Wpis z mikrobloga

@Mesheq z narkotyków to tylko kofeina.
@rouli jednym zdaniem.
@TheHatefulCoder już piję, a nawet więcej niż potrzeba.
@Rejuvenate to już każde dziecko z przedszkola wie od taksówkarza chodzi mi coś czego ulica nie wie
@mikau trzeba się na czymś znać, czego można się nauczyć i mieć z tego firme
@CryptoMen dzięki za tip
@wojteksrz mam wyrzuty sumienia
@scriptkitty obawiam się bańki na krypto, możesz mnie jakoś uspokoić?
obawiam się bańki na krypto, możesz mnie jakoś uspokoić?


@Kwiro: Nie, bitcoin to seria baniek, nie ma pewności że runie i przez kilka lat będzie szorować po dnie. Ale z uwagi na duży potencjał asymetrycznych zysków warto wrzucić chociaż kilka procent i trzymać przez dłuższy czas.
@Kwiro: Na pewno nie w handel krypto, za dużo ( ͡° ͜ʖ ͡°), jak nie chcesz od razu zarobić a mieć na prawdę pewny zysk co jakiś czas to chyba tylko fundamentalnie ważne dla rynku spółki które wypłacają dywidendy. Możliwość upadku minimalna, kasa wypłacana regularnie co jakiś czas, tylko lepiej ją też odkładać a nie wybierać. A całkiem w setunie ejst złoto i srebro w formie tylko
@Kwiro: Zakładam, że to dla ciebie duża kasa skoro pytasz w co inwestować i jesteś dość młody bo to target tej strony. Ja bym wrzucił w jakiś szerokie indexy giełdowe coś w stylu 90k w vanguard total stock market, 60k w jakieś podobne tylko ten vanguardowy jest mocno skupiony na usa więc jakieś inne kraje. No I 50K w jakieś inne trendy które wydaje ci sie że będą np na zielonej
@Kwiro dam ci moj pomysł, ale #!$%@?.

Ja to bym kupil myjnie automatyczną. Właśnie, za takie pieniądze mozna kupic juz gotowa z lokalizacja i stałymi klientami, albo wybodowac gdzie sie chce.
Nawet stac przy tym nie musisz, wystarczy, abys uzupełniał plyny i takie tam
@PiersiowkaPelnaZiol: ishares infotech annualizowane ma 30% z 5 ostatnich lat, total stock market mam około 15% annualizowanego(though kupiłem kilka razy na dołku). Z hand picków też trochę wpadł ale to pomniejsze np tutaj tradowałem opcje na dbk ale nie pisze o tym na wykopie zazwyczaj:

https://www.wykop.pl/wpis/49938793/ciekawe-ile-bedzie-roslo-mam-ochote-na-jakiegos-sh/

Na SPOGu +-50% w ciągu kilku miesięcy. Ishares select 100 dividends chyba jest moim najgorszym większym pickiem. Przez ponad rok nokia była mocno na minusie