Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki.
Mam problem z instalacja elektryczną w przedpokoju. Tzn dzisiaj rano włączam światło i żarówki g10 230v świeciły na połowie mocy. Po jakimś czasie wywaliło korki i światło zgasło. Z bólem serca dobrałem się do puszki pod gładzią gipsowa żeby zobaczyć czy coś się nie spaliło. Wszystko organoleptycznie jest ok. Wezwałem pogotowie energetyczne. Przyjechał pan mocno na kacu, ręce mu się trzęsły jak by wychodził z tygodniowego cugu. Koleś sprawdzał, mierzył i stwierdził że do puszki nie dochodzi „zero”. W skrzynce gdzie jest licznik „zero” jest. Stwierdził ze gdzieś w ścianie kabel się przepalił i trzeba pociągnąć kabel z zerem i wszystko będzie działać.
Teraz pytanie. Czy jest jakiś sposób żeby namierzyć miejsce w którym kabel się przepalił? Nie chce kuc w ścianach z gładzią gipsowa czy ściągać sufit. Oznacza to gruby remont a przedpokój robiłem rok temu :(
#remontujzwykopem #remont #elektronika #elektryka
wirus133 - Cześć Mirki. 
Mam problem z instalacja elektryczną w przedpokoju. Tzn dzis...

źródło: IMG_6128

Pobierz
  • 38
@wirus133: sprawdzaj puszka po puszcze gniazdko po gniazdku fazerem na wyłączynych korkach ciągłośc zera... i albo naprawiasz tam albo jak nie znajdziesz to pod listwami podłogowymi nad nimi czy w rogach puszczaj po prostu osobno kabel i czesc. Polecam te normalnie koło 70-90zł za paczkę kilka metrów tutaj po śmiesznej kwocie https://allegro.pl/oferta/do-instalacji-elektrycznych-d-line-listwy-12506515896?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=6900d2e6-05f5-4cb1-9944-3abed3802bdf# i kabel minimum 2.5mm2 x3 koniecznie potrójny i to na lata starczym chyba ze klima, kuchenka indukcja piekarnik
zy jest jakiś sposób żeby namierzyć miejsce w którym kabel się przepalił?


@wirus133: po pierwsze przypomnij sobie, czy gdzieś nie wierciłeś dziur ostatnio w ścianie, bo może zwyczajnie przewierciłeś przewód.
Jesli nie, to przy instalacji z amelinium 99% takich awarii to nie jest przewód który się przerwał w ścianie (sam? No bez jaj...), tylko amelinium "popłynęło" pod zaciskiem śrubowym, powierzchnia się utleniła, przestało stykać. Weź śrubokręt w dłoń i podokręcaj (dość