Wpis z mikrobloga

1.12 msc pracowałem jako Junior Java Dev, potem dostałem podwyżkę do 3k z 2.6k więc się zwolniłem.
2. 12 msc pracowałem jako Java Developer, ale rok temu przyszła korona mój zespół został rozwiązany więc zacząłem szukać nowej pracy
3. 5 msc zatrudniłem się jako Java Developer w kontraktorni, ale się zwolniłem bo Team Leader leciał na daily z #!$%@? do programistów i tak dalej, mobbing był i w ogóle rotacja, psycholog kazał mi się zwolnic, bo miałem problemy ze snem i depresja mi wchodziła.

Była to dla mnie ciężka decyzja, ale no życie... Opiekuje się też rodzicami starszymi, pomyślałem o czymś łatwiejszym typu tester i tak dalej... Tak mi ogólnie doradzono, że będzie w miarę spoko. Poszedłem na rozmowę na #testowanieoprogramowania i #qa. Na rozmowie w kontraktorni mówili mi że będę pisać przypadki testowe w Javie za pomoc Rest Assured, testować API mikroserwisów i tak dalej. Myślę sobie... Bajka, więc się zgodziłem.

4. 4 msc pracuje jako Regular Tester, ale w zespole wyczaili że mam mocny background techniczny i zacząłem dostawać taski programistyczne. Np teraz robiłem implementację cache w Redisie dla jednego mikroserwisu. 2-3 tygodnie temu stawiałem mały pipeline na Jenkins wraz z paroma mikroserwisami na Kubermetesie. Przez jeden miesiąc developowalem API Gateway w Springu. Ogólnie menedżer wyczail że jestem kumaty i obciąża mnie jak normalnych programistów, a ja znowu nie wyrabiam psychicznie i chciałbym pisać testy, testować 8h i wyłączać laptopa. Zasygnalizowałem to Team Leaderowi, ale jak się utarło już na początku że mogę wszystko robić, tak teraz nie chcą mi już dać zadań z testowania taskow co robią programiści itd. Dodam że w zespole nie mamy DevOpsa ani Biznes Analityka, robię teraz czasem jako One Man Army. Najgorsze to to że też dostaje pensje niższa, bo mam stanowisko Regular Tester. Od miesiąca miotam się co teraz zrobić, czy zmienić pracę, czy jak to pogodzić, czy jak, ale nie mam odwagi też. Nawet CV mam już zniszczone bo jestem skoczkiem. Jak do tego wszystkiego podejść? Dzięki i miłego dnia, ale jestem trochę już w depresji przez to. Przepraszam ale nie mam nawet z kim o tym pogadać

#programowanie #trudnesprawy #qa #testowanieoprogramowania #pracait #pracbaza #korposwiat
  • 91
@jaca_66 nie znam rynku IT, ale znam sam temat - zaangażowany, często świeży pracownik wykazuje możliwości, chce się wykazać - #!$%@? go robotą. Najpierw z dobrej, woli, ale potem się zaczyna tego od niego wymagać - granicę Trzeba postawić jak najszybciej i wymagać lepszej kasy bo inaczej będą Cię dymac w nieskonczonosc
@jaca_66: Jak masz konto na Linkedin to pisz do rekruterów z info, że szukasz i ze CV moze wygladac na skoczka, ale (i tu argumenty z tego posta). Jak trafisz na ogarniętego rekrutera, to pewnie coś ci znajdzie.
@jaca_66: meh, mam gorsze cv i nie mam problemów.
6m intern tester (koniec umowy)
9m junior tester/aws engineer (uciekłam bo hajs był śmieszny)
9m junior terter(i tu uciekłam bo mobbing i wyniosłam cptsd + plandemia)
I teraz 10m+ mid tester, na razie zostaje bo spokojna praca w sam raz do zaleczenia CPTSD

Oferty na LinkedIn dostaje co chwilę, zmiana nie byłaby problemem. W ostatniej musiałam wytłumaczyć skakanie - i powiedziałam prawdę.
@jaca_66: idź do przełożonego i powiedz, że zatrudniałeś sie jako tester a robisz dużo więcej, taki dev ops to zarabia trochę więcej niż testerzy. Jak da podwyżkę, to spoko jak nie to pracuj dalej, ale szukaj pracy. Jak rzeczywiście cos tam ogarniasz to nikt nie będzie patrzył, dlaczego zmieniasz robotę. A z devopsowania nie rezygnuj bo to dobry kierunek i fajne zarobki.

No i oczywiście pracujesz 8h, potem się odłączasz. Chyba,
@jaca_66: Idź na szkolenie z asertywności, bo masz z tym problem.

w korpo robi się to, za co jesteś odpowiedzialny, a resztę szczujesz psem za "propozycję wsparcia".

że tak zapytam, czym podpadłeś Twojemu managerowi, że Cię tak chętnie "sprzedaje" ...
... idź do niego i po prostu powiedź, że masz dość tego typu pracy i chcesz zadania z testów

jesteś na ścieżce do szybkiego wypalenia zawodowego jak sie nie ogarniesz ...