Wpis z mikrobloga

Stwierdzam oficjalnie, że ludzi #!$%@?ło.
Zebranie w przedszkolu dla rodziców 3 latkow, którzy będą zaczynali naukę od nowego roku szkolnego.

Najważniejsze pytania?
- czy będzie wegetariańskie / weganskie jedzenie
- czy będzie program na temat ekologii
- czy dzieci będą segregować śmieci
- czy będą lekcje tolerancji

A teraz uwaga fanfary.
5 czy 6 rodziców dzieciaków w 25 osobowej grupie pyta na koniec czy się nie da zmienić regulaminu przedszkola bo ich 3 latki dalej załatwiają się do Pampersa. Nie, nie w nocy. One chodzą w nim 24 h.

Nosz #!$%@? jego mac. Z tej 6 osobowej grupy jedna jeszcze się zarzeka, że papier od psychologa może przynieść.

Powiedzcie mi #!$%@? jak to jest, że chcesz być ekologiczny, a dalej pakujesz bombla w nieprzerabialny plastik.

Poza tym jak ktoś sobie wyobraża, że przy 25 dzieci gdzie jest jeden nauczyciel i jedna pomoc nauczyciela jeszcze będzie przebierać te dzieciaki.

Rzecz się działa we #wroclaw w #przedszkole Niektórzy ludzie naprawdę powinni się zastanowić czy powinni mieć dzieci #antynatalizm
  • 72
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Które przedszkole? Możesz w pw wrzucić jak coś. No ale rodzice to debile i przekonasz się o tym wielokrotnie. Np. najpierw nie wyrażą zgody na publikację zdjęć dzieci, a potem będą mieć pretensje, że nie dostają na maila zdjęć swoich dzieci.
  • Odpowiedz
  • 16
@biando Daj spokój. Mnie to narazie nie czeka. Moja mama jest dyrektorem przedszkola i mi sprzedaje takie kwiatki co jakiś czas.
Mówi, że z każdym rokiem coraz bardziej strzela facepalmy.
Raz czy dwa byłem w roli widzą bo nie wierzyłem w to co mi mówiła :) autentycznie można by popcorn sprzedawać.

@Iudex tam chyba rekord przebiła matka która koniecznie chciała żeby jej dziecko dostało prezent mimo że nie płaciła grosza na radę rodziców. Rodzice powiedzieli ze w życiu bo o wszystko ma pretensje. Dzieciaki z domu gdzie się faktycznie nie przelewało dostały ten jeden przez matkę
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: w Norwegii bodajże do 5tego czy 9mego rż. dzieciaki mają mieć pampers w przedszkolach. Nie ważne że umieją już załatwiac swoje potrzeby, muszą nosić i koniec kropka. xD
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: słyszałem o historii tortu ze składek z jakiejś tam okazji.
Ponieważ jeden jest bezglutenowy, całe ciasto musi być bezglutenowe. A to zawyża składkę, i co najważniejsze, nie wszyscy chcą by ich dzieci były karmione bezglutenowo ;)
  • Odpowiedz
  • 16
@Emulsja Dobra ale w Polsce to jest żłobek i w nim ma być kaszojad w pampersie. Więc rozróżniajmy wiek dziecka. Żłobek jest gdzieś do 2.5 /3 u nas.

3 latek vs 9 miesięcy. No jest różnica.
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan:

- czy będzie wegetariańskie / weganskie jedzenie


To akurat jest bardzo walidne z dwóch powodów:
1 - catering wege jest przygotowywany siłą rzeczy ze świeżych rzeczy, nie można zamarynować starego mięsa w marynacie i poddać obróbce termicznej ( ͡
  • Odpowiedz
  • 22
@shinX stary :)
W przedszkolu publicznym gdzie stawka żywieniowa jest niższa niż dla więźnia to myślisz że jaki będziesz miał catering? Już nie przesadzajmy. Jakby jeszcze opłaty za przedszkole faktycznie pozwalały na takie udziwnienia to proszę. Tylko potem jest płacz, że czemh w tej weganskiej nie ma awokado. No bo się nie da za tą stawkę.
Tak samo łatwo jak mięso jest ogarnąć gorszej jakości warzywa i zrobić z nich papkę albo wruxcic do zupy. Też się nadadzą.

Pytania o program dobra spoko tylko jak zadają je te same osoby co będąc tak super pro eko używają pampersów non stop to chyba lekka hipokryzja nie?
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: i jeszcze w temacie tych pytań o zajęcia/programy - znajoma miała córkę w bardzo drogim i renomowanym przedszkolu prywatnym. Prawie 2k miesięcznie, no ale dziecko pod opieką najlepszych specjalistów, mnogość świetnych programów rozwojowych, najlepszy catering, drzwi otwarte do uczelni Ivy league etc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W rzeczywistości program sprowadzał się do tego że sadzali dzieciaki na dywanie i odpalali na youtube kilkugodzinną playliste teledysków dla dzieci na 50' tv ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
dzieci przebodźcowane opór,
  • Odpowiedz
  • 10
@shinX Ja wiem ze ty masz skrzywienie po prywatnym. Natomiast w publicznym masz program narzucony przez ministerstwo plus kuratorium i nie ma wybacz.

Tutaj nie będzie im. YOUTUBEA bo nawet tyłu tv nie będzie.
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: ja nie mam skrzywienia, ja idę inną ścieżką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pytam bo nie wiem - jedzenie jest dotowane w publicznych w całości, czy coś się dorzuca? Bo jak się dorzuca to nie widzę przeszkód żeby zmienić dostawcę na takiego który nie podaje syfu :)
  • Odpowiedz
  • 12
@shinX Ty naprawdę jesteś oderwany od rzeczywistości :)
Ty myślisz że 150 osób zgodzi się dołożyć ekstra złotówkę dziennie do żarcia?

Człowieku :) w publicznym przedszkolu? 25 złoty miesięcznie. Wiesz ile to Harnasi?

Proszę Cię stawka za żywienie to jest naprawdę jakaś śmieszna @Iudex może pomóc i podać obecną ja bym musiał
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: ja publiczne przerabiałem 10 lat temu, teraz mam dziecko w leśnym i to niebo a ziemia, a sporo innych dzieci w leśnym to właśnie spadochroniarze z publicznych i beznadziejnych prywatnych, bo rodzice nie mogli znieść skali #!$%@? jaka tam się odstawia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ok, przyjmuje że nie da się zmienić bo się nie da ;)
Natomiast ostatnio wpadł mi w ręce jadłospis jednego prywatnego i generalnie zwątpiłem w ludzkość, szło mniej więcej tak:
I śniadanie: płatki z mlekiem (nie kukurydziane tylko jakieś czokapiki)
II śniadanie: drożdżówka + słodka herbata
obiad:
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Bo już czas bo inni mają, zróbmy jeszcze drugie i trzecie to szybko odchowamy do osiemnastki i pojedziemy na wakacje a nie czekaj jeszcze studia na 5 fakultetach nieskończonych do 30 jak bosak nasz prezydent wolnościowy
  • Odpowiedz
  • 11
@shinX w publicznym nie przejdzie taki jadłospis. Musi być zgodnie z normami bo bekniesz. To jest klepane na tydzień do przodu. Muszą poklikac i wykazać ze się zgadza.

Do tego wszystkie posiłki próbki idą do sanepidu więc w teorii jeszcze masz taką kontrolę innej instytucji.

Natomiast czego się spodziewasz po publicznych jak są:
A) takie
  • Odpowiedz