Wpis z mikrobloga

Nie wierze w to co widzę, pod znaleziskami wykopki piszą, że zarabiają 10-11k netto i mają skromne życie, ledwo wakacje raz do roku.. Co wy bierzecie?
#nowylad #pis
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Victim: nigdy nie plusowalem zadnych takich gowien, wykop to nie jest jedna osoba nierobie xD A do milionera mi bardzo daleko, ja wiem ze w waszych biednych malych mozdzkach albo jest sie milionerem albo zebrakiem na minimalnej jak wy, nie ma nic pomiedzy xDDD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ImNewHere: I nie chciałbyś tak? Szczytem marzeń jest max 1 wyjazd zagraniczny w całym Twoim życiu? Ja np staram się jak mogę osiągnąć to co oni i może kiedyś zobaczę coś więcej niż biedną Bułgarię. To życie ma polegać tylko na zapieprzaniu od rana do świtu jak w dniu świra?
  • Odpowiedz
@ImNewHere: 11k netto. Minimum 2k na zus, ksiegowość, minimum kosztow stałych. czyli masz 9k - 17/19% = ok 7400. Z tego na chate i żarcie 2000-3000k, powiedzmy z 500-1000 na reszte wydatkow. Oszczedzić na wakacje, czarną godzine, i wklad wlasny mozesz jakieś 3000-4000.
Nadal nie masz domu, masz starszy od siebie samochód..... tak, to skromne zycie.
  • Odpowiedz
@ImNewHere: no a ile to jest 10k?
2k rata za mieszkanie, 2k leasing samochodu, 2k catering na miesiąc, 1k na jakieś wyjścia na miasto, 1k czynsz, prąd, internet itp, do tego co jakiś czas nowy telefon, laptop, jakieś wakacje i nawet nie ma jak odłożyć czegoś większego.
  • Odpowiedz
@Victim: a wiesz, że niekoniecznie Ci sami ludzie plusują rozdawanie kubków i piszą o tym, że warto mieć oszczędności i pieniądze na przyjemności

Może ze 2-3 osoby pisały o zarobkach, reszta wypowiadała się jakie kwoty czynią żynie wolniejszym od trosk i bardziej przyjemnym

z poważaniem,
bajkopisarka na bezrobociu
  • Odpowiedz
@ImNewHere:
1. często jak dostajesz 10k na rękę to to nie jest stabilne zatrudnienie a już napewno nie zarabiasz tyle od 10 lat i nie masz miliona na koncie
2. odkładanie na własne mieszkanie w dużym mieście to katorżnicza praca a ceny cały czas uciekają
3. na wsi jak mieszkasz w rodzinnym domu to faktycznie jesteś krezusem ale w warszawie jesteś conajwyżej biedny za te pieniądze przy zagranicznym kapitale
4.
  • Odpowiedz
@ImNewHere: Jak tu wiekszosc to bajkopisarze. Np. jedna z rozowych, nie pamietam nicku pisala ze jest zastepca prezesa w jakies duzej firmie i zajmuje sie duzymi zamowieniami a ktos zrobil research jej wpisow i co sie okazalo? Ze babka pracuje u wujka w biurze w budowlanym
  • Odpowiedz
@ImNewHere: @PoteznyMagWody: Ptogramisci to czesto ofermy życiowe, czemu mieliby jeździć na wakacje 2x w roku, jak piwnica też potrafi być ciepła? i beka z typa, to insynuuje, że programiści nie dostają w spadkach mieszkań xD
biorąc pod uwagę, że to ludzie z bogatszych domów zdobywaja lepiej płatne zawody, to jednak na programistę przypadnie wiecej spadku xD
  • Odpowiedz