Wpis z mikrobloga

MONITOROWANIE OCIEPLENIA KLIMATU W POLSCE

Grafikę koniecznie otwierajcie w nowym oknie :)

Zainspirowany działaniami taior3 na tagu liczymylockdown postanowiłem zacząć prowadzić podobne zestawienie dla tematyki temperatur jakich doświadczamy w związku z globalnym ociepleniem klimatu. Przez najbliższe kilka dni postaram się postować tabele jak niżej aby zobaczyć jakie będzie zainteresowanie tematem.

Tag do obserwowania lub czarnolistowania: #monitorujemyocieplenie

Dane pochodzą ze strony danepubliczne.imgw.pl i meteomodel.pl

Pełna tabela: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1PnUWxsl25BHUf28TJNeUWVotkHcbD0qDIGjN8Hyx6JU/edit

Plusujący pierwszy komentarz będą wołani do następnego wpisu.

#klimat #pogoda #globalneocieplenie #zmianyklimatu #meteorologia #nauka #statystyka

#krakow #rzeszow #katowice #opole #kielce #wroclaw #lublin #lodz #zielonagora #warszawa #poznan #torun #bialystok #szczecin #olsztyn #gdansk #polska - wybaczcie, że daje te tagi dzień po dniu, ale uznałem, że będę tagował miasta RAZ W TYGODNIU, gdy będą już dostępne dane z całego poprzedniego tygodnia, a więc w poniedziałki :)

Jednorazowo taguję #gruparatowaniapoziomu i #qualitycontent, może się nada :)
Matt_888 - MONITOROWANIE OCIEPLENIA KLIMATU W POLSCE

Grafikę koniecznie otwierajci...

źródło: comment_162486979493GHkhqIKlyH8RAFJaCzT0.jpg

Pobierz
  • 18
@Matt_888: wszystko fajnie, ale Ty zmiany temperatury mierzonej w skali Celsjusza chcesz mierzyć w procentach?

Jak średnia była -0,2*C a teraz wyjdzie średnia dla miesiąc 0,2*C, to jaki kolor dostanie?

Sam pomysł propsuję, tylko te procenty mi się nie podobają. :)
@Matt_888: Pomysł ciekawy, chociaż trochę szkoda, że zabrałeś się za to dopiero po tym, jak już wyszliśmy z tegorocznego globalnego ochłodzenia. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Marzec, kwiecień i maj jakie były, każdy widział, ale w Twoich statystykach już ich nie zobaczymy.
Żeby było uczciwie i przejrzyście, postulowałabym jednak zaznaczać innymi kolorami także temperatury poniżej średniej z ostatnich 65 lat, z taką samą skalą. Inaczej będę mieć wrażenie
@uczalka Poprzednie miesiące tego roku mam zamiar dodawać sukcesywnie, jak tylko będę miał czas (zaczynałem tylko z czerwcem i już dodałem maj). Dla pełnego spojrzenia jak wygląda sytuacja dodałem trzecią i czwartą tabelę gdzie widać różnicę temperatur w stosunku do średniej wieloletniej i jest pełna skala kolorów w obie strony. Nad dodaniem kolorów w drugą stronę w pierwszej i drugiej tabeli też myślę i być może dodam w przyszłości. Dzięki za uwagi!