Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#kpmg #ey #deloitte #pwc #secondtier #podatki #korposwiat
Na jakie zarobki może liczyć konsultant podatkowy po praktykach w #warszawa w firmach #big4 i pozostałych - powiedzmy pierwszej dziesiątki największych firm doradztwa podatkowego?

Podpytam również o drugą kwestię, może nieco bardziej doświadczona/ -y Mirabelka / Mirek jest w stanie podzielić się swoją opinią dotyczącą początkowych etapów podatkowej kariery. Warto rozwijać się w największych korpo z big4? Czy nie warto się pchać i próbować gdzie indziej.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60ce122eaee6da000a9a6cc1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 16
OP: @crewlove: dzięki. Masz jakieś doświadczenie w doradztwie? Czy to na podstawie opinii innych?
Według Goldman survey kwoty wynagrodzenia są wyższe od tych, które podałeś, nawet jeśli założymy, że w raporcie są zawyżone o 10%.

I co to rozumiesz przez "lepsze działki"? Pod względem finansowym raczej spotykam się z opiniami, że doświadczeni doradcy są pozytywnie zaskoczeni w stosunku do swoich oczekiwań z początków kariery. A czy ktoś się chce tym
BiednaMurzynka: @AnonimoweMirkoWyznania:
Ostatnio byłem na rozmowie rekrutacyjnej do jednej z firm big4 i usłyszałem, że może zachować work life balance, a nadgodziny są płatne i muszą być zatwierdzone. Spodziewam się, że w praktyce tak to nie wygląda, ale zastanawiam się, czy osoba rekrutująca mówiłaby mi takie rzeczy, jeśli to byłaby kompletna nieprawda. Dostałem ofertę i po weekendzie muszę się określić, więc zaciekawił mnie ten wątek.

Zaakceptował: LeVentLeCri
Ostatnio byłem na rozmowie rekrutacyjnej do jednej z firm big4 i usłyszałem, że może zachować work life balance, a nadgodziny są płatne i muszą być zatwierdzone. Spodziewam się, że w praktyce tak to nie wygląda, ale zastanawiam się, czy osoba rekrutująca mówiłaby mi takie rzeczy, jeśli to byłaby kompletna nieprawda. Dostałem ofertę i po weekendzie muszę się określić, więc zaciekawił mnie ten wątek.


@AnonimoweMirkoWyznania: xDDDDDDD Dawno nie czytałem czegoś tak naiwnego
OP: @MarteenVaanThomm: akurat informacja o work life balance padła na rozmowie z partnerem. Ale rzeczywiście powiedział, że nadgodziny są płatne lub do odebrania.
Gdyby to były słowa HR-ki, to przesadnie bym się do nich nie przywiązywał, bo wierzę, że ona na prawdę może wychodzić sobie po 8 godzinach.
Natomiast nie wiem, po co potencjalny przełożony miałby wciskać kit osobie rekrutowanej, bo jeśli zaznaczyłem na rozmowie, że jest to dla mnie
@AnonimoweMirkoWyznania: partner, prezes, haerówka, nie ma to znaczenia. Po co? Po to, żeby cie wycisnąć za marny grosz. Oczywiście dostaniesz też w zamian "wiedzowe", czyli doświadczenie, które dość łatwo sprzedać gdzieś indziej i to jest duży plus, i dlatego uważam, że pomęczenie się sezon lub dwa jest dość dobrą opcją.

Statystycznie mało jest ludzi, którzy po przyjściu do nowej pracy mogą sobie ot tak rzucić wypowiedzeniem po 2 tygodniach, bo im
czy osoba rekrutująca mówiłaby mi takie rzeczy, jeśli to byłaby kompletna nieprawda


@AnonimoweMirkoWyznania: a czemu nie, w czym problem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdyby ci to powiedział bezpośredni manager, to spoko, ale HRówki czy tego partnera to na oczy nie zobaczysz przez pierwsze kilka miesięcy. Sprzedadzą ci każdą bajkę byleś przyszedł #!$%@?ć za marne grosze przez 3 miesiące - jak ktoś zauważył nawet jak poczujesz się oszukany,