Wpis z mikrobloga

A wiec to tak się zarabia nad morzem XD

Zapłaciłem za rowery, pani się już zdążyła pożegnać (chyba nie gotowa na to co miało nadejść).
O zgrozo, poprosiłem o paragon. Pani lekko zaskoczona, ale odpowiedziała „oczywiście”.
Poszła do lokalu i wróciła z karteczka, która widzicie na zdjęciu, niestety spojrzałem na to dopiero w domu XD

I tak to się kręci wałki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#podatki #pracbaza #morze #bekazpodludzi
Pobierz
źródło: comment_1623079629ssE42NwhJ7L96DbdPhu1qQ.jpg
  • 132
@byferdo cenne spostrzeżenie, dostałeś fakturę od Ubera, od współpracującego z nim kierowcy nie dostałeś nic.

I jeszcze jak na dzień dzisiejszy w miarę zaczynają to regulować, to jeszcze rok wstecz i dalej tam się działy takie cuda, że te rowery to mały pikuś
@byferdo w Uberze? Przecież jako klient zawierasz transakcje z Uberem a nie kierowcą, stąd jest możliwość wiecznych wałów.

Zazwyczaj kierowca jest zatrudniony na 1/4etatu, i w ogóle płaci za możliwość jeżdżenia wielkim spółdzielniom, i to one wystawiają faktury prawdopodobnie jak już. Ale raczej jest jak pisałem wcześniej.
@nowa_zielonka: Wiesz czemu na firme jest drozej? Bo placisz 23 % podatku. Kupując klimatyzację do mieszkania możesz oszczędzić na stawce VAT obniżonej z 23% na 8%. Obowiązuje ona jednak TYLKO w przypadku zamówienia usługi łączonej, tzn. obejmującej zakup jednostki i instalację w budynku. Podstawę prawną stanowi Ustawa z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług.
Jak byłem w Rumunii to musiałem skorzystać z toalety na dworcu kolejowym. Przed wejściem do ubikacji siedziała starsza cygańska kobieta i coś do mnie gadała, ale że gnała mnie sytuacja dość pilna to olałem ją i wszedłem do WC, a po chwili zasiadłem na tronie. Po chwili ktoś puka do mojej kabiny, pytam się po angielsku o co chodzi, odpowiada jakiś mężczyzna, że muszę zapłacić za ubikację, zachodzą w mojej głowie już
Nie popieram niepłacenia podatków ale to donosicielstwo w tym kraju chyba nigdy nie zginie


@dr_Strange_Love: To co, niech wybrane branże zarabiają na czarno i to jest wg Ciebie fair?

wychowalem sie w tych rejonach, kazdy rucha jak moze, bo hajs sie zgadza tylko 2-3 miesiace w roku i musi wystarczyc na pozostale 9-10 miesiecy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@sierzchula: to ciekawe, ja kiedyś mając kontakt z
@maur jak pisałem, troszkę się pozmienialo w kierunku jako takiej legalności, m.in. dzięki protestom taksówkarzy.

Na 100% Ukrainiec nie ma tu spółki. Sam pracuje na jakąś 1/4 etatu czy inny wolontariat. W praktyce płaci za możliwość jeżdżenia tym samochodzikiem. Gdyby chciał legalnie pracować w Uberze to nie miałoby wiekszego sensu ekonomicznego. Z resztą tak też nie ma, stąd tylu kierowców ze wschodu.