Wpis z mikrobloga

@Tymajster

populizmem jest naprzyklad bajdurzenie o likwidacji ZUS i podatku dochodowego. Zostawia to ogromną dziurę budżetową. Jest totalnie nierealne, ale chwytliwe. Czyli typowy populizm


Nie taki znów populizm.
Na ZUS proponowali zniesienie obowiązku uczestnictwa w nim i celowy podatek dla kompensacji środków na wypłatę dotychczasowych emerytur.
@PiersiowkaPelnaZiol: Korwin wtedy byl jeszcze w wersji lajt. Gadał głupoty o hitlerze i o niepełnosprawnych. Ja głosowałem kiedyś na Korwina mając nadzieję że będzie blokował rozbudowe programów socjalnych czy podnoszenia podatków, pokrzyczy coś o niewidzialnej ręce wolnego rynku i w sumie nic więcej nie zdziała, ewentualnie jakiś jeden jego pomysł w mocno okrojonej i znormalizowanej wersji przejdzie. No ale to bylo z 10 lat temu. Teraz Korwin jest turboszurem, próbującym negować
@PiersiowkaPelnaZiol: to jest partia tak niespójna wewnętrznie i mająca na tyle indywidualnych liderów, że zakładam, że po wejściu w większym gronie do sejmu i realnym zyskaniu na znaczeniu przepchną kilka projektów i spektakularnie się rozsypią.

@Lanoiah: nie ma się co biczować, kto mógł wiedzieć w tym wieku. na obronę można sobie dodać, że 10 lat temu jego partia była inna. :)
@Tymajster: @reynevayen: @DarkZizi: @4kroki: przecież argumenty korwiniarzy obala jedna rzecz. Wystarczy zobaczyć ich program który nie jest niczym niż tanimi chwytami marketingowymi. Bo to w realnym życiu brak sanepidu czy likwidacja podatku dochodowego nie zadziała.

Ponadto wszelkie ich teksty o tym jak im geje przeszkadzają czy o aborcji zniekształconych płodów jak to bozia zła będzie. Mnie brzydzi.

A potem pisze kandydat na prezydenta o uberze i sugeruje sprowadzenie
https://konfederacja.net/program/ prosze bardzo


@MisterTwister: to zapytam skoro lubisz i popierasz.

PIT 0%, dobrowolny ZUS, paliwo 3 zł/l

Skąd Konfa chce wziąć na to pieniądze? PIT 0 to ok 66mld złotych straty w budżecie, prawie 15% naszych wpływów. Dobrowolny ZUS brzmi jak populizm, chyba że dążymy do prywatnej służby zdrowa jak w USA i zostawiamy inwestycję na emeryturę w rękach obywateli. Z tym, że jak wypłacić teraz renty i emerytury osób, które
źródło: comment_1621325283RhgATUClg3qebbURFOJ6cS.jpg
@PiersiowkaPelnaZiol: Moim zdaniem w obecnej chwili ważniejsze jest postawienie gospodarki na nogi niż lgbt i lewacki bełkot, dlatego mają mój głos. Nie interesuje mnie zupełnie jaki ktoś ma światopogląd, kiedy gospodarka leci na pysk. Mają na to bardzo dobry plan. Chyba musisz się zapoznać z definicją populizmu. To PiS chce zabierać elitom i dawać patologii. Konfederacja od samego początku jej istnienia jest za tym, żeby nie podcinać skrzydeł ludziom, którzy chcą
Mają na to bardzo dobry plan


@patryk-dobrzynski: nie mają żadnego planu, chętnie poczytam twoją odpowiedź na @Dorken: komentarz.

Nie interesuje mnie zupełnie jaki ktoś ma światopogląd


@patryk-dobrzynski: a mnie widzisz interesuje, bo podatki to nie wszystko w życiu. Mam znajomych gejów i jak czytali komentarze na facebooku to im po prostu było przykro że ludzie z imienia i nazwiska wypisywali wyzwiska.

I nie wiem po co odnosisz się do
@PiersiowkaPelnaZiol: Czekam aż mi zarzucą 'czyli popierasz rozdawnictwo, pis i lewacką ideologię' za zadanie paru pytań. Niektóre pomysły konfy bardzo mi się podobają, ale nie zmienia to faktu, że to tylko populizmy, bez żadnego planu na wykonanie. A jak Bosaka zapytali na AMA o to jak zamierza pokryć straty wpływów do budżetu, to odpowiedzial, że Mentzen to wykmini. Cool.
PO też sypało zawsze populizmami. Z tym, że oni nie chcieli prawie
Jestem w stanie zrozumieć, dlaczego ludzie głosują na PiS, z dużym bólem, ale jestem. Ale dlaczego ktokolwiek jest w stanie oddać świadomy głos na Konfederację pozostaje dla mnie w pełni niezrozumiałe.


@Karol1337: Już tłumaczę. Ludzie tacy jak @MisterTwister głosują na konfederację, bo mają iq na minusie.
Nie ma za co :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@zbyszko17: xD po pierwsze, sondaże 3 lata przed wyborami to można w dupe wsadzić. Po drugie Konfa to przystawką PiS tańcząca na smyczy narodowców co udowodnili wielokrotnie. I nawet nie mów że nie, bo Konfa za każdym razem gdy miała realną opcję zaszkodzenia PiSowi to się #!$%@?ła i szła z nimi pod ramie i to ZA DARMO, PiS im niczego nie obiecywał a robili im lachę. To już te naiwne prostytutki
dlaczego cały czas mi sugerujecie o tym pisie

@PiersiowkaPelnaZiol: bo zdajesz się widzieć wyimaginowany problem w konfederacji, która jak narazie nawet nie jest w stanie założyć klubu poselskiego, a co dopiero rządzić, jednocześnie nie zauważając realnego problemu partii, która sukcesywnie nam tę Białoruś wprowadza
@patryk-dobrzynski: o, i mamy typowego przedstawiciela UGA BUGA MÓZGU NI MA.
Konfederacja to gospodarka tylko, a reszta to LGBT xDDDD Jak można być człowiekiem z choćby jedną działającą komórką w bani, żeby dawać się nabrać tym populizmom i dać się tak sterować jakimś idiotom bez matury, którzy na farcie dostali się do sejmu. Przecież każda partia działająca w Polsce ma program gospodarczy bardziej rozwinięty od konfederacji. Po prostu zostałeś zmanipulowany i
@PiersiowkaPelnaZiol:
1. Ludzie są zmęczeni lockdownem a konfederacja jako jedyna proponuje jego zniesienie
2. Konfederacja wygrała internet poprzez Korwina już 10 lat temu. Teraz to procentuje
3. Popularność wśród młodych mężczyzn niesie się jak moda. Musiałem uświadamiać niektórym znajomym że Bosak nie zalegalizuje aborcji ani marihuany, bo oni byli o tym święcie przekonani.
Jednym słowem zachowaj spokój, takie rządy konfa+PiS zamordują patoprawice w Polsce na kilkanaście lat
@PiersiowkaPelnaZiol: Dzięki za grafikę - ładnie zebrane rzeczy, które pokazują co mnie #!$%@? w tej partii.

No ale kurde - tak przyznam bez bicia, że na nich głosują. Mimo, że ich postulaty względem polityki społecznej są totalnie ujowe (swoją drogą polityka społeczna zawsze moim zdaniem powinna być decydowana podczas referendum), to nie ma partii w Polsce, która by reprezentowała moje poglądy pod względem i polityki gospodarczej i społecznej. Obecnie wybrałem partię
@wcfilmowe: Glosuje na konfederacje bo mam do tego prawo i szkoda ze jestem obrazany przez swoje poglady polityczne. Nawet jesli mam iq na minusie to jednak taki glupek jak ja nigdy nie obrazil drugiego czlowieka za jego poglady i preferencje polityczne gdyz kazdy ma prawo do wlasnych przekonan. Przepraszam ze mam prawa wyborcze i wlasne poglądy
@MisterTwister daleko im do partii idealnej? Kurde, no nie przesadzaj, chcą tylko stworzyć państwo kościelne z prawem kościelnym, schować gejów do piwnicy, zmuszać kobiety do rodzenia martwych płodów oraz dzieci gwalcicieli, nie mają programu gospodarczego, chcą wyjść z UE, wspierają reżim Łukaszenki, a ty mówisz, że daleko im do partii idealnej? XD w normalnym świecie nie miałbyś praw wyborczych niedouczony tfu kucu.
@Dorken: To czy bedziemy #!$%@? sie okaze jak konfa doszlaby do wladzy, i tak ja jako wyborca nie mam nic do stracenia skoro i tak #!$%@? nas pis na przemian z po. Jezeli gdyby konfa doszlaby do wladzy i byloby to samo to przyznam Ci racje, przeprosze i wyrażę skruche, zas w chwili obecnej daje im szanse poniewaz nie byli jeszcze u tej wladzy i nie mogli sie wykazać.