Wpis z mikrobloga

No i przyszła pierwsza wypłata z pracy w #niemcy jako kierowca ciężarówki (gdyby nie 3 klasa podatkowa to przebiłbym 10k ( ͡° ʖ̯ ͡°)). 23 lata, jeżdżę na tirach od trochę ponad miesiąca. Do tej pory zarabiałem ok. 2000 zł netto, z czego połowę wydawałem na wynajem xD. Do tego praca była cięższa niż teraz. A tutaj mogę spać sobie w ciężarówce i udało mi się z tej sumy odłożyć ponad 8 tysięcy xD. Co prawda system 3/1, ale na razie muszę hajsu natrzepać.

#bekaztransa #zycietruckera #praca #pracbaza #chwalesie #wygryw
derton778 - No i przyszła pierwsza wypłata z pracy w #niemcy jako kierowca ciężarówki...

źródło: comment_1621422311hoCoHH2AmVGea45K4b9z9v.jpg

Pobierz
  • 191
@derton778: Teraz Ci się może podoba, ale za naście lat dojdziesz do wniosku, że najlepsze lata spędziłeś srając do żwirku ( ͡° ͜ʖ ͡°) No offence, też mam C+E, ale wybrałem nieco inną drogę.
@michono: Czo? Xdddd
Czyli nie rozumiesz, czym jest inflacja. Otóż ceny rosną w różnych krajach w różnym tempie. To właśnie mówi inflacja kolego, jak szybko (średnio) rosną ceny. Tak, zamieniając walutę na np funta (inflacja 0.8 vs 3.7 w Polsce), a po roku ponownie na złotówkę, otrzymasz około różnice więcej! Czyli okazuje się, że złotówek będzie więcej niż bez wymiany walutowej.
Przykład. 1. Masz 100 000. Nic nie robisz, więc po
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@derton778: jeśli pracujesz w DE za takie pieniądze to nie wiem czy jest się czym chwalić, ja w gównorocie u Hansa za naciskanie przycisku biorę więcej a nie musiałem wydawać tysięcy złotych na żadne uprawnienia jak Ty żeby zostać kierowcą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@derton778: próbujesz się dowartościować takimi tekstami? Nie, jedynka z własną łazienką. #!$%@? prawie za najniższą krajową, przyleciałeś z tym na wykop się pochwalić a teraz wielce urażony xD Co do warunków mieszkaniowych to chyba większego zezwierzęcenia jak mieszkanie w kabinie nie ma więc nawet pokoju z 14 Rumunami jest lepszy standardem więc wiesz... (ʘʘ)
@biliard: teraz mylisz inflację z różnicami kursów walut. Jeśli w Polsce wszyscy zaczną zarabiać 10% więcej a ceny skoczą o 10% - to wcale nie znaczy że kurs złotówki spadnie o 10%.
@michono: Nie mylę, po prostu taka jest praktyka ekonomiczna, mimo przecież wielu czynników. Niestety. Cóż, przykład, który podalem, to przykład mój osobisty. Trzymając równowartość ok 150 tys zł na brytyjskim koncie "oszczędziłem" kilka tysięcy zł nie czyniąc żadnych ruchów na koncie. Pewnie się domyślasz - znowu inflacja skorelowała się z kursem walut. Jednakże to tylko mniejsze zło, bo w UK też jest inflacja. Przy tej kwocie moja strata roczna w zł
@biliard: to kwestia osłabienia się złotówki - wyższa inflacja w Polsce może dawać presję na kurs, ale sugerowanie że to jest 1:1 to nieporozumienie. Porównaj sobie to na przykład z CHF. Od 5 lat kurs się prawie nie zmienił. Inflacja w Polsce powiedzmy, 5% rocznie, w Szwajcarii bliska 0.
@michono: Czo? Inflacja w Polsce: 2015 to -0.9 proc, 2016 to -0.8 (obie wartosci na minusie!), 2017 - 2proc, 2018 - 1.6, 2019 to 2.3. Dopiero w 2020 poleciało na łeb.
Nie ma co liczyć na to, że wartości złotówki wobec innych walut przestanie dalej spadać, skoro wartość nierelatywna złotówki spada gwałtownie.