Wpis z mikrobloga

Czemu w tym kraju każdy musi lecieć w #!$%@?? Zleciłem architektowi wnętrz wykonanie projektu. Wykonał projekt tak, że nie da się zrealizować. Odpływ jest w słupku na wysokości 10 cm, a on wstawił kible i bidet na ścianie na przeciwko. Oczywiście, nie odbiera, nie odpisuje. Chciałem wziąć kredyt w mbanku. Umówiłem się z nimi na 20% wkładu własnego. Napisali, że ok przyznajemy Panu kredyt. Z draftu umowy dowiedziałem się że wkładu ma być 25%. Oczywiście umowy nie podpisałem, poszedłem do innego banku. Ale 3 miesiące procedowania umowy były w plecy. Deweloper ignoruje maile dotyczące usterek przy odbiorze. Odbioru nie podpisałem, sprawa do dziś wisi. Nie wiem na co on liczy? - że rozpocznę remont i stwierdzi, że on już nie może poprawić? Wykonawca szacuje wykonanie prac na kwotę A, potem po wejściu do mieszkania zmienia na 1,5xA, bo nie przewidział, że B i C (chociaż mieszkanie w stanie deweloperskim). #!$%@? mać. Polacy to jest osobna kategoria ludzi. Każdy w tym kraju musi lecieć w #!$%@?, a jak chcesz za normalne pieniądze coś wykończyć, to musisz być architektem, budowlańcem, elektrykiem i hydraulikiem. Nie da się komuś zaufać i powierzyć czegokolwiek bo wyrucha cię bez mydła. Każdemu trzeba patrzeć na ręce. Dramat.

#zalesie #patologiazewsi #polska #budownictwo
  • 67
@ZasilaczKomputerowy: przed zawarciem jakiejkolwiek umowy czytam mnóstwo opin, komentarzy itd. (choć to nie jest taki do końca pewnik (,)) ale da się wyłapać perełki które aż się chce polecać innym. Często niepozorne.
Na remontujących wiele razy się sparzyłam, cokolwiek zlecic powodowalo we mnie frustrację, aż u mnie w robocie zlecono takiemu jednemu - uczciwy jak cholera, robi super dokładnie wszystko, aż nawet do przesady, jak masz swój
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ZasilaczKomputerowy: taka jest smutna prawda Mirku. Mam dokładnie to samo. Wykańczam bliźniaka (i przy okazji siebie). Z każdą, KAŻDĄ ekipą jest coś nie tak. To co mogę, robię sam. Projekt, elektrykę, jakieś inne prace odwiertowe, podłogi, ściany. I nie dlatego, żeby było taniej. Po prostu wtedy k....rwa wiem, że robota będzie zrobiona. Masakra. Dziwię się jakim cudem dotarliśmy jako społeczeństwo na ten etap. Powinniśmy żyć w ziemiankach, srać do wiadra, prać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZasilaczKomputerowy: co do banku to nie rozumiem ludzi takich jak ty. Wszędzie trąbi się żeby składać wnioski do 2-3 banków właśnie na różne komplikacje. Z opisu wnioskuję że nie skorzystałeś z pośrednika co też jest głupie, bo też, że on nic nie kosztuje (dostaje wynagrodzenie takie jak się by dostał ktoś w placówce), a ma zawsze aktualne zestawienie wszystkich promocji i obsługę formalności bierze na siebie...

Bez urazy ale i twoje
Bez urazy ale i twoje podejście pachnie januszerka trochę.


@FrasierCrane: Co według ciebie zrobiłem źle? Ok mogłem złożyć do trzech banków na raz, ale nie doradził mi tego pośrednik. Poza tym 3 procesy, to 3 razy więcej wysyłania papierów, a tych jest sporo. Pośrednik ocenił moje szanse na kredyt jako niemal stuprocentowe - i miał rację bo w dwóch bankach kredyt otrzymałem. Tutaj to mbank się nie popisał, bo byli chytrzy.
budowlaniec oszust bo pracuje tylko 5h z umówionych 8 przy upale 35 stopni


@Pieskor: Budowlaniec pracował jesienią więc 35 stopni nie było. Przepraszam, ale skoro umawiam się z nim na termin zakończenia prac, bo na podstawie tego mogę planować resztę robót, to mnie gówno obchodzi ile godzin on będzie pracować. Jak zrobi w 3h dobrze i za pierwszym razem to dostanie taką samą umówioną kwotę, jak wtedy gdy będzie robić 10h.
Idz z umową do adwokata, napiszcie pismo z wezwaniem do zwrotu kasy za projekt.

Powtórz z deweloperem wyliczając czas zwłoki w narażeniu na koszty


@BBQx:
@ZasilaczKomputerowy: tylko tak jest właśnie w tej #!$%@? p0lsce - to co deweloperzy wyrabiają przechodzi ludzkie pojęcie, brak izolacji poziomej zapisy w umowach niezgodne z polskim prawem.

p0lak p0lakowi p0lakiem.

Nigdy wiecej nie wrócę do tego robackiego kraju XD
@ZasilaczKomputerowy: Chcesz porządnie to porządnie zapłać.


@rzulta_gemba: za przeproszeniem #!$%@?, swego czasu płaciłem za architekta do mieszkania pod wynajem 9k za 50m przy średniej ok. 5-6k, bo Ci którzy robili za 5-6k mieli średnie raealizacje.

w p0lsce p0laka trzeba ruchać i na nim zarabiać. sprawa skończyła sie w sądzie ale fakt, zę przy wykańczaniu mieszkania pod wynajem musiałem się sądzić zeby było zrobione porzadnie to jakiś #!$%@? chlew.
A mi się wydaje że w polsce "klienci" to dopiero mają raj. Wszystko na już, kompleksowo, pod dom i za pół ceny. Nie ważne jaki klient, czy za 500 czy 50 000zł. Każdy PŁACI I WYMAGA. Sprzedawca oszust bo za drgo, budowlaniec oszust bo pracuje tylko 5h z umówionych 8 przy upale 35 stopni, mechanik #!$%@? bo mógł zrobić na silikon a nie pakować nowe części. I BARDZO DOBRZE ! To WY,
a Ty sie w swojej pracy nie mylisz? Błędów nie popełniasz? Chłopie sam nie jesteś lepszy od tych ludzi co Ci zawinili.


@Pieskor: Jak popełnię błąd to go musze poprawić. i w cywilizowanych krajach tak się dzieje

Spróbuj u dewelopera wyegzekwować poprawki stolarki okiennej.

Ale tak jak pisałem. p0lakowi będzie ciepło uciekać oknami, podłoga falować a ściany nie będą trzymać pionu i p0lak da za to 12k/m^2 XDDD i w rękę