Wpis z mikrobloga

A co to ma do samej zmiany, która generuje przychód? Czyli już sam punkt nie jest populizmem? Czy może po prostu nie rozumiesz co to znaczy "populizm"?


@Hatespinner: To ma do samej zmiany, że jeśli ktoś grzebie w systemie podatkowym, to chciałbym zobaczyć wyliczenia ile coś będzie kosztować/ile się zaoszczędzi i albo skąd weźmie się pieniądze/na co oszczędności pójdą.

Skąd wziąłeś połowę? Natychmiast pokazuj gdzie Konfederacja mówi o połowie podatków.


Polecam
@Yamikaze szanuje za taki długi post, ale dla wykopków zawsze kwestie społeczne beda ważniejsze, bo są po prostu prostsze w zrozumieniu i takie nowoczesne
To ma do samej zmiany, że jeśli ktoś grzebie w systemie podatkowym, to chciałbym zobaczyć wyliczenia ile coś będzie kosztować/ile się zaoszczędzi i albo skąd weźmie się pieniądze/na co oszczędności pójdą.


@reynevayen: Nie, my rozmawiamy o tym, czy to jest populizm. Ta zmiana zawsze wprowadzi mniejsze wydatki, po stronie przedsiębiorców i US. Prosta logika. Więc twoim zdaniem, jeżeli wprowadzasz zmianę która coś upraszcza - a co za tym idzie - pomniejsza
Glosuje na konfederacje bo mam do tego prawo i szkoda ze jestem obrazany przez swoje poglady polityczne.


@MisterTwister: ale ty nie masz poglądów politycznych, tylko łykasz najtańszą, polityczną kiełbasę. Wyborcy pisu są bardziej ogarnięci od ciebie, bo wiedzą, że jak zagłosują na pis to dostaną coś fizycznie, a ty wierzysz w bajki.

Przepraszam ze mam prawa wyborcze i wlasne poglądy


Fajny fikołeczek, gdy nie ma się nic w głowie i żadnych
Więc twoim zdaniem, jeżeli wprowadzasz zmianę która coś upraszcza - a co za tym idzie - pomniejsza koszty operacyjne, to jest populizm, czy nie?


@Hatespinner: Ale nie rozpatrujemy tego punktu w oderwaniu od wszystkiego innego, ale jako część całego "programu". Chcą gdzieś majstrować to chcę zobaczyć wyliczenia. W swoich idiotycznych pomysłach idą najdalej, to ciąży na nich największy imperatyw udowodnienia, że wiedzą o czym mówią i wiedzą jak spiąć budżet.

Czyli
Ale nie rozpatrujemy tego punktu w oderwaniu od wszystkiego innego, ale jako część całego "programu".


@reynevayen: Nie, to ty sobie wymyśliłeś jakaś zasadę rozpatrywania. XD Napisałeś że programu nie ma, a potem że CAŁY to populizmy, więc ja ci jasno pokazałem jakie bzdury opowiadasz i że nie rozumiesz co to znaczy populizm.

Jestem randomowym wykopkiem, to że ja rzucam hiperbolami to #!$%@?.


@reynevayen: To znaczy, że nie wiesz też o
Nie, to ty sobie wymyśliłeś jakaś zasadę rozpatrywania. XD Napisałeś że programu nie ma, a potem że CAŁY to populizmy, więc ja ci jasno pokazałem jakie bzdury opowiadasz i że nie rozumiesz co to znaczy populizm.


@Hatespinner: Nie, napisałem że "program" konfy to populizm i lanie wody, więc jak już cytujesz to czytaj dokładnie. I tak, rozwalenie dochodów połowy (uwaga, hiperbola!) państwa bez uzasadnienia skąd wziąć na to kasę to populizm,
Nie, napisałem że "program" konfy to populizm i lanie wody, więc jak już cytujesz to czytaj dokładnie.


@reynevayen: Czytam dokładnie, natomiast ty chyba #!$%@? myślisz, że program powinien być rozpatrywany jako "Będzie lepiej" a nie suma składowych. Ośmieszyłeś się nieznajomością słowa populizm. Nie rozumiesz na czym polegają proponowane zmiany programowe, które nimi nazywasz. Coś jeszcze masz do dodania?

A Konfederacja nawet jesli takie dane ma (xD), to jeśli ich nie ujawni
Czytam dokładnie, natomiast ty chyba #!$%@? myślisz, że program powinien być rozpatrywany jako "Będzie lepiej" a nie suma składowych. Ośmieszyłeś się nieznajomością słowa populizm. Nie rozumiesz na czym polegają proponowane zmiany programowe, które nimi nazywasz. Coś jeszcze masz do dodania?


@Hatespinner: No, właśnie: suma składowych. Więc jeśli jesteśmy przy sumach - ile będzie kosztować "program" konfy i skąd wezmą na to pieniądze? Bo chyba by nie rzucali populistycznych hasełek o zmniejszeniu
No, właśnie: suma składowych. Więc jeśli jesteśmy przy sumach


@reynevayen: Nie nie, w dupie mam dalsze dyskusje z tobą dopóki nie pokażesz gdzie jest populizm w punkcie programowym który pokazałem. XD Nie myśl sobie że tak łatwo ci się tutaj upiecze.

No to mi wskaż takie wyliczenia, na ich stronie ich nie widzę.


@reynevayen: Już ci udowodniłem, że ty nawet nie wiesz o jakie wyliczenia pytasz. Albo może zrób konkretnie
Piękny dowód dlaczego lewackie partie to takie gówno w Polsce, skoro ich wyborcy to dzieciaki bez umiejętności samodzielnego myślenia. XD


@Hatespinner: hit #!$%@? xD zarzucać innym brak samodzielnego myślenia jednocześnie będąc tak zmanipulowanym przez śmieszną partię polityczną, że dalej wierzysz, że dla szurów z konfy gospodarka jest najważniejsza, kiedy od początku istnienia jedyne czym się zajmują to #!$%@? głupot o zabijających szczepionkach, zakazie aborcji, negowaniu wpływu człowieka na ekosystem i zmiany
Nie nie, w dupie mam dalsze dyskusje z tobą dopóki nie pokażesz gdzie jest populizm w punkcie programowym który pokazałem. XD Nie myśl sobie że tak łatwo ci się tutaj upiecze.


@Hatespinner: To jest akurat lanie wody, o którym też mówiłem. I myk, możesz mi possać swoim mAgLoWaNiEm. Jeśli to twój jedyny argument to słabo. xD

Już ci udowodniłem, że ty nawet nie wiesz o jakie wyliczenia pytasz.


Pokaż mi te
zarzucać innym brak samodzielnego myślenia jednocześnie będąc tak zmanipulowanym przez śmieszną partię polityczną, że dalej wierzysz, że dla szurów z konfy gospodarka jest najważniejsza


@wcfilmowe: No i #!$%@? błąd poznawczy na starcie, bo ja nie jestem wyborcą Konfederacji, ale lubię dojeżdżać ludzi jak piszą bzdety bez znajomości tematu. XD Ale zesrałeś się nieźle.
To jest akurat lanie wody, o którym też mówiłem.


@reynevayen: Nie napisałeś nic takiego, więc teraz zmieniasz retorykę jak okazało się, że nie rozumiesz co to znaczy populizm. To teraz w jaki sposób jeden akapit, który dotyczy uproszczenia systemu podatkowego, to jest "lanie wody"? XD

Pokaż mi te wyliczenia to się przekonamy czy wiem czy nie wiem o jakie wyliczenia pytam.


@reynevayen: "Pokaż mi wyliczenia, to będę wiedział czy to
Nie napisałeś nic takiego


@Hatespinner: Cytat z mojej wypowiedzi sprzed godziny: "Brak umiejętności samodzielnego myślenia to krytyczne spojrzenie na "program" który jest zbiorem populizmów i lania wody? No ja to raczej nazywam posiadaniem jakichkolwiek standardów. xD "
Także nie dość, że łapiesz się na populistów to jeszcze czytać nie potrafisz. Chociaż w sumie jedno wynika z drugiego.

To teraz w jaki sposób jeden akapit, który dotyczy uproszczenia systemu podatkowego, to
Także nie dość, że łapiesz się na populistów to jeszcze czytać nie potrafisz. Chociaż w sumie jedno wynika z drugiego.


@reynevayen: Nie, kazałem ci napisać gdzie jest populizm w punkcie XX. Jakbyś twierdził, że to lanie wody, to napisał byś od razu, że nie miałeś na myśli populizmu. Teraz pisz, gdzie w wymienionym punkcie lanie wody.

Ja cię proszę o wyliczenia i ich nie dostaje, to czemu ty oczekujesz że będę
Nie, kazałem ci napisać gdzie jest populizm w punkcie XX. Jakbyś twierdził, że to lanie wody, to napisał byś od razu, że nie miałeś na myśli populizmu. Teraz pisz, gdzie w wymienionym punkcie lanie wody.


@Hatespinner: Dawaj wyliczonka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

O nic nie prosisz, bo nie wiesz co byś chciał dostać


Ależ wiem. Chcę wyliczenia jak konfederacja chce sfinansować swoje pomysły: ile pieniędzy straci budżet
: ile pieniędzy straci budżet z tytułu obniżenia podatków i skąd konfa chce pozyskać tę różnice.


@reynevayen: A to bardzo proste, z tytułu wzrostu pieniędzy w budżecie z powodu likwidacji zbędnych urzędów finansowych i etatów. Trzeba było tak od razu.

Teraz ty, gdzie było lanie wody? Odpowiadaj.
A to bardzo proste, z tytułu wzrostu pieniędzy w budżecie z powodu likwidacji zbędnych urzędów finansowych i etatów. Trzeba było tak od razu.


@Hatespinner: XDDDDDDDDDDDDDDD

To mają być wyliczenia? Ile zyskamy tytułem zlikwidowania zbędnych urzędów i etatów?
@reynevayen: Ale kto ci powiedział że coś zyskasz? Jedno jest finansowane z drugiego. To, że oczekiwałeś innych wyliczeń to problem twojej nieznajomości tematu i uczepienia się czegoś, o czym nie masz zielonego pojęcia. Nie było też ani słowa o tym jak bliskie dokładności mają być "wyliczenia". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podniesienie limitu, po przekroczeniu którego przedsiębiorca musi zarejestrować się na VAT, do 400 000 zł, czyli poziomu
Ale kto ci powiedział że coś zyskasz?


@Hatespinner: My - państwo.

To, że oczekiwałeś innych wyliczeń to problem twojej nieznajomości tematu i uczepienia się czegoś, o czym nie masz zielonego pojęcia. Nie było też ani słowa o tym jak bliskie dokładności mają być "wyliczenia". ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Nie, to kwestia tego, że ani ty ani konfa nie macie takich wyliczeń i zarówno ty jak i oni
@MisterTwister mówi, że konfederacja ma "program" ....

Najśmieszniejsze w tym jest to, że identyczne dyskusje były 10 lat temu na facebooku i 20 lat temu na forach, ale korwiniści mają tą specyfikę co nastolatki - ja się starzeję, a one zawsze mają tyle samo lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Korwin i jego partie nie mają programu, program partii to jest szczegółowy dokument wyliczający i przewidujący co trzeba zmienić,
tak gospodarczo mają bardziej poukladane w glowie od reszty partii.


@stachuprzytelefonie: to uwaga, z jakiej partii wywodzą się pomysły

- zatrzymania gospodarki by się zestroiła z ilością ludzi
- działania antyrozwojowe
- wyjścia z unii, czyli przeogromnego rynku zbytu
My - państwo.


@reynevayen: Ty nie jesteś żadnym państwem, więc nie wiesz czy jakiekolwiek wyliczenie budżetowe jest prawidłowe czy niez dostałeś prostą odpowiedź na pytanie, którego że facto nie było i nawet nie potrafisz opisać co ci się w tym nie podoba. Może oczekiwałeś jakichś cyferek na karteczce? XDDDDD Jak chcesz to dalej ciągnąć to pisz tutaj, bez kopiowania, jak się przygotowuje budżet kraju.

Odpowiedź na twoim poziomie: wszędzie. Nie było
nawet nie potrafisz opisać co ci się w tym nie podoba.


@Hatespinner: Ależ napisałem ci: to są populizmy. Nie wystarczy zwolnić paru urzędników żeby pokryć miliardowe straty dla budżetu z tytuły niższych podatków. xD

I doszliśmy do tego, że lewacki dzban kłamał i gówno wie o programie, z którego tak bardzo się śmiał. /Thread


Co, nie podoba cię taki sposób odpowiadania? xD
niestety żaden konfederata nie może odnieść się do argumentów mających w sobie logikę.


@PiersiowkaPelnaZiol: Ja mogę.

Konfederacja jest jedyną normalną partią bo jako jedyna jest zawsze po stronie prawdy, wolności i sprawiedliwości, która jest ostoją mocy i trwałości Rzeczypospolitej. No ale jak nie kłamiesz, nie oszukujesz i masz jakieś tam zasady to automatycznie masz słaby PR. Dlatego nigdy nie będzie dobrze w tym kraju i w ciągu następnych 100 lat zapewne
@MisterTwister sam dojdz do wniosku na kogo warto xD to nie jest latwy wybór ale komfa pis i lewica to chyba od razu do wykluczenia bo jrdni zarżną nasz kraj gospodarczo, a drudzy zrobią średniowiecze. Po i holownia to tez nie sa partie marzen, pozostaje liczyc ze cos nowego wyskoczy za jakis czas.
Ależ napisałem ci: to są populizmy.


@reynevayen: O, to teraz znowu nie lanie wody, tylko populizmy? Zapędzić cię w kozi róg twojej własnej żałosnej retoryki jest tak śmiesznie łatwe, że aż odprężające. XD

Co, nie podoba cię taki sposób odpowiadania? xD


@reynevayen: Podoba mi się, dowodzi, że jesteś kłamcą, dzbanem i nie masz pojęcia o czym piszesz.
Korwin i jego partie nie mają programu


@JimNH777: Akurat środowisko Korwina wyprodukowało najwięcej szczegółowych programów, wyliczeń i opracowań, ze wszystkich środowisk politycznych w tym kraju. Doliczając do tego Fundację Republikańską, Centrum im. A. Smitha i inne tego typu organizacje to masz publikacji na lata czytania. Nawet napisano od nowa konstytucję oraz stworzono ponad 100 gotowych ustaw. Ale to dla ludzi upośledzonych umysłowo nadal będzie to za mało. I wjedzie Morawiecki z
Zapędzić cię w kozi róg twojej własnej żałosnej retoryki jest tak śmiesznie łatwe, że aż odprężające. XD


@Hatespinner: xD I dlatego wijesz się jak piskorz żeby nie wysłać mi tych potężnych wyliczeń, skąd konfa weźmie kasę jeśli obniżą podatki? xD

Podoba mi się, dowodzi, że jesteś kłamcą, dzbanem i nie masz pojęcia o czym piszesz.


I taka jest różnica: ty musisz się uciekać to żałosnych wyzwisk, ja grzecznie pytam o wyliczenia.
Konfederacja jest jedyną normalną partią bo jako jedyna jest zawsze po stronie prawdy, wolności i sprawiedliwości, która jest ostoją mocy i trwałości Rzeczypospolitej. No ale jak nie kłamiesz, nie oszukujesz i masz jakieś tam zasady to automatycznie masz słaby PR. Dlatego nigdy nie będzie dobrze w tym kraju i w ciągu następnych 100 lat zapewne zostaniemy wchłonięci w upadające imperium europejskie i skolonizowani przez imigrantów bo Polacy nie będą się rodzić jeśli
czy to upadające imperium europejskie to niemcy któzy mają nadwyżki w miliardach euro


@PiersiowkaPelnaZiol: Upadek dotyczy całego zachodu. Ten zachód jeszcze jest dosyć bogaty, ale czasy świetności niestety ma już za sobą. Niemcy od 25 lat średnio mają wzrost na poziomie 1-2% PKB, więc ledwie udało im się utrzymać stan posiadania, ale o rozwoju nie ma mowy.
I dlatego wijesz się jak piskorz żeby nie wysłać mi tych potężnych wyliczeń, skąd konfa weźmie kasę jeśli obniżą podatki?


@reynevayen: Nie, już nie dostajesz żadnych wyliczeń, od kiedy okazało się że kłamiesz o programie, którego podobno nie było, potem był laniem wody/populizmami, a potem po prostu brakowało wyliczeń, czyli był każdym innym programem w Polsce. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I taka jest różnica: ty musisz się
mmm zapachniało przemową na neonazistowskim obozie. Dostałbyś gorące oklaski od łysych chłopców pałujących do osiemnastowiecznych rozwiązań kolonialnych.


@wcfilmowe: Na neonazistowskim obozie mówiono o wolności? Dobrawdy? Błagam, istnieje granica absurdu poniżej której dyskusja staje się niemożliwa. Nie schodź prosze poniżej tego poziomu.
@JimNH777: Rozumiem, że wyliczenia odnośnie wzrostu dzietności po wprowadzeniu 500+ miały jakiekolwiek podstawy i w 100% się sprawdziły? Prawda jest taka, że nie da się nigdy w 100% przewidzieć jak zadziała jakaś zmiana w prawie, jakie będą jej skutki, więc takie dokładne wyliczenia są gówno warte. Tak samo będzie ze wzrostem wpływów do budżetu po wprowadzeniu podatku cukrowego. Zakładali 2mld na 2021 rok a w styczniu wpłynęło 76mln, czyli o połowę
Nie, już nie dostajesz żadnych wyliczeń, od kiedy okazało się że kłamiesz o programie, którego podobno nie było, potem był laniem wody/populizmami, a potem po prostu brakowało wyliczeń, czyli był każdym innym programem w Polsce. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Hatespinner: Skąd konfa weźmie 300 miliardów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#!$%@? nie grzecznie pytasz. Twoi starzy przekazali co chyba maniery z dżungli, jeżeli myślisz