Wpis z mikrobloga

chodzi właśnie o uboczne skutki po x czasu a tutaj mamy do czynienia z badaniem przez kilka miesięcy.


@kitnot: napisałem ci, że szczepionki mRNA nie są badane od wczoraj tylko od ładnych kilku lat. Jedyna kwestia to taka, że te konkretne szczepionki mRNA na covida są badane od roku ale ich zasada działania jest identyczna jak innych szczepionek mRNA.

A z tymi niezależnymi instytucjami może być tak samo jak np z
  • Odpowiedz
@Galkovsky: A Ty na pewno się interesowałeś procesem produkcji i schematem działania szczepionek mRNA.

Na pewno czytałeś badania naukowa albo chociaż ich popularnonaukowe opracowania a nie foliarskie grupy na fb czy tam żółte napisy z jutuba.
  • Odpowiedz
Europejska Agencja Leków składa się z 36 członków, czyli nie takie kilka tysięcy ;)


@kitnot: Ty to robisz specjalnie? Zarząd składa się z 36 członków - nie cała agencja. W skład agencji wchodzi o wiele wiele wiele więcej członków - bo wręcz całe placówki badawcze w skład których wchodzą eksperci w swojej dziedzinie. To raz.

Dwa to od kiedy Europa to cały świat?

Badane na ludziach oczywiście i przeprowadzane pełne fazy
  • Odpowiedz
porównywać alkohol lub paracetamol do mRNA którego nikt do tej pory nie przyjmował z recepta czy bez to trzeba być niezłym zawodnikiem xd


@kitnot: Masz racje. Wiadomo, że alkohol gorszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Kryspin013 załóżmy, że światem nie rządzi pieniądz, kontakty i przysługi, a ludzie odpowiedzialni za dopuszczenie tych szczepionek (warunkowo) na rynek nie mieli żadnych wątpliwości, ale nawet gdyby mieli choć cień tej wątpliwości to wyobrażasz sobie jaka była na nich presja? Tutaj pandemia a oni odrzucają jedyną nadzieję. No, ale trzeba przyjąć, że nie ma żadnych rozgrywek zakulisowych, na świecie nie dzieje się nic więcej poza tym co widzimy, trzeba przyjmować wszystko jak
  • Odpowiedz
porównywać alkohol lub paracetamol do mRNA którego nikt do tej pory nie przyjmował z recepta czy bez to trzeba być niezłym zawodnikiem xd


@kitnot: No, zgadza się. Z tymi pierwszymi to wiadomo na pewno, że mają poważne skutki uboczne. A co do szczepionki to szukają, szukają i nic na razie nie znaleźli.
  • Odpowiedz
@technojezus: ciekawe kto zjada za mnie średnią liczbę leków i wypija ten alkohol? Maksymalnie paczka (10 tabletek) rocznie nurofenów czy innych apapów i nie więcej niż 1,5 litra alkoholu (tak, wliczam w to też piwo), a bywały lata że mniej alko wchodziło.
  • Odpowiedz
załóżmy, że światem nie rządzi pieniądz, kontakty i przysługi, a ludzie odpowiedzialni za dopuszczenie tych szczepionek


Chyba dalej nie rozumiałeś. Oczywiście, że spiski i korupcja istnieje. Ale przy takiej skali jest ona niezwykle małoprawdopodobna bo:
a) musisz założyć, że udałoby im się przekupić tysiące ekspetów na raz - nie wiem kogo byłoby na to stać
b) musisz założyć, że jakimś cudem nikt się nie wygada
c) przy tym wszystkim jakimś cudem to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@technojezus: skad te dane o lekach, idzd?
Ja np leków unikam jak mogę, szczepionki tez bo przeszedlem. Choruje raz w roku na przeziebienie przez 2 dni i katar alergiczny na wiosne przez tydzien, ostrzejszej choroby nie mialem od dzieciaka, elo
  • Odpowiedz
  • 1
@AdamMechanik to z powodu alkoholu umiera tylu statystycznych Polaków o których napisał redaktor? Myślałem że to dotyczy głównie alkoholików a nie zwykłego człowieka delektujacego się raz w tygodniu;) poza tym nikt nie udowodni kto zmarł po szczepionce, tak samo nikt nie udowodni do ilu zgonów szczepionka się nie przyczyni (żeby nie było mówię o takich przypadkach jak nagle zatrzymanie akcji serca) bo nie powstanie żadna komisja badająca ten temat
  • Odpowiedz