbiły się na grubość farby na ścianie, skończyło się na tym, że zegar jest przyklejony i tyle ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@bord0: W punkt. 18 lat mieszkałem w takim bloku (od urodzenia),sam nie byłem święty ale RIGCZ raczej miałem.Domofon po każdej naprawie działał max miesiąc czasu więc dali sobie spokój w końcu i nie naprawiali go przez kilka ładnych lat.Drzwi,klatka schodowa,winda - wszystko pomazane,poprzypalane,#!$%@? dosłownie.Aktualnie mieszkam na strzeżonym osiedlu i jak pamiętam tamte czasy to diametralna zmiana... Z sąsiadami można porozmawiać kulturalnie bez krzywych spojrzeń,jak winda psuje się to w 1h
  • Odpowiedz
@radziuxd: bo tak właśnie to wygląda w wielkiej płycie, do powieszenia szafki potrzebujesz w #!$%@? mocnego udaru, a akustyka jest taka że czujesz basy #!$%@? sąsiadów 2 piętra wyżej albo głośne rozmowy z innych pięter
  • Odpowiedz