Wpis z mikrobloga

Czechy trenuje Czech, Danie Dunczyk. Jeden z tych zespołów zagra w PÓŁFINALE EURO. A my dalej eksperymentujemy z obcokrajwocami, którzy nie czują naszego DNA i chcą grac pilke pozycyjna zamiast gry z kontry i 4 z tyłu. Jest Probierz, jest Stokowiec Papszun, Michniewicz ale nie. My musimy mieć obcokrajwoca w ładnym garniturze.
#mecz #euro2020 #mecz #reprezentacja
  • 19
@Kielbasiarz: nie jestem z tych, którzy hejtują wszystko co polskie i gloryfikują wszystko co zagraniczne, ale spójrzmy prawdzie w oczy. Który z polskich trenerów trenował klub za granicą w ostatnim 20 leciu? Dziadzio Kasperczak, Nowak w niesławie opuszczający USA i Smuda mający epizod w 2 ligowym Revensbruck.
A teraz który z nich zrobił prawdziwą karierę? Jedynie dziadzio Kasperczak. Nie mamy po prostu dobrych trenerów. Potwierdzeniem mojej tezy jest coroczny jeszcze wakacyjny
@Kielbasiarz: Polska myśl trenerska nic nie znaczy w światowym futbolu. Od połowy lat 90-tych gramy pod wodzą polskiej myśli szkoleniowej i rezultat jest katastrofalny. Jak wyjść z tej dramatycznej sytuacji? Wystarczy zrobić na odwrót niż do tej pory, do tego potrzebny jest ktoś z poza polskiego podwórka. Jak Sousa nie da rady to trzeba szukać innego zagranicznego i trzymać go co najmniej przez 5 lat.
@Kielbasiarz: naprawdę wierzysz w to, że jakby trenerem był Michniewicz to byśmy tak grali jak Czechy? Xd Przede wszystkim pamiętajmy, że liga czeska jest na zauważalnie wyższym poziomie niż nasza. Spójrz na ranking UEFA, który najlepiej to obrazuje. Mieli w ciągu ostatnich 10 latach chyba 3 czy 4 razy zespół w lidze mistrzów a z tego co kiedyś wyczytałem to mieli prawie 3 razy więcej zespołów w lidze Europy niż nasza