Wpis z mikrobloga

Nie wierze w to co widzę, pod znaleziskami wykopki piszą, że zarabiają 10-11k netto i mają skromne życie, ledwo wakacje raz do roku.. Co wy bierzecie?
#nowylad #pis
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

albo przechodzę na 1/5 etatu i zaczynam brać wszystkie renty i zasiłki jakie mi przysługują że znacznym stopniem niepełnosprawni.


@Sebgat: Dużo nie będziesz z tego miał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
albo przechodzę na 1/5 etatu i zaczynam brać wszystkie renty i zasiłki jakie mi przysługują że znacznym stopniem niepełnosprawni.


@Sebgat: Dużo nie będziesz z tego miał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@zirytowana_plaszczka: ta mityczną kasa dla niepełnosprawnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z 200 zasiłku pielęgnacyjnego elineoo bo jesteś zdolny do samodzielnej egzystencji. Jak nie to jakies grosze.
Realnie to największa korzyścią
  • Odpowiedz
  • 1
@ImNewHere jeśli myślisz, że zarabiając 10k, mając mieszkanie opłacone przez firmę i slozzbowy samochód mogę nazwać się bogatym to chyba nie mas pojęcia ile kosztuje wystawne życie.
  • Odpowiedz
@ImNewHere ja zarabiam 12k netto minus podatek dochodowy minus 3k raty na mieszkanie minus 800 zl oplat na mieszkanie i wychodzi 3-4k na przezycie

Bogaty jestem trzeba mnie opodatkowac i #!$%@? zebym #!$%@? z tego kraju
  • Odpowiedz
@leoshelby: W sumie to tak, u mnie to jest 900-1200 za jedzenie i picie na 2 osoby, a wcale nie jemy tanich rzeczy (nawet regularnie colę zero kupuję), po prostu sami robimy większość.
  • Odpowiedz
@RubinWwa: Mamy pierwszego milionera proszę państwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) w gorących masz rozdajo breloka, plusuj szybko to może wygrasz i od razu po wygraną podjedziesz bentleyem ()
  • Odpowiedz
@PoteznyMagWody: czyli w sumie popierasz ideową lewicę z jej apelami o równiejszą dystrybucję kapitału. Może sensowniejsze faktycznie byłoby opodatkowanie bezpośrednio kapitału, a nie zarobków - pytanie, na ile to możliwe, nie zagłębiałem się w ten temat do tej pory
  • Odpowiedz
Zależy na ile osób te 10-11k jak na rodzine z dwójka dzieci to jest tak akurat.
Nie obracasz każdej złotówki dwa razy ale nie żyjesz jak cygański król.
Jak masz jeszcze jakiś kredyt mieszkaniowy czy wynajem to już w ogóle
  • Odpowiedz
@Pivoo: a ja nie twierdze, ze 1800 pln to malo, ale nazywanie tej kwoty "chora" to XD wystarczy wyjsc np. Raz w tygodniu do restauracji + 1 posilek na miescie i juz koszty rosna o 5-6 stow. Dodam ze jest rzesza ludzi ktora korzysta z diety pudelkowej i placa tyle per 1 osoba.
  • Odpowiedz