Wpis z mikrobloga

@pan_warell: ostatnio w taki sposób musiałem wyprzedzać traktor, gość się #!$%@?ł ursusem na krajówkę. Nie było szans inaczej to zrobić, korek na parę kilometrów.

Krajówki to piękny obraz patologii polskich dróg:
1. Szybcy i bezpieczni w gruzach ewentualnie firmowych skodach
2. #!$%@? rowerzyści
3. Maszyny rolnicze
  • Odpowiedz
@rzeznia22: Fobia to jest wtedy gdy przed takim kimś jedzie drogie albo mocne auto. Wtedy za wszelką cenę taki ktoś musi dać w #!$%@?ę i wyprzedzić nawet sznur aut XD pozdrawiam jako właściciel jednego z takich aut, śmiesznie to wyglada
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 56
@pan_warell: nie wiem czemu większość tu pisze że ludzie w gruzowozach tak jeżdżą. Jakoś nie zauważyłem korelacji żeby na krajowkach to gruzy przeważały w niebezpiecznych manewrach, na powiatowych może tak, ale na krajowych to pełno kierowców nowszych aut też tak jeździ.
Rozwiązaniem byłoby chyba nagradzanie zgłaszających z kamerkami żeby ten proceder wyplenić + wysokie kary za takie manewry lub niewskazanie sprawcy.
  • Odpowiedz
nie wiem czemu większość tu pisze że ludzie w gruzowozach tak jeżdżą.

@KokiX: jak ktoś ma szybsze auto to zazwyczaj wyprzedzi od razu 10 aut i go nie ma. A taki gruzik zobaczy trochę miejsca, widzi szansę na swój życiowy manewr i jedzie po medal xD
  • Odpowiedz
i już Cie nie lubię ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sznur aut raczej nie wyrasta nagle spod asfaltu po rozpoczęciu wyprzedzania xd


@pan_warell: Ale jak dojeżdżasz do tego sznura od tyłu, to zakładasz że coś jest na początku czego ci przed tobą nie potrafią z jakiegoś powodu wyprzedzić - a często jest tak że jedzie nwm tir, ciągnik, a za nim jakieś tico i już ludzie nagle nie
  • Odpowiedz
Ale jak dojeżdżasz do tego sznura od tyłu, to zakładasz że coś jest na początku czego ci przed tobą nie potrafią z jakiegoś powodu wyprzedzić


@CREATE_USER: otóż ja nie traktuję ludzi z automatu jak debili i zakładam, że nie wyprzedzają, bo nie warto. Co nie zmienia faktu, że staram się obserwować co się dzieje i jak widzę, że przed tymi 5-6 autami jest pusta droga, a oni faktycznie się wleczą, to
  • Odpowiedz
@pan_warell: lubię też jak ludzie mieście na głównej drodze zatrzymują się, żeby wpuścić z podporządkowanej, bo tam jedno auto stoi i przecież nie może poczekać. A na głównej drodze, po trzech takich skrzyżowaniach robi się korek na 20 minut, zanim wszyscy ruszą, zahamują i tak kilka razy.
  • Odpowiedz
@pan_warell: najgorzej w tym wyprzedzaniu na trzeciego jak na screenie to że te barany nie ogarniają że nowoczesne auta mają asystę trzymania pasa ruchu i jak się agent wepchnie na trzeciego to nawet jak im kierowca z naprzeciwka ustąpi to istnieje pewne ryzyko że robot zaraz odbije wyśrodkować auto w pasie

no ale tak to jest jak ktoś jeździ 20-letnim gruzem i nigdy nie miał w ręku nowoczesnego auta to może
  • Odpowiedz