Wpis z mikrobloga

@kuzyn1910: A nie wiesz jaki ostateczny los spotkał mieszkanów okolicznych kamiennic? Rozważam zakup mieszkania na kilińskiego, podobają mi się buje plany inwestycji w okolicy jak i bliskość w zasadzie wszystkiego co ważne w Łodzi, ale jednak są oboawy że napotkam tam zbyt wielu żuli i meneli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Xing77: zgodzę się, że wcześniej stylistyka tej kamienicy nie była "atrakcyjna", ale była "prawdziwa". Teraz, mimo że "obiektywnie" można powiedzieć, że wygląda ona "ładnie" zafałszowuje historię. Powstała bowiem jakaś "postmodernistyczna" wariacja na temat eklektyzmu(?) Dlatego nie do końca mogę zaakceptować to przekształcenie.
@Xing77: wynika z mego nastawienia - jeśli chodzi o sprawy zabytkowych obiektów zawsze jestem na stanowisku, że nie należy dokonywać zafałszowań w ich kształcie architektonicznym. Wiem, że w Łodzi służby konserwatorskie zwyczajnie "zdemontowano", więc nie ma kto się upominać o prawdę historyczną, ale to nie zmienia faktu, że tworzenie takich ahistorycznych kreacji nie jest dobre.