Wpis z mikrobloga

Stwierdzam oficjalnie, że ludzi #!$%@?ło.
Zebranie w przedszkolu dla rodziców 3 latkow, którzy będą zaczynali naukę od nowego roku szkolnego.

Najważniejsze pytania?
- czy będzie wegetariańskie / weganskie jedzenie
- czy będzie program na temat ekologii
- czy dzieci będą segregować śmieci
- czy będą lekcje tolerancji

A teraz uwaga fanfary.
5 czy 6 rodziców dzieciaków w 25 osobowej grupie pyta na koniec czy się nie da zmienić regulaminu przedszkola bo ich 3 latki dalej załatwiają się do Pampersa. Nie, nie w nocy. One chodzą w nim 24 h.

Nosz #!$%@? jego mac. Z tej 6 osobowej grupy jedna jeszcze się zarzeka, że papier od psychologa może przynieść.

Powiedzcie mi #!$%@? jak to jest, że chcesz być ekologiczny, a dalej pakujesz bombla w nieprzerabialny plastik.

Poza tym jak ktoś sobie wyobraża, że przy 25 dzieci gdzie jest jeden nauczyciel i jedna pomoc nauczyciela jeszcze będzie przebierać te dzieciaki.

Rzecz się działa we #wroclaw w #przedszkole Niektórzy ludzie naprawdę powinni się zastanowić czy powinni mieć dzieci #antynatalizm
  • 72
@Darth_Gohan: z tymi normami i kontrolami to przyznaję, bardzo ładnie wygląda na papierze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po publicznych nie spodziewam się niczego dobrego bo miałem w takowych dziecko i tam nie może być dobrze. Jak się ma farta to się trafią fajni opiekunowie, ale cała reszta to #!$%@? żart. Skoro ustawowo może zostać jeden opiekun na 25 dzieci w wieku 3-5l i to wg. MEN jest
@shinX A to już nie jest wina przedszkoli. Wina jest starych norm :)

Masz dwóch opiekunkw na taką grupę. Nauczyciela plus pomoc nauczyciela. Natomiast tak generalnie odpowiada za tą grupę nauczyciel.

Nauczyciel ma ich oprócz nauki wszystkiego od jakiegoś czasu równiez uczyć języka nowożytnego. Czemu? Bo już nie może być prywatnych zajęć w przedszkolu w czasie dnia dopiero po którejś godzinie coś tam może się zadziać.

W teorii możesz poszukać nauczyciela np.
@little_muffin: Z uwagi na fakt że mam dziecko w placówce niesystemowej, która de facto jest w naszym cudownym kraju nielegalna(przedszkole leśne), jestem tzw. zaangażowanym rodzicem podobnie jak reszta i mam rozeznanie w wielu sprawach okołoprzedszkolnych, bo sporo musimy ogarniać sami. Catering to w 90% przypadków jakiś #!$%@? żart jeśli się choć trochę człowiek interesuje zdrowym żywieniem dziecka. Na szczęście są fajne wyjątki typu Czarne Termosy czy kilka dziewczyn które gotują na
@Darth_Gohan: a weź nic nie mów nawet xD mamy aktualnie czterolatka w przedszkolu i tam co sie odjaniepawla w głowach niektórych matek to cyrk na kółkach. Są w grupie u syna dzieciaki, które mają ponad 3 lata i dalej szczają w pampersy. Są i takie, które pomimo swojego wieku mają problem z jedzeniem, bo nie są nauczone samodzielności. Jest wieczny problem u niektórych matek, bo ich dziecko dostaje za mało atencji
@little_muffin: może z wiekiem przestrzeliłam, ale cytat z neta:

"Tak, bo normą są czterolatki chodzące w pieluchach, u nas jest to nie do pomyślenia. Norwegowie tymczasem nie mają z tym najmniejszego problemu. Ich zdaniem dziecko zacznie korzystać z toalety, kiedy będzie na to gotowe. Tym sposobem mój dwuletni wówczas synek był jedynym dzieckiem w grupie, które nie nosiło już pieluch. W ogóle w Norwegii mają bardzo specyficzne podejście do załatwiania swoich
@Emulsja: trochę naciągane jak dla mnie. Dzieci by dostały odparzeń. Jedyne co się tu zgodzę to, że się z tego nie robi tematu tabu. Moim zdaniem matka zobaczyła jedno czy dwójkę takich dzieci i myśli, że cała Norwegia tak wygląda. Z drugiej str. Miałam w klasie dziewczynkę co na noc musiała mieć zakładane pieluchy bo moczyła łóżko - 9-latka. Była z patologicznej rodziny... Także, ciężko oceniać co ta matka dokładnie zobaczyła
@Darth_Gohan: To mogą być pytania kontrolne, sprawdzenie reakcji dyrekcji i w ten sposób upewnienie się czy przypadkiem nie będą robić dzieciom w przedszkolu wody z mózgu np. religią.

Co do trzylatków i odpieluchowania, to wcale nie jest taka oczywista sprawa. Gdzieś czytałem, że według aktualnej wiedzy medycznej dzieci nie powinno się na siłę odpieluchowywać. Jeśli mają słabe mięśnie zwieraczy i ich do końca nie kontrolują, to za szybkie odpieluchowanie może powodować
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@shinX: ja już mam dwóch synów w wieku szkolnym i bawimy się w BnO.
Czyli dostajesz mapę z punktami i zasuwasz po lesie żeby te punkty znaleźć.
Fajna zabawa. Ale jak znajomym opowiadam to każdy NIE bo kleszcze.

Jak to w takim przedszkolu jest rozwiązane?