Wpis z mikrobloga

https://nerdheim.pl/post/recenzja-gry-world-of-warcraft-shadowlands/

Shadowlands nie jest najgorszym dodatkiem, ale nie jest także najlepszym. Z ostateczną oceną należy wstrzymać się do jego końca, ponieważ wszystko może ulec dynamicznym zmianom wraz z każdym następnym patchem. Mogę jedynie ocenić to, co zastajemy w grze aktualnie. Niestety nie napawa mnie to ogromnym optymizmem. Gra jest solidna, ale (po entuzjastycznych zapowiedziach) oczekiwałem czegoś więcej. Już od jakiegoś czasu Blizzard boryka się z licznymi potknięciami, co widoczne jest między innymi w tym tytule, jednak to temat na odrębny artykuł.
Recenzja gry World of Warcraft: Shadowlands
#gry #worldofwarcraft #wow #pcmasterrace #grajzwykopem #nerdheim
źródło: comment_1624469371xK6vjbgFu99P8ZYVuzJSi6.jpg
  • 24
Mythic plusy balansowanie pod esport to rak


@BezKrakaNiePograszMakaroniarzu: tzn bo trochę nie rozumiem, każdą klasą - a w zasadzie każdym specem da się zrobić klucz do +20 bez jakiś uber problemów - to że na MDI grają top tier specami aby robić to jak NAJSZYBCIEJ to chyba nie dziwi? O balansie, top klasach etc najwięcej mają właśnie do powiedzenia gracze którzy jak sam napisałeś "wbili max lvl i tyle" od Legionu
@Nerdheim: Na razie nie czytałem, ale shadowlands moim zdaniem jest dobrym dodatkiem o którym blizzard zapomniał bo 7 miesięcy bez patcha i jeszcze trochę dni zanim go dostaniemy to jest żart, jeszcze by przeszło jakby to był patch ostatni przed nowym dodatkiem ale nie świeża gra jedynie z półpatchem!
shadowlands nie jest zły ale jest gorszy od bfa jak i legionu


@Megawonsz_dziewienc: od Legionu na pewno, bo Legion był jednym z najlepszych dodatków. Ale gorszy od BfA? xD BfA miał JEDEN zajebisty patch (8.2) i dwa całkowicie do dupy (8.1 i 8.3), z czego 8.1 poza raidami to w CAŁOŚCI był recykling rzeczy z Legionu, które albo powinny być na premierę, albo wcale (inwazje i paragon repy)
@nairoht: IMO
@Nerdheim: eh xd Kazdy z tych dodatkow byl ok. I WoD. I BfA. I wszystkie inne. Tak samo shadowlands jest ok. Podczas kazdego z tych dodatkow mlodzi ludzie bawili sie jak nigdy. I za wiele lat beda wspominac je jako najlepszy czas w WoWie. Tak samo jak wielu z nas wspomina tbc czy wotlk. WoW przez lata caly czas trzyma jeden ten sam poziom i po prostu z tego powodu ludzie
@Aiwe:

Nie spotkałem ani jednej osoby, która powiedziałaby, że bawiła się super w WoD. Kupiłem abonament, gram właśnie w TBC (zaczynałem grać od WoTLKa, więc TBC mnie ominęło) i tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że to nie jest kwestia nostalgii - gra mi się wspaniale, to jest właśnie gra w której się zakochałem za dzieciaka, klimat wyciekający z ekranu, proste rzeczy jak dungeony czy itemy które cieszą bo musisz na nie
@ruszka: Wydmuszka bez tresci? Wszystko podane na tacy? Nie wymagajace zaangazowanie? Ty masz jakies urojenia xd Sugerujesz, ze robienie raidow na poziomie mythic to nic takiego? Co, moze jeszcze powiesz, ze te raidy z tbc, gdzie prawie wcale mechanik nie bylo, bo blizz uczyl sie dopiero robic ten content, byly trudniejsze xd? No prosze cie. Albo dungi. Dawniej to przeciez byl totalny ez mode. Obecnie masz m+15 i wyzej, gdzie masz
@Aiwe:

No i co z tego, że masz mythic, skoro już wcześniej zrobiłeś ten raid na 3 innych trudnościach i na tym etapie same bossy czy raid nie wywołuje ekscytacji? Tu nie chodzi o trudność samą w sobie, ale o podzielenie rozgrywki na etapy. Samo pójście na raid powinno być wydarzeniem poprzedzonym odpowiednimi przygotowaniami, żeby bossy z tego raidu sprawiały wrażenie, jakby wymagały solidnych wojowników do ich pokonania - a nie
@ruszka: jak dla mnie bossy na retailu dalej daja ta ekscytacje. Bo wlasnie tam sa one czyms calkiem nowym. To na tbc wiem dokladnie co bedzie bo znam te bossy od wielu wielu lat. Co do dostepnosci, to moim zdaniem tutaj wlasnie ogromny + dla WoWa. Bo w dzisiejszych czasach to jest mega wazne, zeby gra byla przystepna dla nowych. Inaczej rip. Latwa do zaczecia, trudna do wymasterowania. I o to
@Aiwe:

To na tbc wiem dokladnie co bedzie bo znam te bossy od wielu wielu lat.


A ja nie, bo nie grałem - przypominam, że twoim argumentem była nostalgia, więc to, że je znasz powinno działać na korzyść ;)

Latwa do zaczecia, trudna do wymasterowania. I o to chodzi.


Myślałem że w grach MMORPG chodzi o aspekt RPG, którego we współczesnym Wowie ze świecą szukać. Każdą klasą gra się niemalże tak