Wpis z mikrobloga

Stwierdzam oficjalnie, że ludzi #!$%@?ło.
Zebranie w przedszkolu dla rodziców 3 latkow, którzy będą zaczynali naukę od nowego roku szkolnego.

Najważniejsze pytania?
- czy będzie wegetariańskie / weganskie jedzenie
- czy będzie program na temat ekologii
- czy dzieci będą segregować śmieci
- czy będą lekcje tolerancji

A teraz uwaga fanfary.
5 czy 6 rodziców dzieciaków w 25 osobowej grupie pyta na koniec czy się nie da zmienić regulaminu przedszkola bo ich 3 latki dalej załatwiają się do Pampersa. Nie, nie w nocy. One chodzą w nim 24 h.

Nosz #!$%@? jego mac. Z tej 6 osobowej grupy jedna jeszcze się zarzeka, że papier od psychologa może przynieść.

Powiedzcie mi #!$%@? jak to jest, że chcesz być ekologiczny, a dalej pakujesz bombla w nieprzerabialny plastik.

Poza tym jak ktoś sobie wyobraża, że przy 25 dzieci gdzie jest jeden nauczyciel i jedna pomoc nauczyciela jeszcze będzie przebierać te dzieciaki.

Rzecz się działa we #wroclaw w #przedszkole Niektórzy ludzie naprawdę powinni się zastanowić czy powinni mieć dzieci #antynatalizm
  • 72
@Sl_w_k_1: Nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) kleszcze to niestety nieodzowna część lasu i nie da się ich uniknąć. Rodzice stosują całą gamę odstraszaczy - bzyczki ultradźwiękowe, opaski, spraye i inne cuda. Nic nie działa ( ͡° ͜ʖ ͡°) jedynie DEET względnie daje rade ale jest toksyczny - coś za coś. Nie ma reguły i jak jedno dziecko potrafi przyjśc z 6 nimfami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@shinX: no to u nas tak samo.
Młodszy jest w stanie przynieś cztery (rekord) a my czasami jeden. Generalnie z kilkudziesięciu osób które znam tylko trener ma bolerioze ale on cały czas siedzi w lesie.

Pomyśl o odkleszczowym zapaleniu. Jest na to szczepionka.
@lemo Ty robisz quiz dyrekcji czy co?

Wybierasz placówkę na podstawie jakiś wymagań które cię tam skierowały więc też bez przesady.

Program placówki przedszkolnej jest praktycznie w większości ten sam. Jak jest coś ekstra to i tak to będzie opisane na stornie placówki plus będzie informacja o tym przy rekrutacji.

W takim razie kto tu odwala?

Dobra to ile tych 3 latków ma problemy ze zwieraczami? Pokaż mi dane, że aż 25
@Darth_Gohan: Sam nie mam dziecka w przedszkolu, tylko wiek żłobkowy, więc nie do końca wiem jak to jest z wyborem przedszkola. Jak wybierałem żłobek to mieliśmy masę tego typu pytań. Jeśli placówka prywatna to pewnie można wybierać i przebierać, próbuję znaleźć usprawiedliwienie dla pytań rodziców. Doczytałem, że to już spotkanie dla rodziców już zapisanych dzieci, więc trochę za późno na taki wywiad.

Co do odpieluchowania, to masz tu opinię lekarza -
@Darth_Gohan: ech, mój młody nie ma jeszcze 3 lat, a sam ściąga spodnie, majtki i siada na nocnik, potem sam wstaje, podciąga, wylewa do sedesu i spuszcza wodę. A na dworze to wiadomo - wyciąga i leje i nawet mu to wychodzi - choć ma problem z wyborem odpowiedniego miejsca na to - dla niego każde jest dobre, ale kawałek trawy na placu zabaw to jednak dobre miejsce nie jest:) Dwójki
@zdjeciegipsu To trzeba było ogarnąć gdzie zapisałeś dziecko.
@Brok_Sambor No trofhe nie bardzo biorąc pod uwagę że decyzja już podjęta.

@takijakislogin U ciebie jest praca inny się zasłoni że lekarze mówią, że to panie do 4 można.
@lemo wiadomo że każdy ma inaczej, ale patrz na procenty.

Nikt nie mówi o tym że dziecko ma nie mieć pieluchy na noc. Ma nie mieć w dzień i dać znać, że chce sikać tak