Wpis z mikrobloga

@AdamMechanik nie znam takich, przez całe studia i wiele lat po ich skończeniu nie słyszałem ani o jednym takim przypadku. No a jeśli nie powstaje komisja badająca ilość zatrzymań serca od wódy to nie mamy co porównywać i argument należy porzucić
porównywać alkohol lub paracetamol do mRNA którego nikt do tej pory nie przyjmował z recepta czy bez to trzeba być niezłym zawodnikiem xd


@kitnot: Racja, co do alkoholu mamy pewność że jest szkodliwy
@technojezus badania nad mrna są znane od kilkunastu lat, a foliarstwo nadal #!$%@?, że ,,szczepionka nie zbadana"

Badania nad lekarstwem na raka czy inne groźne choroby są znane, od kilkunastu lat, a foliarze co nad nimi pracują mówią, że mają negatywne efekty uboczne i dlatego muszą lepiej dopracować te leki.

Serio jak czytam ta wojnę szczepic czy nie szczepić to jednak foliarze więcej rigczu zachowują.
@kitnot: No taki paracetamol to może całkiem sprawnie #!$%@?ć wątrobę. Natomiast mRNA brzmi strasznie, ale np. taki inklirisan, czyli siRNA dopuszczony w leczeniu hipercholesterolemii jest obecnie najskuteczniejszą terapią ratującą wiele osób przed wczesnym zawałem w genetycznych homozygotycznych hipercholesterolemiach. Straszna rzecz.
@kitnot: wiesz ze badania nad mrna trwaja od 50 lat? przeszly pelen cykl badan (populacja ludzi 100tys - to wieksza ilosc niz wymaggana podczas dopuszczania leku) - czy akurat tego na yt w filmie z zoltymi napisami nie bylo?
Astra i J&J są bez mRNA. To klasyczne szczepionki, których większość ludzi już trochę przyjęła


@ZimnyKruk
@babisuk nie jestem antyszczepionkowcem, ale zaczekam tak kilka lat na efekty działania i wtedy podejmę decyzję.
A tak w ogóle to astra wprowadziła do tej pory jakieś inne szczepionki na rynek? Kiedyś widziałem, że wszystkie poległy w fazie badań a tu proszę, ta na covid jaka skuteczna i bezpieczna ;) w razie co poprawcie.
No taki paracetamol to może całkiem sprawnie #!$%@?ć wątrobę.

@Rnck a jak powiem że zaszkodziła mi woda bo wypiłem 5 litrów na raz to znaczy że woda jest zła i do piekła na wyparowanie ją wysłać, a mRNA cudowne? We wszystkim trzeba zachować umiar ;)