Wpis z mikrobloga

Mam dziwny problem z internetem od #inea. Prędkość łącza jest bardzo dobra, pingi również niskie, ale raz na jakiś czas (czasem w ogóle, czasem raz na 30 minut) tracę chwilowo połączenie z siecią i objawia się to tym, że mam pseudo disconnect na serwerze podczas grania online, i mój samochód (gra wyścigowe) zawisa w powietrzu z perspektywy innych graczy (z mojej perspektywy to oni wszyscy się rozjeżdżają w losowe miejsca). Na necie komórkowym coś takiego nie ma miejsca. Zanim uderzę do Inea ktoś coś?

#internet #poznan
  • 20
@Uncpy: @Limonene: W sumie dobrze, że więcej osób sygnalizuje ten problem, to może się uda jakoś to rozwiązać.

Ja mam modem z Nokii, resetowanie go nic nie pomaga, ale nie próbowałem go jeszcze przekonfigurowywać.
@Lerain: Nieokładnie napisałem - chodziło mi o resetowanie do ustawień fabrycznych -> konfiguracja na nowo.

Mam też starszy router, którego używałem wcześniej (Asus Rt Ac1200G+), więc pewnie też będę próbował użyć go zamiast "tilgin", który mam od inei, żeby sprawdzić czy na nim też to będzie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

dam znać jak coś się dowiem
@tasak: O, też to miałem w planach, bo ciekawe jest, że np. na Chrome nie mam tego problem, natomiast przy Safari często występuje, na konsoli to samo, w komunikatorach ma problem z ładowaniem zdjęć, więc ewidentnie wygląda to jakby coś blokowało.

Niestety, ale monter zmienił hasło na routerze i nie mam dostępu do admina i muszę zrobić factory reset routera, a następnie skonfigurować go na nowo, żeby uzyskać dostęp.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lerain: @Uncpy: ja zauważyłem problemy tylko grając na ps4. Ogółem z przeglądadaniem neta, ściąganiem plików czy oglądaniem filmów nie było problemów
@tasak: pobieranie u mnie też jest git, co ciekawe, korzystanie na Chrome/Firefox też jak najbardziej ok, ale na Safari są właśnie te ścięcia i czasami w komunikatorach, więc ewidentnie coś gdzieś jest odbijane

EDIT: @Lerain: u kumpla wyszło (też niedawno miał światłowód podpinany), że jego IP jest na spam listach od samego początku, możesz sprawdzić swoje IP i zobaczyć czy gdzieś jest
@Uncpy: Samo przeglądanie i download działają bez zarzutu. Takie zwiechy są tylko w grach gdzie połączenie nie może byc przerwane. Nawet jak gram i mam zwiechę to chat audio na discordzie bez przerwania działa.