Wpis z mikrobloga

A wiec to tak się zarabia nad morzem XD

Zapłaciłem za rowery, pani się już zdążyła pożegnać (chyba nie gotowa na to co miało nadejść).
O zgrozo, poprosiłem o paragon. Pani lekko zaskoczona, ale odpowiedziała „oczywiście”.
Poszła do lokalu i wróciła z karteczka, która widzicie na zdjęciu, niestety spojrzałem na to dopiero w domu XD

I tak to się kręci wałki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#podatki #pracbaza #morze #bekazpodludzi
Pobierz
źródło: comment_1623079629ssE42NwhJ7L96DbdPhu1qQ.jpg
  • 132
@luxixa: Wiele osób myśli, że jak się płaci ryczałt w PIT to nie trzeba wystawiać paragonów, czy płacić VATu. Ryczałt dotyczy jednak jedynie PITu i wszystkie obowiązki VATowskie są takie same jak dla innych podatników.

Mogliby co najwyżej nie mieć dość obrotów by kasę fiskalną musieć posiadać jednak są one na tyle niskie, że realnie nie da się prowadzić normalnej działalności i ich nie przekroczyć.
@droid43210: A czegoś takiego jak faktura bez vat nie ma w polskim systemie podatkowym. Takie coś byłoby tak samo nieprawidłowe jak to ze wpisu. Jeżeli nie przekracza się limitu sprzedaży bądź prowadzi sprzedaż zwolnioną z VAT i nie rejestruje się na VATowca to na żądanie wystawia się po prostu fakturę tylko podaje się tytuł zwolnienia oraz nie zawiera ona kilku informacji.
@KarmelowyJeremiasz: wszystko się zgadza, chciałeś paragon i taki dostałeś. Pewnie miałeś na myśli paragon FISKALNY ale tego nie powiedziałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

paragon - kwitek kasowy potwierdzający zakup towaru

paragon fiskalny drukowany przez kasę musi zawierać następujące informacje:
a.imię i nazwisko lub nazwę podatnika, adres punktu sprzedaży, a dla sprzedaży prowadzonej w miejscach niestałych - adres siedziby lub miejsca zamieszkania podatnika,
b.numer identyfikacji podatkowej podatnika (NIP),