Wpis z mikrobloga

No i przyszła pierwsza wypłata z pracy w #niemcy jako kierowca ciężarówki (gdyby nie 3 klasa podatkowa to przebiłbym 10k ( ͡° ʖ̯ ͡°)). 23 lata, jeżdżę na tirach od trochę ponad miesiąca. Do tej pory zarabiałem ok. 2000 zł netto, z czego połowę wydawałem na wynajem xD. Do tego praca była cięższa niż teraz. A tutaj mogę spać sobie w ciężarówce i udało mi się z tej sumy odłożyć ponad 8 tysięcy xD. Co prawda system 3/1, ale na razie muszę hajsu natrzepać.

#bekaztransa #zycietruckera #praca #pracbaza #chwalesie #wygryw
derton778 - No i przyszła pierwsza wypłata z pracy w #niemcy jako kierowca ciężarówki...

źródło: comment_1621422311hoCoHH2AmVGea45K4b9z9v.jpg

Pobierz
  • 191
@schon stereoskopia wypadla z badan (nie ma juz pacholkow na psychotestach).

Co do kursow nie musisz byc bezrobotny. Nie wiem gdzie mieszkasz ale haslo klucz to EFS (Europejski fundusz spoleczny). Najlepiej szukac na stronie wojewodztwa. Powinna byc lista bo to oni rozdzielaja te srodki.

Jezeli chodzi o Pomorze to kursy z UE prowadza:
Gdynia http://www.pspdgdynia.pl/projekty-ue/projekty-ue-aktualne.php (tu robilem D, fajne jest to ze w pakiecie z pj jest od razu zagwarantowana kwalifikacja zawodowa)
@schon Dodatkowo jako osoba jednoczna jezeli posiadasz status osoby niepelnosprawnej (ja mam, kiedys wydawali w taki przypadku, teraz juz tego nie robia) to masz zazwyczaj wiecej punktow przy rekrutacji.

Ponadto jezeli chcialbys studiowac zaocznie, a nie masz na to hajsu to sa stypendia specjalnie dla osob niepelnosprawnych. Ja poszedlem i w sumie na tym zarabiam xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@derton778: szkoda życia na siedzenie w budzie i gówno prawda, że spędziłeś 200h w pracy, bo za pauzy nikt Ci nie płaci, a to wyjdzie ponad 400h w miesiącu. System 3na1 to jest niewolnictwo dzisiejszych czasów, żaden Niemiec tak nie jeździ, a tym bardziej za takie pieniądze. Jeżdżę od 6 lat w Niemczech, jak masz pytania pisz priv.
@derton778: to jest ekstra uczucie kiedy zdajesz sprawę, że idzie zarobić 3-4 x tyle co w Polsce, bez robienia na parę etatów :) Szkoda jedynie, że bank ci zeżarł ~ 500 zł na przewalutowaniu ale mogłeś nie wiedzieć. Pilnuj, żeby następny przelew poszedł na konto w niemieckim banku lub na walutowe w eur.
Czym jeździsz?
Niby czemu ma mnie boleć dupa, skoro dostaję jeszcze więcej za klikanie w kąkuter siedząc nad jeziorkiem xDDD


@tellet: Juz niedlugo, byczq.

Tak w ogole to myslales nad kariera janusza biznesu? Pasowalbys idealnie. Ta pogarda dla ludzi, nawet uczciwie pracujacych jak OP, ego w stratosferze, zdziwienie pod wieloma artykulami/komentarzami (z ktorych cie glownie kojarze) jak to robole smia smiec zarabiac wiecej niz minimalna, chodzic po podwyzki...

No normalnie januszek jak sie