Wpis z mikrobloga

@advert: to czym się interesuje znalazłam sobie sama :) muzea, budynki modernistyczne i brutalistyczne. Jak tu pytałam o takie konkretne rzeczy to dostawałam 0 odpowiedzi więc po co pytać? nawet gdy zadawałam pytanie o po prostu ciekawe budynki to odpowiedzi nie było żadnych. Za to na ogólne pytanie zawsze dostanę kilka ciekawych propozycji
@Tygrysia_Lilia: @dtkb: dziękuję, będzie jedzone ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@crewlove: dziękuję,
@advert: a to dawaj propozycje, bardzo chętnie pooglądam :D mam taką grupę na FB BRUT_, ogólnoświatowa i jak gdzieś jadę to właśnie tam znajduje najlepsze propozycje. Niby brutalistyczne ale ludzie wrzucają tam wszystko, modernę i inne też

@Tygrysia_Lilia: dziękuję, dodane do trasy zwiedzania
@nalej_mi_zupy: wow, dziękuję! W punkcie 2 mowisz o kamienicy Rotbarda na rogu Marszałkowskiej i Oleandrów?
@jatylkozapytac: ja jestem fanem modernistycznych osiedli, niesamowicie lubie ten ład przestrzenny który wprowadzały. polecam zwłaszcza osiedle Sady Żoliborskie, pomiędzy ulicami Krasińskiego, Broniewskiego i Popiełuszki, jak wspaniale jest zaprojektowane. ogólnie po Żoliborzu, zwłaszcza Starym, warto pochodzić, bo można znaleźć perełki, jak np coś takiego https://goo.gl/maps/tdGjvwm41QAiHMC39 albo tzw. Szklany Dom, niedaleko rezydencji karakana https://pl.wikipedia.org/wiki/Szklany_Dom_w_Warszawie
z innych osiedli to np. Szwoleżerów na Mokotowie projektu Skibniewskiej.

fajna jest też makieta Warszawy w Teatrze Kamienica, tylko
Pobierz advert - @jatylkozapytac: ja jestem fanem modernistycznych osiedli, niesamowicie lubi...
źródło: comment_1624441036vSVRapf0ltLIq9MyCzxEBk.jpg
@jatylkozapytac: jak lubisz się przenieść do poprzedniej epoki to przy Francuskiej jest też restauracja Renesans. W środku nic się chyba nie zmieniło od dobrych 30 lat. Mają pyszne kiełbaski baranio-wołowe, fryty i pizze co smakuje i wygląda jakby Ci ją babcia zrobiła (babcia Polka, nie Włoszka). Do tego klasyczna oranżada "landrynkowa".
@jatylkozapytac: Jedna z moich ulubionych tras spacerowo-wycieczkowych po Warszawie jest wzdłuś skarpy. Od Zamku Ujazdowskiego (lub jak ktoś jeszcze rzadziej bywa w Warszawie to od Łazienek), gdzie można przy okazji wbić na wystawy do CSW, potem kładką nad trasą Łazienkowską do domków na Jazdowie (za parkiem Ujazdowskim, zachowane powojenne domki fińskie w środku miasta, mieszkali tam pracownicy Biura Odbudowy Stolicy, super klimat), stamtąd dalej parkiem, kolejna kładka nad ulicą i wchodzisz