Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#anonimowemirkowyznania

Mirki, na czym zarabiacie pieniądze? Patrząc na Wykop to jest tutaj sporo majętnych osób. Na tagach #zegarki przewijają się naprawdę drogie czasomierze, #perfumy też niejednokrotnie za kilkaset złotych, #samochod niektórzy też wrzucają konkretne. Co robicie w życiu?

Dużo jest tutaj #programista15k, ale na niektóre rzeczy to i tak jest mało. Może zaawansowany #korposwiat i wysokie stanowisko w #korpo. Czy może #lekarz? Ewentualnie jakaś własna #dzialalnoscgospodarcza i prężna #firma

Ciekawi mnie to bardzo, bo wydaje mi się, że wielu użytkowników jest bardziej młoda niż stara. Ja np pracuję na etacie i wydaje mi się, że przegrałem życie przekraczając 30.

Pozdrawiam jeśli ten wpis zostanie wyświetlony

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60ded594d55354000ab6d3e5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: jeżeli jesteś materialistą i nie masz drogiego badziewia na łapie, to tak, przegrałeś życie.
Jeżeli masz zdrowe podejście do pieniędzy i stać cię na normalne życie, bez zaciskania pasa w okolicach 20 dnia każdego miesiąca, to wszystko jest w porządku.
A jeżeli jesteś w stanie coś odłożyć, a niespodziewany wydatek, powiedzmy 1000zl, nie jest dla Ciebie końcem świata, to już w ogóle jest spoko.
Ciesz się swoim życiem, zamiast porównywać
@AnonimoweMirkoWyznania: trochę mnie śmieszy ocenianie zamożności ludzi po tym co pokazują... znam wielu, którzy mają super fury i szmaty za setki a na koncie wir... tak samo jak znam wielu, którzy mają ulepy i ciuchy kompletnie anonimowe a są bardzo zamożni... a pomiędzy tymi jest całe spektrum...
ale do meritum - doznajesz błędu poznawczego - wydaje ci się, że te kilkadziesiąt (w najlepszym przypadku) zamożnych osób to jakaś tam wykopowa średnia...
@AnonimoweMirkoWyznania: to nie do końca jest kwestia tego na czym i ile, ale też tego kto co lubi i na co wydaje pieniądze.

Ja od wielu lat programista15k i są ludzie, którzy wszystko wydają na bieżąco, troche #!$%@? wie na co.
Droższe cichy, droższe śniadania, droższe obiady, wynajmują fajne mieszkanie i tak dalej. W sumie komfort życia podniesiony dość równo we wszystkich sferach.

Są też ludzie oszczędni, którzy zbierają czy to
@AnonimoweMirkoWyznania: Co do perfum to większość wykopkow kupuje odlewki które wychodzą naprawdę tanio. Kupić sobie takich odlewek miesięcznie za 100zł to nie jest wielki wydatek i raczej każdego byłoby na to stać. I to, że gadamy o niszy i drogich perfumach które kosztuja po 1k o niczym nie świadczy, bo większość poznaje je właśnie kupując od innych Mirków po 5-10ml. Kwestia priorytetów i zajawek. Jeden kupi sobie co miesiąc gre na
i wydaje mi się, że przegrałem życie przekraczając 30.


@AnonimoweMirkoWyznania: i dobrze ci się wydaje. Sukces w życiu to jak największą ilość wolnego czasu możliwego do poświęcenia na cieszenie się życiem i osiąganie swoich celów (więc pojawia się koncept pracy w jakimś sensie ale dla siebie, na swoje dobro w 100% nie na kogoś), i jak najlepsze zdrowie.
Elity stworzyli konsumpcjonizm, w momencie gdy zaczęło przeszkadzać im że ich podwładni są